Krátké zprávy

I v pátém zápase přípravy na MS se svěřencům trenéra Pešána podařilo zvítězit. Česko vs Slovensko 2:0. Branky ČR: 54. Červený (Radil, Šustr), 55. Tomášek (Blümel).

(6.5.2021)
Česká osmnáctka nestačila na Kanadu a cesta týmu Jakuba Petra mistrovstvím světa tak končí ve čtvrtfinále. Kanada vs Česko 10:3. Branky ČR: 9. Pajer (Brabenec), 24. Chmelař (G. Szturc), 49. G. Szturc (Marcel).
(4.5.2021)
Česká osmnáctka na MS nestačila na Rusy, ve čtvrtfinále narazí svěřenci Jakuba Petra na Kanadu. Rusko vs Česko 11:1. Branka ČR: 33. Kos (D. Moravec, Brabenec).
(2.5.2021)
Po sobotním utkání Německo vs Česko došlo na škrty v sestavě týmu Filipa Pešána. Pokračovat nebude pět útočníků: Petr Kodýtek, Jakub Pour, Filip Suchý, Jiří Černoch a Ondřej Beránek. Z obránců končí Radim Šalda, Daniel Gazda a David Němeček a z brankářů Milan Klouček. V pondělí se naopak připojí hned sedm hokejistů, kteří hráli finálovou sérii extraligy: David Musil, Michael Špaček, Matěj Stránský, Ondřej Vitásek, Adam Musil, Radan Lenc a Petr Kváča. V týdnu by se měl k reprezentaci připojit i vítěz Gagarinova poháru Šimon Hrubec.
(1.5.2021)