Detoxikace

Ve spolupráci se serverem Alltraining.cz vám tentokrát přinášíme článek o alternativní regenerační metodě, kterou můžete efektivně zapojit do vašeho tréninkového regeneračního procesu. Po přečtení předchozích článků byste už měli mít docela jasný obraz o tom, co je pro vaše tělo a váš výkon důležité udělat, abyste se cítili patřičně fit, trénink vás bavil a vaše výkonnost se mohla posouvat stále výš a výš. Na závěr seriálu článků o regeneraci jsme si proto nechali detoxikaci organismu, se kterou jste se mohli letos poprvé setkat i na soustředění na Mallorce.

Proč je detoxikace dobrá i pro sportovce?

Ač se to zdá neuvěřitelné, v těle každého člověka se nachází relativně velké množství toxinů. Sportovcův organismus je pak vystavován škodlivým vlivům ještě o něco více než organismus běžného člověka. Detoxikace představuje moderní, velice účinný způsob, jak zbavit buňky toxinů a jak uvést naše energetické pole zpět do rovnováhy. Detoxikačních způsobů k vyčištění organismu je mnoho. Detoxikační procedurou pomůžete tělu tyto škodliviny odstranit, organismu tak ulehčíte, urychlíte regeneraci a budete se cítit opět plni síl a připraveni na další tréninkové dávky.

Co jsou toxiny?

Jednoduše řečeno, jsou to všechny odpadní látky způsobené všemi stresovými situacemi jak v běžném životě, tak ve sportu. Vznikají zejména při nadměrné zátěži, únavě, stresu, špatné životosprávě, konzumaci nevhodných doplňků stravy…atd.

Protože spolupracuji s firmou Bodydetox, představím vám účinný a příjemný detoxikační způsob pomocí tohoto přístroje. Princip této metody spočívá v tom, že vložíte chodidla či dlaně do vaničky, do které přes vnořenou spirálu proudí slabý elektrický proud a detoxikace začne probíhat. Patří se dodat, že jenom tento přístroj je na českém trhu schválený lékařskou komorou. Má schválený lékařský atest a je hojně využíván maséry, v salónech i v motolské nemocnici pro širokou veřejnost, kde na něm známý sportovní lékař MUDr. Miloš Barna provádí oficiální výzkum pro využití ve sportu.

Mary Staggs Detox, který při své práci používám, napomáhá optimalizaci energetického zeta potenciálu buněk a uvádí lidský organismus do ideální bioenergetické rovnováhy. Ve sportu tuto metodu nevyužívají pouze cyklisté, ale její příznivé působení ocenila řada předních fotbalistů pražské Slavie, hokejistů pražské Sparty, či atlet Tomáš Dvořák.

Proč tedy detoxikovat tělo přes plosky nohou?

Lidská chodidla mají obrovskou spoustu pórů, mazových žláz, nervových zakončení a reflexních bodů. Mazové žlázy jsou těsně spojeny se sítí jemných kapilár, nejmenších krevních cév. Určité body na chodidlech odpovídají jistým orgánům a systémům v těle, jejichž stimulací lze tyto systémy a orgány posilovat a léčit. Na tomto principu je založena i reflexní terapie, jejíž principů využívá unikátní přístroj Mary Staggs Detox a navazuje na dílo Dr. Royala Raymonda Rifeho, který byl jedním z nejvýznamnějších lékařů, vynálezců a průkopníků v oblasti medicíny své doby.

Metoda Mary Staggs Detox je založena na elektrolýze a podporuje přirozenou detoxikaci, která tělu umožňuje upevnit zdraví. Detoxikace je založena na bioenergetické stimulaci různých tkání, orgánů a systémů, které potom mohou lépe vykonávat svoji detoxikační funkci. Tato stimulace pomáhá obnovit rovnováhu, a tím upevnit naše zdraví a výrazně přispívá k regeneraci organismu.

Elektrolýza v lázni způsobuje uvolňování různých substancí v důsledku štěpení molekul vody. Ty se přemísťují k elektrodám, nebo jsou jimi vylučovány, a probíhá transformace, která vyústí ve srážení částeček ve vodě, změnu její barvy, ionizační proces a uvolňování plynů, což silně ovlivňuje náš organismus. Bioenergetické proudění vyvolané v těle má stimulující účinek a velmi výrazně přispívá ke zlepšení mikrocirkulace krve, může pomoci odstranit překážky a podpořit činnost tkání, orgánů a systémových funkcí.

Elektrolýza způsobuje srážení částeček rozpuštěných ve vodě, stejně jako těch, které jsou na kůži či v pórech nohou (resp. rukou) ponořených ve vaničce. Voda se díky svému obsahu iontových solí zmagnetizuje, a protože je toto elektromagnetické pole zachytáváno tělními tekutinami, šíří se do celého těla. Četné reflexní zóny na nohou (resp. rukou) jsou ve vaničce stimulovány elektromagnetickou energií a tyto stimuly se přenášejí do různých orgánů a systémů. Ionizační detoxikace nabízí rychlou, účinnou a bezpečnou metodu stimulace a vyvážení bioenergetických polí těla, zlepšuje funkčnost orgánů a podporuje autodetoxikaci.

Jak tedy detoxikační kúru zapojit do tréninkového procesu?

Frekvence: 2 – 3x týdně (okamžitě po skončení výkonu)
Délka: 25 – 30 minut
Délka kúry: 10x opakovaná procedura
Doporučení: Detoxikační kúru opakovat 1x za dva až tři měsíce v pravidelných periodách

Co pravidelnou detoxikací organismu výrazně zlepším?

Zlepšení mirkocirkulace krve umožní lepší průchodnost červených krvinek do drobných kapilár a cév, tím okysličí opomíjené tělní prostory a umožní odplavení nahromaděných toxinů do oběhu organismu, přes který se dostávají skrze ledviny pryč z těla ven. Zvýšení duševní i tělesné odolnosti, urychlení regenerace organismu, odstranění pocitu únavy (již po třetí až čtvrté detoxikaci se budete cítit výrazně lépe a budete se probouzet s pocitem svěžesti). Při pocitu oslabení či napadení organismu virózou pomůže k rychlejšímu zažehnání propuknuté choroby. Výrazně to pocítí zejména ti, kdo již trpí respiračními potížemi, hepatitidou a oběhovými problémy, potížemi se zažíváním, stresem, infekcemi močových cest, ženskými problémy či záněty kloubů a revmatismem.

Kdo nesmí podstupovat detoxikaci

  • lidé užívající léky, které udržují jejich základní životní funkce
  • lidé s voperovaným implantátem na baterie (např. kardiostimulátorem)
  • epileptici
  • lidé, jež mají v částech těla, které se ponořují do lázně, kovový implantát
  • lidé s transplantovanými orgány nebo bypassem
  • těhotné ženy
  • osoby trpící hemofili


Autor: Mgr. Vojtěch Beran