Články o brankářích

#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - REAKČNÍ CVIČENÍ, VYUŽITÍ TERČÍKŮ A TENISÁKŮ
Je tu další díl série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře, který se tentokrát zaměřuje na postřeh. Podívejte se na několik zábavných cvičení, které si každý mladý brankář může vyzkoušet v domácím prostředí v době, kdy jsou zimní stadiony zavřené.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - ODSKOKY STRANOU, ZÁKROK HOLÍ
Série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře pokračuje čtvrtým dílem, který se zaměřuje na odskoky stranou a zákroky holí. Videa připravuje brankářská komise ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry brankářů Českého hokeje.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - TENISÁKY O ZEĎ
Seriál #HokejDoma: Cvičení pro brankáře má třetí pokračování, které se zaměřuje na chytání tenisáků odražených od zdi. Český hokej připravuje tato videa pro období, kdy jsou zavřené zimní stadionu, aby mohli mladí brankáři trénovat i v domácím prostředí.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - STARTY Z RŮZNÝCH POLOH
Druhý díl série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře, kterou brankářská komise ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry brankářů Českého hokeje připravila pro období, kdy jsou zavřené zimní stadionu, se zaměřuje na postřeh a výbušnost hokejových brankářů.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - REAKČNÍ STARTY, TENISÁKY Z POLOH
Brankářská komise ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry Českého hokeje připravila sérií videí, která obsahují speciální cvičení pro brankáře. Tato cvičení mohou brankáři provádět v domácím prostředí a sestavovat tak tréninkové jednotky v době, kdy jsou zimní stadiony uzavřené.
Jak spolupracují reprezentační a kluboví trenéři?
K rozvoji mladých gólmanů pomáhá zajímavý projekt. Úzce v něm spolupracuje trenér reprezentace U16 s klubovými trenéry brankářů. Vybraní mladí muži v maskách se potkávají na jednodenních kempech, na kterých vylepšují své dovednosti podle posledních trendů.
Přihlaste se na Letní brankářskou školu ČSLH 2018
Od 23. do 27. června 2018 proběhne ve sportovním komplexu v Kravařích letní kemp pro mladé brankáře, který pořádá Brankářská komise ČSLH. Kemp s názvem Letní brankářská škola ČSLH 2018 je určen brankářům ročníků narození 2004, 2005, 2006. Kapacita kempu je 48 brankářů. Tréninky budou vedeny podle metodiky, kterou Brankářská komise ČSLH prosazuje v celém hokejovém hnutí.
Oči vedou tělo. Reprezentační brankáři prošli speciálním testem
Kdo dokáže naplno využívat svůj zrak, má oproti soupeřům velkou výhodu. ČSLH proto připravil pro brankáře mládežnických reprezentací speciální vyšetření očí. Rychlost v brance se totiž dá vylepšit správným sledováním puku.
Brankáři si vyzkoušeli speciální trénink očí i technologii Fit Light
V pondělí 5. února proběhla ve spolupráci s Optikou Fénix speciální tréninková jednotka zaměřená na test očí. Připraveno bylo hned několik cvičení, která měla za úkol otestovat zrak mladých brankářů a případně zlepšit jejich reakce na vizuální podněty. Krom toho si účastníci vyzkoušeli svou psychomotorickou zdatnost díky speciální technologii Fit Light.
Český trenér brankářů byl na stáži u legendy NHL
Roberto Luongo v osmatřiceti letech stále ještě chytá v NHL. Rodák z Montrealu má ve své medailové sbírce zlato z OH, MS, vyhrál i Světový pohár. V NHL se blíží tisícovce odchytaných zápasů. Chcete vědět, jak trénuje gólman Floridy Panthers? Poslechněte si rozhovor s Rostislavem Košárkem, vedoucím regionálních trenérů brankářů ČSLH, který měl šanci na vlastní oči vidět přípravu jednoho z nejlepších brankářů historie NHL.