Články

Česká reprezentace žen v rámci přípravy na MS potěšila malé hokejistky
Česká hokejová reprezentace žen zahájila přípravu na mistrovství světa, na zimním stadionu ve Slaném se sešlo jedenáct hráček z evropských soutěží. Kemp ve Slaném začaly české reprezentantky tréninkem s mladými talentovanými dívkami. Předávaly jim zkušenosti a rady na ledě i v kabině.
Vstupenky na zápasy české hokejové reprezentace v Brně v prodeji od pátku
Vrchol přípravy před světovým šampionátem ve Finsku a Lotyšsku uvidí hokejoví fanoušci v Brně! Na přelomu dubna a května zde český národní tým odehraje nejprve zápas proti Rakousku a brzy na to České hokejové hry, kde budou soupeři postupně Finsko, Švédsko a Švýcarsko. Vstupenky zamíří do prodeje v pátek 24. března 2023 ve 12:00 hodin.
#InspireTheNext: IIHF spustila kampaň na podporu ženského hokeje
Mezinárodní hokejová federace spustila kampaň Inspire The Next, jejímž cílem je inspirovat ženy, aby se zapojily do ledního hokeje, a to jak na ledě, tak mimo něj. Hlavním hashtagem, který bude jednotlivé příspěvky spojovat, je #InspireTheNext.
Díky projektu O Kapku lepší hokej se podařilo vybrat 927 111 Kč
Na startu února se počtvrté rozběhl charitativní projekt O Kapku lepší hokej, jehož cílem je zejména pomoc dětem s poruchami krvetvorby. Po sečtení všech dílčích aktivit projektu vychází, že výtěžek z hokejového hnutí činí téměř 930 tisíc korun!
Nominace českého týmu na mistrovství světa žen 2023
Od 5. do 16. dubna proběhne v kanadském Bramptonu mistrovství světa žen 2023, na kterém bude česká hokejová reprezentace žen obhajovat zisk bronzových medailí. Trenérka národního týmu žen Carla MacLeodová zveřejnila nominaci, ve které figurují 3 brankářky, 7 obránkyň a 13 útočnic.
Vstupenky na dvojutkání Česka a Slovenska v Porubě jdou do prodeje
Hokejový národní tým se v rámci přípravy na MS doma přestaví v dvojzápase proti Slovákům. Utkání se budou hrát Ostravě-Porubě ve čtvrtek 20. a pátek 21. dubna 2023. Vstupenky a balíčky na oba zápasy, které startují shodně v 17:10 hodin, je možné zakoupit online na webu hokejkaticket.cz.
První kolo ankety Zlatá hokejka ovládl David Pastrňák
Se začátkem vyřazovacích bojů Tipsport extraligy je tradičně spojeno vyhlášení výsledků prvního kola ankety Zlatá hokejka. Úvod 55. ročníku tradiční ankety doslova ovládl David Pastrňák, kterého všech 68 hlasujících umístilo na první pozici. Útočník Bostonu Bruins tak získal maximální počet 680 hlasů.
Předseda Senátu s Gustavem Bubníkem si připomněli události okolo národního týmu z roku 1950
Předseda Senátu Miloš Vystrčil společně s Gustavem Bubníkem si u pamětní desky v Pštrosově ulici připomněli události z 13. března 1950, kdy byli tehdejší hokejoví reprezentanti pozatýkáni komunistickou StB na základě vykonstruovaného procesu.
Ve Slaném proběhne Den s českou hokejovou reprezentací žen
Stejně jako loni uspořádá národní tým žen speciální událost pro mladé hokejistky a také pro fanoušky ženského hokeje. Během přípravného kempu před mistrovstvím světa proběhne ve Slaném Den s českou hokejovou reprezentací žen, jehož součástí bude mimo jiné také trénink s hráčkami A-týmu určený pro dívky ve věku 10-13 let.
V sobotu proběhl trenérský seminář NHL: Coaches Clinic
Během NHL Hockey Day, který proběhl v sobotu 4. března v Karviné, uspořádal Český hokej online trenérský seminář NHL: Coaches Clinic. Mezi řečníky byli např. Ken Hitchcock, který dovedl Dallas Stars v roce 1999 ke Stanley Cupu, anebo Stephane Waite, bývalý dlouholetý trenér brankářů Montréalu Canadiens.