Články

Souhrn dne: Šlágry pro Švýcarsko a Ameriku, Pastrňák dvěma góly stvrdil výhru nad Nory
Bohatou nadílku zápasů přinesl sobotní program. Celkem se odehrálo šest utkání, ve skupině B pak na diváky čekal šlágr mezi Spojenými státy a Švédskem, který nakonec v prodloužení zvládli lépe Američané. V Helsinkách Švýcaři porazili Kanadu a drží si zatím jako jediný tým své skupiny neporazitelnost. Češi slaví výhru nad Nory 4:1, dvě branky si připsal Pastrňák.
Souhrn dne: Fini vynulovali Británii, Německo nasázelo Itálii devítku. Nájezdová loterie pro Lotyše
Osmý hrací den hrál do karet favoritům. K vidění byl jednoznačný duel mezi Finskem a Británií, Němci potvrdili roli favorita proti Italům. Večerní zápasy ovládli Slováci a ve vypjatém zápase zvítězilo Lotyšsko.
Český hokej připravuje druhé pokračování hokejového fóra Kabina
Vedení Českého hokeje naváže na úspěšný loňský ročník a i letos zorganizuje online fórum Kabina k tématům mládežnického hokeje. Celodenní akce 9. června 2022 zmapuje všechna témata hokejové mládeže od žáků až po reprezentaci.
Souhrn dne: V Helsinkách zápas komplikoval požár, Británie znovu padla, Češi vlítli s Pastrňákem na Lotyše
V zemi tisíce jezer se odehrály ve čtvrtek čtyři zápasy. Utkání mezi Německem a Dánskem narušila evakuace, která byla nutná kvůli požáru v hale. Zápas se po přerušení dohrál, a tři body nakonec brali Němci. V Tampere Češi s Pastrňákem ovládli první třetinu a slaví vítězství nad Lotyšskem 5:1. Kanada se po výhře nad Kazachy vyhoupla na první příčku ve skupině A.
Souhrn dne: Severské derby pro Švédy, Francie dokonala obrat a Švýcaři zůstávají stoprocentní
Kolotoč zápasů základních skupin pokračuje. Šestý hrací den nabídl čtyři duely, největším lákadlem byl zápas mezi Finskem a Švédskem, který nakonec rozhodovala až nájezdová loterie.
Na evropské hokejové ceny byli nominováni Roman Červenka, Václav Varaďa a HC Oceláři Třinec
Aliance evropských hokejových klubů zveřejnila nominace na ocenění Evropské hokejové ceny (Fenix Outdoor & Warrior European Hockey Awards) za rok 2022.
Českou hokejovou reprezentaci posílí David Kämpf, potvrdil Petr Nedvěd
Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd s definitivní platností potvrdil, že národní tým na mistrovství světa ve Finsku posílí David Kämpf z Toronto Maple Leafs. Pro sedmadvacetiletého útočníka, který posledních 5 sezon strávil v NHL, půjde o první start na světovém šampionátu.
Souhrn dne: Češi překvapivě padli s Rakouskem, povinné výhry Dánska a Švýcarska, Švédové přejeli Brity
Pátý hrací den nabídl čtyři duely. V Helsinkách se Dánové natrápili na povinnou výhru s Itálií, když do posledních minut bránili jednobrankové vedení. Překvapení nabídl duel v Tampere mezi Českem a Rakouskem. Rakušané dotáhli duel s favoritem až do nájezdů, v nichž o historické výhře rozhodl Peter Schneider. Večerní zápasy pak žádné překvapení nepřinesly. Švýcaři v Helsinkách i přes problémy v závěru porazili Kazachstán. Švédové v Tampere hladce přejeli na sestup aspirující Velkou Británii.
Národní tým na mistrovství světa ve Finsku posílí David Pastrňák
Trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem doplnili soupisku o další posilu z NHL. Na mistrovství světa do Finska ve středu přicestuje útočník Bostonu Bruins David Pastrňák, který si v Tampere připíše čtvrtý start na světovém šampionátu.
Souhrn dne: Finsko opět slaví, Slováci padli, Německo urvalo vyrovnaný boj
V pondělí se na severu odehrály celkem čtyři zápasy. Kanada nedala našim slovenským sousedům šanci a Slováci utrpěli vysokou porážku 1:5. Lotyši i přes špatnou třetí třetinu nakonec udrželi vedení a berou tři body. Domácí Finsko slaví další výhru nad USA. Slaví i Němci.