29.11.2020 |

#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - JEDNOTLIVCI ČI DVOJICE S TENISÁKY

V 18. díle #HokejDoma: Cvičení pro brankáře se brankářská komise Českého hokeje rozhodla připravit trénink k povelům a následným reakcím. Jako vybavení postačí pár tenisáků a kuželů (či terčíků), cviky lze provádět samostatně nebo ve dvojicích.

Přenesení pohybu na terčíky, kuželky, do startu a rychlosti prvního pohybu budou v těchto cvičeních rozhodující. V první řadě se jedná o formu soutěživosti, kdy se snažíme brankáře posouvat formou hry. Jako vhodnou variantu doporučujeme tyto cvičení provádět na volném a otevřeném prostranství, kde se nabízí široká forma využitelnosti kuželek s délkou startu. Soutěživost a forma her v zapojení do rychlosti je častým bodem, jak se v tréninku posouvat směrem dopředu.

Ukázky cvičení pro brankáře jsou připravované ve spolupráci profesionálních regionálních trenérů Českého hokeje, jsou zveřejňovány každý týden a distribuovány prostřednictvím regionálních trenérů brankářů klubovým trenérům, rodičům a brankářům. Další díly naleznete v sekci TRÉNINK BRANKÁŘŮ MIMO LED.

Sdílejte a natočte nám vaše video z tréninku brankáře, které následně můžeme umístit na naše stránky. Připojte vždy prosím hashtag #HokejDoma.