09.12.2023 | Štěpán Navrátil

OBRAZEM: Praha hostila kempy brankářů reprezentací U17 a U18

Na začátku druhého prosincového týdne 4. a 5. prosince se pořádala akce pro reprezentační gólmany juniorských výběrů. Brankářská komise tentokrát svolala do Prahy brankáře z týmů do sedmnácti a do osmnácti let.

Jako první šli do akce mladší gólmani, kteří se v pondělí 4. prosince střetli už v 9 hodin ráno. Celý program, jehož náplní byl trénink mimo led, dvě sekvence na ledě a práce s hokejkou, trval až do 14:20. Stejný kemp následně absolvovali o den později také brankáři z reprezentace do osmnácti let.

Mezi dlouhodobé cíle brankářské komise Českého hokeje patří tvorba metodiky na ledě i na suchu v jednotlivých věkových kategoriích. Podobné kempy jsou totiž naplánovány pro výběry U15 až U20.

„Pracujeme zároveň na metodice tréninku na ledě i mimo led. Spolupracujeme s trenéry brankářů u jednotlivých reprezentačních mužstev i v klubech a podílíme se na scoutingu. Navštěvujeme kluby a v neposlední řadě chystáme také zahraniční spolupráci, jednáme totiž s brankářskou komisí slovenské hokejové federace,“ naznačoval cíl akcí předseda brankářské komise Českého hokeje a dlouholetý extraligový brankář Petr Přikryl.

Právě on se na akcích objevil jako trenér, a to společně s Vladimírem Dohnalem, Lukášem Mensatorem, Markem Schwarzem a Michalem Neuvirthem.

Galerie

Související články