07.12.2023 |

Parahokej: Češi nestačili na USA ani v semifinále, prohráli 0:6

Repríza bronzového zápasu z posledního mistrovství světa se chystá v závěru kanadského turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa Para Hockey Cup 2023. Češi totiž nestačili ani v semifinále na Spojené státy a o třetí pozici na prestižním turnaji se tak utkají s Čínou.

Se Spojenými státy se česká reprezentace potkala už ve skupině, kde padla 0:3. V semifinále však Američané přepnuli na vyšší otáčky a nechtěli ponechat nic náhodě.

Co české hráče zlomilo, to byla bolest celého turnaje, a sice slepené góly. První dvě branky totiž Američané vstřelili v čase 4:31 a 4:53. Během sekundy byl tedy stav 0:2 a bylo jasné, že se bude otáčet jen velmi těžko.

Tím spíš, že na konci první třetiny bylo víceméně hotovo. Američanům se totiž opět ve velmi rychlém sledu podařilo vstřelit dva góly, tentokrát se radovali dvakrát během zhruba minuty a půl.

Ve druhé třetině branka nepadla, avšak americký tým ukázal kvalitu opět v poslední třetině, kdy přidal další dvě branky. „Zápas s Amerikou jsme se snažili hrát dobře, ale pořád tomu samozřejmě něco chybí. Dnes jsem byl až překvapivě na ledě klidný, nechal jsem to plynout. Cítil jsem se dobře na ledě, zápas jsem si užíval. Amerika má ale zkušené beky, těžko se přes ně dostává, pár šancí jsme měli, ale ve střelbě máme pořád velkou rezervu,“ komentoval zápas pro oficiální web parahokeje obránce David Vrubel.

Český výběr čeká v Kanadě ještě poslední zápas. S Čínou se utká o bronz.

"Věřím, že do zápasu s Čínou nastoupíme úplně jinak, než do toho prvního vzájemného duelu. Čína má tři rozdílové hráče, které nestíhá nikdo na světě, takže je musíme daleko více pokrývat a nesmíme být naivní a po hlavě do těch soubojů chodit. Chce to i víc klidu a rychlost v rozhodování, to nám na celém turnaji zatím dost chybí,“ dodal ještě před závěrečným duelem trenér Jakub Novotný.

USA – ČESKO 6:0 (4:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Misiewicz (Farmer, Roybal), 5. Farmer (Misiewicz, Roybal), 11. Nichols (McKee), 12. Pauls (Misiewicz, Farmer), 34. McKee, 38. Roybal (Pauls, Farmer)

Druhé SF: KANADA – ČÍNA 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Související články