26.11.2022 |

Parahokejová reprezentace odletěla na prestižní kanadský turnaj

Lunenburg County Lifestyle Centre v kanadském městě Bridgewater hostí Para Hockey Cup 2022 a na turnaj už odcestovala také česká parahokejová reprezentace. Ta se v Kanadě postupně utká s týmy USA, Itálie a domácími javorovými listy. A na české soupisce je i jedno nové jméno.

Do Kanady odletělo s realizačním týmem celkem čtrnáct hráčů. Stabilní sestavu, ve které poprvé chybí Raul a Krupička, kteří nedáváno ukončili aktivní reprezentační kariéry, doplnil jeden nový hráč. Své první zkušenosti na velkém mezinárodním turnaji bude v reprezentačním dresu nabírat Martin Žižlavský. „Je to pro mě všechno nové, cestování s týmem, možnost hrát s těmi nejlepšími na světě v reprezentaci. Jsem na to hodně zvědavý, je to pro mě obrovská výzva,“ řekl Martin Žižlavský, který dříve hrál univerzitní hokej za Olomouc a s českou parahokejovou reprezentací zatím absolvoval jen několik kempů.

Nominace para hokejistů na turnaj v Kanadě

Brankáři: Martin Kudela (Flamingos Ostrava), Michal Vápenka (HC Sparta Praha).

Hráči: Michal Geier, Patrik Sedláček, Filip Veselý, Karel Wágner, Radek Zelinka (všichni SKV Karlovy Vary Sharks), Miroslav Novotný, Alex Ohar (oba HC Sparta Praha), Pavel Doležal, Pavel Kubeš (oba SHK Mustangové Pardubice), Zdeněk Hábl, David Palát (oba SHK Lapp Zlín), Václav Hečko (Flamingos Ostrava), Martin Žižlavský (Soho Olomoučtí Kohouti).

Realizační tým:

Manažerka týmu: Jaroslava Krakovičová.
Trenéři: Jakub Novotný a Jan Szturc.
Fyzioterapeuti: Michaela Dobešová a Marek Čeřovský.
Kustod: Petr Stránský.

Rozpis českých zápasů:

neděle 27. listopadu 2022
12:00 Česko vs USA

pondělí 28. listopadu 2022
19:00 Česko vs Kanada

středa 30. listopadu 2022
11:30 Česko vs Itálie

Pozn.: Poté je na programu playoff, jehož rozlosování bude známé po konci základní části. Začátky utkání jsou uvedeny v kanadských časech.

Více informací najdete na webu Českého para hokeje.