11.09.2021 | Tisková zpráva

Rozhodnutí DK ELH – David Jiříček (HC Škoda Plzeň)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Davida Jiříčka na protihráče Roberta Kousala, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň (11. 9. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

Po prostudování záznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který předtím vystřelil kotouč a postupoval na branku, aby byl připraven na případnou dorážku. Vzhledem k prodlevě mezi střetem a předchozí střelou přitom na něj není možné pohlížet jako na hráče, který by byl v držení kotouče. Ve snaze zabránit protihráči v případné dorážce zdvihl hráč ruce a holí drženou v obou rukách ho zjevně zasáhl do obličejové části hlavy. Protihráč utkání dokončil, podle zápisu o utkání nicméně při střetu utrpěl poranění zubů.

Předseda disciplinární komise ELH vyhodnotil zákrok jako Zásah do hlavy nebo krku a hráče Davida Jiříčka (HC Škoda Plzeň) potrestal nepodmíněným zastavením činnosti na dvě soutěžní utkání s finanční pokutou ve výši 10 % základní měsíční odměny. V trestu je již započítán trest zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání za stejný přestupek z utkání loňské sezóny HC Olomouc – HC Škoda Plzeň (12. 3. 2021), podmíněně odložený do 31. 10. 2021. Hráč David Jiříček tak bude moci nastoupit nejdříve v utkání 4. kola TELH HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav, které se hraje 16. 9. 2021.

Záznam situace najdete na https://hokej.cz/tv/hokejka/video/20210839.