15.09.2021 | Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Martin Pláněk (BK Mladá Boleslav)

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Martina Pláňka na protihráče Andreje Kollára, za který mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – Kometa Brno (14. 9. 2021) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že hráč ve snaze zabránit soupeři v dalším postupu s kotoučem zdvihl ruce před sebe, čímž protihráče zasáhl do oblasti hlavy a přimáčkl ji na ochranné sklo hrazení. Ačkoli lze připustit, že k zásahu přispěl rovněž protihráč tím, že se před střetem sklonil, podle Pravidel ledního hokeje je povinností hráče vést zákrok tak, aby neohrozil zdraví protihráče.

Předseda disciplinární komise ELH proto potrestal hráče Martina Pláňka (BK Mladá Boleslav) nepodmíněným zastavením činnosti na jedno soutěžní utkání za Zásah do hlavy nebo krku. Přihlédl přitom ke skutečnosti, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a že protihráč utkání dokončil.

Záznam zákroku najdete na https://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/20210883.