21.06.2021 | Tisková zpráva

Pravomoci realizačního týmu české hokejové reprezentace nově dle zámořského modelu

Mimořádný výkonný výbor ČSLH se za účasti vedení reprezentace zabýval průběhem, výsledky a výkony národního mužstva na mistrovství světa 2021.

Jeho vystoupení včetně vyřazení ve čtvrtfinále a celkového umístění vyhodnotil jako neúspěšné, a to zvlášť s přihlédnutím k předchozím částem sezóny, složení týmu a výkonům, které předváděl na Českých hokejových hrách. Diskuse se týkala mimo jiné změn v sestavě, hry speciálních týmů, zapojení hráčů, kteří se připojili bezprostředně před šampionátem, sehranosti nebo lídrovství v mužstvu.

Výkonný výbor ČSLH následně jednomyslně schválil novou úpravu pravomocí v rámci reprezentace podle modelu, který je obvyklý v zámoří a ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů generální manažer. Jeho návrh na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem ČSLH, nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních.

„O přechodu na zámořský model diskutujeme již několik sezón a jsem rád, že výkonný výbor, stejně jako členové stávajícího realizačního týmu tento návrh podpořili,“ prohlásil prezident ČSLH Tomáš Král. „Ze všech rozhovorů, které jsem v tomto směru vedl, je zřejmá vůle ke spolupráci a ochota k ní v maximální míře přispět.“ „Jako hlavní trenér bude v nadcházející sezóně pokračovat Filip Pešán s asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem, pokračuje i trenér brankářů Zdeněk Orct,“ informoval generální manažer Petr Nedvěd. „Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj.“ „Všichni jsme se v uplynulých dnech sešli a domluvili na spolupráci, kterou teď posvětil i výkonný výbor ČSLH,“ uvedl trenér Filip Pešán. „Sezóna bude výjimečná tím, že nás čekají dva vrcholy – olympijský turnaj v Pekingu a mistrovství světa v Helsinkách a Tampere. Naším úkolem bude spojit síly, abychom na obou turnajích uspěli a jsem přesvědčen, že nové rozdělení pravomocí a zodpovědnosti k tomu přispěje.“