Články

Uvolnění vládních opatření v oblasti sportu k 11. 5. 2020
Česká unie sportu zveřejnila výklad usnesení vlády České republiky č. 490 a 493, platných od 11. května 2020 rovněž pro oblast tělovýchovy a sportu. Shrnuje základní pravidla pro organizovanou sportovní činnost, provozovanou na amatérské i profesionální úrovni.
Český hokej a NHL prodloužily smlouvu o přestupech hráčů
Český hokej a NHL prodloužily smlouvu o přestupech hráčů o jeden rok, tj. do konce ročníku 2020/21. Smlouva, podepsaná v červnu 2013 a původně platná do konce letošní sezóny, upravuje pravidla a finanční podmínky při přestupech českých hráčů do NHL.
Vyjádření k výrokům předsedy představenstva MOUNTFIELD HK
V rozhovoru pro server isport.cz předseda představenstva Mountfield HK Miroslav Schön mimo jiné uvedl, že „klub vůbec nebyl informován, že dva hráči podávají návrh na zahájení smírčího řízení“, že klub „neměl možnost se k případu vyjádřit“ a že ředitel TELH Josef Řezníček „úmyslně zaslal e-mail na špatnou adresu advokáta“.
Sledujte nový magazín Hokejka na ČT Sport
Česká televize do svého programu zařazuje vysílání magazínu Hokejka z produkce HokejkaTV. Na první díl se můžete těšit už v úterý na programu ČT sport od 16:35. V magazínu Hokejka uvidíte informace a zajímavosti z hokejového prostředí nejen pro fanoušky, ale i pro hráče všech věkových kategorií a jejich rodiče.
Zemřel legendární hokejový útočník Vladimír Zábrodský
Ve věku sedmadevadesáti let zemřel jeden z nejlepších hokejistů historie, dvojnásobný mistr světa Vladimír Zábrodský (7. 3. 1923).
Sídlo Českého hokeje dočasně uzavřeno
V návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky ze dne 14.3.2020 o dalších opatřeních zabránění šíření koronaviru bude sídlo Českého hokeje (Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9) až do odvolání uzavřeno. Zaměstnance můžete kdykoliv kontaktovat elektronicky e-mailem či prostřednictvím mobilních telefonů.
Smutné výročí českého hokeje
Přesně sedmdesát let uplynulo od 13. března 1950, kdy byla v hospodě U Herclíků v Pštrossově ulici zatčena část hokejové reprezentace Československa, dvojnásobných mistrů světa z let 1947 a 1949.
Vydražte speciální dresy a podpořte projekt Legenda legendám
Projekt Legenda legendám je ve svém finále. V pondělí 9. března končí další dvě aukce speciálních dresů (Ústí nad Labem a Třebíč v 17:00, České Budějovice a Přerov ve 20:00) s podobiznami legend jednotlivých klubů. V tomto týdnu bude ukončeno i zbylých 9 aukcí. Máte tedy poslední šanci vydražit unikátní dres a zároveň tím podpořit dobrou věc.
Zakladatel dobříšského hokeje slaví sté narozeniny
Obdivuhodné sté narozeniny slaví Cyril Velebil (6. 3. 1920), rozhodčí a zakladatel dobříšského hokeje. Cyril Velebil začínal jako fotbalista a volejbalista a v roce 1940 spoluzakládal hokejový HOSK Dobříš. Později působil jako rozhodčí nebo delegát, v různých funkcích se zúčastnil tří světových šampionátů.
Recepce na Velvyslanectví Kanady na počest 70. výročí narození Ivana Hlinky
Zástupci Českého hokeje v čele s generálním sekretářem Martinem Urbanem zavítali při příležitosti 70. výročí narození legendárního hráče a trenéra Ivana Hlinky na Velvyslanectví Kanady v České republice. Přijala je velvyslankyně Ayesha Rekhi a zároveň společně s Liběnou Hlinkovou podpořila projekt Legenda legendám, prostřednictvím kterého probíhá aukce speciálních hraných dresů. Výtěžek aukce poputuje na Nadační fond Ivana Hlinky.