Články

Zemřel Ladislava Lubina
Po delší nemoci zemřel ve věku čtyřiapadesáti let bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina. V domácí soutěži oblékal především dres někdejší Tesly Pardubice, se kterou získal v roce 1989 mistrovský titul, působil i v Dukle Jihlava nebo Třinci. Později nastupoval ve Finsku, Německu a Švýcarsku.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 2.9.2021
Výkonný výbor Českého hokeje schválil udělení licence k účasti v TELH pro sezónu 2021/22 14 klubům – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, Motor České Budějovice, Mountfield HK, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín.
Zemřel Jan Suchý, dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky
Ve věku šestasedmdesáti let zemřel Jan Suchý (1944), člen Síně slávy IIHF, Síně slávy českého hokeje a dvojnásobný držitel Zlaté hokejky.
Vedení Českého hokeje připravuje hokejové fórum Kabina
Vedení Českého hokeje uspořádá v úterý 7. září 2021 pro zástupce hokejového hnutí dříve avizované diskuzní online fórum Kabina k tématům mládežnického hokeje. Celodenní akce zmapuje mimo jiné přípravu soutěží a projektů pro sezónu 2021/22.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 4.8.2021
Výkonný výbor ČSLH schválil smlouvu o postoupení marketingových práv Tipsport extraligy pro období 2023–2028 na Asociaci profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Smlouva zahrnuje část práv k soutěži, kterou vlastní ČSLH, a APK LH jimi může na základě smlouvy disponovat v tomto období ve vztazích s partnery.
Začíná aukce dresu Wayna Gretzkyho ve prospěch obcí postižených tornádem
Ve stejný den jako jubilejní, třicátý ročník Hlinka Gretzky Cupu začíná na serveru www.sportovniaukce.cz dražba dresu Edmonton Oilers s číslem 99 a podpisem Wayna Gretzkyho. Zájemci ho budou moci získat od pondělí 2. srpna (14:00 hodin) do pátku 20. srpna 2021.
Český hokej modernizuje zimní stadiony produkčními soupravami na analýzu utkání a tréninků
České zimní stadiony a arény dostanou v nejbližších měsících k dispozici technologickou novinku v podobě streamovacích a produkčních souprav, které budou hráčům i trenérům nápomocny k rozborům utkání či tréninků, a fanouškům zároveň přinesou novou možnost streamů z utkání.
O vítězi ankety Zlatá hokejka 2021 se rozhodne mezi desítkou nejlepších
Majitel Zlaté hokejky 2021 vzejde z desítky finalistů, kterou určila úvodní kola hlasování. Celkem získalo alespoň jeden hlas v úvodních kolech hlasování 45 hokejistů. Níže naleznete finálovou desítku.
Startuje kampaň Takoví jsme
Necelá polovina Čechů nedůvěřuje neziskovým organizacím a část ani netuší, co dělají a proč existují. Ukazují to opakované průzkumy veřejného mínění. Nevědomost je přitom živnou půdou pro dezinformace a nepravdivá tvrzení o neziskovkách. Festival svobody proti tomu společně s dalšími organizacemi staví fakta.
Zemřel Miroslav Fryčer
Ve věku jedenašedesáti let zemřel Miroslav Fryčer (1959), první český hokejista, který v roce 1985 nastoupil a skóroval v utkání hvězd NHL.