Články

Český hokej pokročil v digitalizaci agendy a řízení provozu
Český hokej zavedl od letošní sezóny elektronické vyplácení rozhodčích ve všech soutěžích. Učinil tak další krok v digitalizaci veškeré agendy související s řízením hokejového provozu, která byla zahájena před několika lety a v posledních dvou sezónách mimo jiné i v důsledku epidemické situace významně pokročila.
Předsedou organizačního výboru MS v ledním hokeji 2024 bude Petr Bříza
Výkonný výbor Českého hokeje schválil vedení organizačních výborů pro mistrovství světa v ledním hokeji, které budou na jaře 2024 hostit Praha s Ostravou.
Zemřel Johan Bollue, sekretář rozvojového oddělení IIHF
Ve věku 57 let zemřel Johan Bollue, který v Mezinárodní hokejové federaci IIHF zastával funkci sekretáře rozvojového oddělení a zároveň byl ředitelem rozvoje ledního hokeje Belgické hokejové federace.
Tisková informace z jednání výkonného výboru 29. září 2021
Výkonný výbor ČH se na základě žádosti Tomáše Krále zabýval jeho setrváním ve funkci prezidenta Českého hokeje. V tajném hlasování se všech 10 zbývajících členů VV vyjadřovalo k otázce: „Má Tomáš Král skončit ve funkci prezidenta Českého hokeje?“ Proti tomu, aby ve funkci skončil, hlasovalo 9 a pro 1 z členů VV ČSLH.
Z tiskové konference prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se na tiskové konferenci vyjádřil k informacím o jeho spolupráci s Vojenskou kontrarozvědkou (VKR), které se objevily ve sdělovacích prostředcích. Uvedl, že v dubnu 1987 byl jako čerstvý absolvent práv převelen jako vyšetřovatel na organizační a plánovací oddělení štábu motostřelecké divize v Plzni.
Prezident Českého hokeje Tomáš Král k volbě prezidenta a vedení IIHF
Prezident Českého hokeje Tomáš Král poblahopřál novému prezidentovi Mezinárodní hokejové federace IIHF Lucu Tardifovi a ocenil práci Petra Břízy, který byl zvolen prvním místopředsedou IIHF, ve vedení mezinárodního i domácího hokeje.
Vyjádření Tomáše Krále k článkům zveřejněným v Deníku Sport dne 22. 9. 2021
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se vyjádřil k článkům zveřejněným v Deníku Sport dne 22. 9. 2021. Kompletní text je uveden níže:
Zemřel Ladislava Lubina
Po delší nemoci zemřel ve věku čtyřiapadesáti let bývalý hokejový reprezentant Ladislav Lubina. V domácí soutěži oblékal především dres někdejší Tesly Pardubice, se kterou získal v roce 1989 mistrovský titul, působil i v Dukle Jihlava nebo Třinci. Později nastupoval ve Finsku, Německu a Švýcarsku.
Tisková informace z jednání výkonného výboru Českého hokeje 2.9.2021
Výkonný výbor Českého hokeje schválil udělení licence k účasti v TELH pro sezónu 2021/22 14 klubům – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, Motor České Budějovice, Mountfield HK, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, PSG Berani Zlín.
Zemřel Jan Suchý, dvojnásobný vítěz Zlaté hokejky
Ve věku šestasedmdesáti let zemřel Jan Suchý (1944), člen Síně slávy IIHF, Síně slávy českého hokeje a dvojnásobný držitel Zlaté hokejky.