Články

Tisková informace z jednání výkonného výboru 25. 1. 2022
Výkonný výbor ČSLH schválil systém finanční diferenciace Akademií Českého hokeje podle počtu hráčů, kteří v nich vyrostli pro vrcholový hokej. Základem ratingu, vypočítaného za pětileté období, budou počty hokejistů vychovaných v jednotlivých akademiích pro reprezentační výběry, drafty NHL a nejvyšší soutěže v hokejově vyspělých zemích.
Návrhová komise Síně slávy ČH má 5 nových členů
Členové Síně slávy českého hokeje a výkonný výbor ČSLH zvolili novými členy návrhové komise SSČH mistra světa Vladimíra Bednáře, vítěze OH a čtyřnásobného mistra světa Martina Procházku, mistra světa Pavla Richtera, olympijského vítěze a trojnásobného mistra světa Martina Ručinského a sportovního historika Tomáše Kučeru.
Český hokej přeje všem krásné Vánoce a šťastný nový rok 2022
Český hokej přeje všem klidné prožití svátků vánočních a všechno nejlepší do nového roku 2022.
PlayStation/Xbox: IIHF součástí hry NHL 22
Hráče na konzolích PlayStation nebo Xbox z celého světa si budou moct nově zahrát za své oficiální národní týmy. Hra NHL 22 totiž poprvé v historii nabízí možnost poměřit své síly ve virtuálním hokejovém světě s oficiální licencí IIHF.
Do Síně slávy byli uvedeni Jaromír Meixner, Čeněk Pícha, Stanislav Sventek a Vladimír Vůjtek
Před utkáním Česko – Finsko v O2 areně byli do Síně slávy českého hokeje uvedeni útočník Čeněk Pícha s obráncem Stanislavem Sventkem, obránce Jaromír Meixner a trenér Vladimír Vůjtek. Čeněk Pícha a Stanislav Sventek se členy Síně slávy stali in memoriam.
Český hokej pokročil v digitalizaci agendy a řízení provozu
Český hokej zavedl od letošní sezóny elektronické vyplácení rozhodčích ve všech soutěžích. Učinil tak další krok v digitalizaci veškeré agendy související s řízením hokejového provozu, která byla zahájena před několika lety a v posledních dvou sezónách mimo jiné i v důsledku epidemické situace významně pokročila.
Předsedou organizačního výboru MS v ledním hokeji 2024 bude Petr Bříza
Výkonný výbor Českého hokeje schválil vedení organizačních výborů pro mistrovství světa v ledním hokeji, které budou na jaře 2024 hostit Praha s Ostravou.
Zemřel Johan Bollue, sekretář rozvojového oddělení IIHF
Ve věku 57 let zemřel Johan Bollue, který v Mezinárodní hokejové federaci IIHF zastával funkci sekretáře rozvojového oddělení a zároveň byl ředitelem rozvoje ledního hokeje Belgické hokejové federace.
Tisková informace z jednání výkonného výboru 29. září 2021
Výkonný výbor ČH se na základě žádosti Tomáše Krále zabýval jeho setrváním ve funkci prezidenta Českého hokeje. V tajném hlasování se všech 10 zbývajících členů VV vyjadřovalo k otázce: „Má Tomáš Král skončit ve funkci prezidenta Českého hokeje?“ Proti tomu, aby ve funkci skončil, hlasovalo 9 a pro 1 z členů VV ČSLH.
Z tiskové konference prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se na tiskové konferenci vyjádřil k informacím o jeho spolupráci s Vojenskou kontrarozvědkou (VKR), které se objevily ve sdělovacích prostředcích. Uvedl, že v dubnu 1987 byl jako čerstvý absolvent práv převelen jako vyšetřovatel na organizační a plánovací oddělení štábu motostřelecké divize v Plzni.