Články

Rozvojové kempy začínajících para hokejistů
Zkušené parahokejisty na ledě zimního stadionu v Poděbradech vystřídalo mládí. Reprezentační realizační tým se totiž už druhým rokem v období letních prázdnin věnuje právě dětem a začínajícím parahokejistům, kteří by mohli v nejbližší době doplnit právě tým nejzkušenějších českých hráčů.
V Nymburku proběhne kemp pro mladé parahokejisty a parahokejistky
Jak probíhá letní příprava českých para hokejistů na novou sezonu? V Nymburku začalo letní soustředění pro mladé parahokejisty a parahokejistky, na největším tuzemském festivalu Colours of Ostrava se zase chystá speciální zóna, kde si návštěvníci budou moci para hokej vyzkoušet.
Česká para hokejová reprezentace ukončila sezónu na kempu v Maďarsku
Čeští para hokejisté ukončili sezónu 2021/2022 na území Maďarska. Na ledě Székesfehérváru sehráli přátelské utkání se Slovenskem, které porazili 4:2. I když výsledek to je pouze symbolický. Za slovenský para hokejový tým si totiž zahráli i všichni čeští hráči.
Projekt Para tour se vrátil do škol
S handicapem se dá plnohodnotně žít, sportovat i plnit si velké životní sny. Přesvědčilo se o tom na dvě stě žáků z šesti ostravských základních škol v rámci projektu Para tour. Vzdělávací program se vrací do škol po téměř tříleté pauze.
Začínající para hokejisté i trenéři opět na rozvojovém kempu v Ostravě
Nejen úplní nováčci, ale i mírně pokročilí para hokejisté a také trenéři z Olomouce a Zlína se zúčastnili dalšího Mezinárodního para hokejového rozvojového kempu, který se opět konal v ostravské RT Torax Areně. Na ledě se potkalo několik generací i různě pokročilí hráči a na ledě to zase jiskřilo, i díky vedení reprezentačního kouče Jiřího Břízy.
Český tým si z paralympiády odvezl šesté místo
Český para hokejový tým má za sebou paralympiádu v Pekingu. V základní skupině dokázali svěřenci trenéra Novotného porazit Slovensko a Itálii, ve čtvrtfinále pak těsně nestačili na domácí Čínu a prohráli i v následném duelu o 5. místo. Zpátky do České republiky si tak nakonec odvezli šestou příčku.
Paralympijské hry v Pekingu zahájeny. Para hokejisté vše na místě sdílejí i s trenérem Břízou
Symbolicky ve 13. hodin středoevropského času proběhlo na Pekingském národním stadionu slavnostní zahájení 13. zimních paralympijských her. Ceremoniálu se zúčastnila i česká výprava, která čítá jednadvacet sportovců, z toho sedmnáct para hokejistů.
Čeští para hokejisté mají za sebou v Pekingu přípravný zápas
Čeští para hokejisté se pomalu aklimatizuji v Pekingu před startem paralympiády. Úvodní utkání sice odehrají až v sobotu, už mají ale za sebou první přípravný zápas, ve kterém vyzvali svého velkého rivala z Jižní Koreje. Z duelu si Češi odnesli výhru 4:3.
Para hokejová reprezentace míří na paralympiádu do Pekingu
Všech sedmnáct hráčů i sedmičlenný realizační tým para hokejové reprezentace míří do Číny. Paralympiáda sice začíná až 4. března, svěřenci trenéra Novotného se ale s ohledem na covidové protokoly a bezpečnostní opatření přesouvají do dějiště Her s dostatečným předstihem.
Para hokejová reprezentace zveřejnila nominaci do Pekingu
Realizační tým české para hokejové reprezentace zveřejnil kompletní soupisku pro Zimní paralympijské hry Peking 2022. Tým potáhne zkušený kapitán Pavel Kubeš, pro kterého to bude už čtvrtá paralympiáda, ale i hlavní trenér reprezentace Jakub Novotný.