Články

Česká šestnáctka absolvovala testy na ledě a mimo led
Česká reprezentace do 16 let má za sebou první akci v sezoně 2022/23. Svěřenci trenéra Milana Razýma absolvovali v Praze na Fakultě tělesné výchovy a sportu předsezonní testy mimo led a na zimním stadionu ve Velkých Popovicích je čekaly fyzické testy na ledě.
Národní tým sehraje v sezóně 2022/23 až 28 utkání
Českou reprezentaci, vedenou trenérem Kari Jalonenem s asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem, čeká v sezóně 2022/23 podle úspěšnosti na mistrovství světa 25 až 28 utkání. Celkem sedmkrát se přitom představí v domácím prostředí.
Aukce z MS U18, Švédských hokejových her a MS v parahokeji
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce vybraných dresů z posledních dvou MS U18, světového šampionátu v para hokeji v Ostravě a dvou dresů reprezentačního A-týmu ze Švédských hokejových her.
Asistentem trenéra juniorské reprezentace se stal Marek Židlický
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval asistentem trenéra české juniorské reprezentace U20 Marka Židlického, který v minulosti působil ve stejné roli i u českého výběru do 18 let.
Setkání premiéra ČR a ministra školství s bronzovými medailisty z MS v Kramářově vile
Premiér České republiky Petr Fiala a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík se setkali v Kramářově vile s trenérem české hokejové reprezentace Kari Jalonenem, generálním manažerem Petrem Nedvědem a částí bronzového týmu z mistrovství světa 2022 ve Finsku.
Anketa Zlatá hokejka 2022 zná deset nejlepších
Součet hlasů z prvního a druhého kola ankety Zlatá hokejka 2022 určil desítku nejlepších. O vítězi ankety rozhodne závěrečné třetí kolo, v němž budou hlasující vybírat z desítky nejlepších, přičemž body z předchozích kol se nezapočítávají.
Začala aukce bílých dresů bronzových medailistů z MS ve Finsku
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních bílých dresů české hokejové reprezentace z mistrovství světa ve Finsku 2022.
Souhrn dne: Češi předvedli fantastický obrat a slaví bronz, drama ve finále, po prodloužení slaví Finové
Češi prohrávali 1:3, v poslední třetině ale zabrali, vstřelili 6 branek a porazili Spojené státy 8:4. Svěřenci Kariho Jalonena tak ukončili desetileté čekání na medaili a vezou z Mistrovství světa bronzovou medaili. Zápas o zlato přinesl velice napínavý souboj. Kanada nejprve vedla, do vedení se pak dostali Finové, odskočili o dvě branky, v závěru třetí periody ale Kanaďané stihli ještě vyrovnat a zdramatizovali finálový souboj. Nakonec ale slaví domácí Suomi.
Souhrn dne: Češi si proti Američanům zahrají o bronz, ve finále Kanaďané s Finy
Předposlední den světového šampionátu rozhodl o složení dvojic pro finále i zápas o bronz. V souboji mezi Finskem a USA tahali za delší konec hráči domácího výběru, kteří pro sebe urvali třetí finále v řadě po těsné výhře 4:3. Naopak Česku se proti druhému ze zámořských týmů nedařilo. Čeští reprezentanti sice otevřeli gólový účet zápasu, proti javorovým listům ale nakonec museli kousat prohru 1:6.
Souhrn dne: Češi postupují do semifinále, Slováci neudrželi vedení s Finskem, parádní obrat Kanady
V Tampere a v Helsinkách se sehrálo čtvrtfinále. Češi se utkali s Němci, zvládli přejezd do Helsinek a souboj s německým sousedem zvládli bez problému s konečným výsledkem 4:1. V Nokia aréně se odehrál strhující zápas mezi Švédskem a Kanadou. Švédsko vedlo 3:0, Kanaďané ale v závěru třetí třetiny vyrovnali a v prodloužení se radovali právě oni. Švýcaři vyhráli skupinu, ve čtvrtfinále ale neprošli přes Spojené státy. Slovensko vedlo o dvě branky, nakonec ale padlo 2:4 a Finové slavili postup.