Články

Senzační postupy Němců a Lotyšů, Češi po prohře s USA končí
Čtvrtfinálové souboje na mistrovství světa přinesly kromě očekávaných postupů favoritů také dvě velká překvapení. Stejně jako na loňském šampionátu se po vítězství ve skupině pakují Švýcaři, tentokrát nestačili na německý výběr. Další senzaci připravilo Lotyško, tomu se podařilo vyřadit silný výběr Švédska. Do semifinále postupuje také Kanada, která lépe zvládla reprízu loňského finále. Český tým končí mistrovství na osmé pozici, bránu do semifinále mu zavřeli hokejisté ze Spojených států. Američané se v semifinále postaví Němcům, druhou dvojici utvoří Kanada s Lotyšskem.
Lotyšsko v posledním zápase skupiny přeskočilo Slovensko a jde do čtvrtfinále, Češi podlehli Kanadě
Poslední den základních skupin nabídl v obou destinacích letošního mistrovství světa zajímavé souboje o postup do play-off a konečné umístění. Asi nejzajímavější byl ten mezi Švýcarskem a Lotyšskem, v němž domácí reprezentace potřebovala získat alespoň bod, aby se po pěti letech podívala mezi osmičku nejlepší celků turnaje. K vidění byl také český mančaft, jenž podlehl Kanadě a z posledního postupového místa míří na USA.
Norové zaskočili Kanadu, Rakousko se po boji s Maďary udrželo v nejvyšší divizi
V pondělí se o jeden z nejpřekvapivějších výsledků dosavadního průběhu mistrovství světa postaralo Norsko, které po samostatných nájezdech porazilo 3:2 Kanadu. Švédové si výsledkově jednoznačně poradili s Dány. V přímém souboji o udržení v nejvyšší divizi MS udolali Rakušané Maďary 4:3 po samostatných nájezdech. Kazachstánci ve svém posledním duelu na turnaji přehráli 4:3 Slovince.
Češi nestačili na rozjeté Švýcary. Slováci živí naděje na postup
Neděle přinesla ve skupině B rozuzlení v boji o sestup. Příští rok si mezi elitou nezahrají Slovinci, kteří těsně podlehli Slovákům. Ti naopak nadále živí naděje na postup do čtvrtfinále. Tři body zapsali také Němci. Naopak Češi nedokázali zastavit rozjeté Švýcary, kteří na turnaji ještě neztratili ani jeden bod. Nedělní program uzavřeli Američané, jež si smlsli na Francii.
Češi si poradili s Nory, Švýcarsko udolalo Kanadu
Nabitý sobotní program žádné překvapení nepřinesl. Češi zvládli roli favoritů a poradili si 2:0 s Nory. Nulu udrželi taktéž Američané, kterým se podařilo přehrát Dány 3:0. Největší drama nabídl souboj Kanady se Švýcarskem, ze kterého výsledkem 3:2 vzešli vítězně hokejisté ze země helvétského kříže. Finové se dlouho trápili s Rakušany, přesto si vítězstvím 3:1 zajistili tři body. Večer byly k vidění dvě zcela jednoznačné záležitosti. Lotyši deklasovali Kazachstánce 7:0, Švédi zase smetli Francii 4:0.
Finové dali Maďarům sedmičku, Slovensko prohrálo po nájezdech
Osmý hrací den načaly svými zápasy v rolích favoritů domácí týmy. Finové nasázeli Maďarům v Tampere sedm gólů a porazili je šestigólovým rozdílem. Lotyši porazili v zaplněné Riga Areně Slovince 3:2. Ve večerních zápasech zvítězilo Německo nad Rakouskem a Kazachstán porazil překvapivě v samostatných nájezdech Slovensko.
Trenér roku 2022: V kategorii kolektivních sportů byl oceněn Radim Rulík
V anketě Trenér roku za rok 2022, jež je součástí Českého olympijského výboru, zvítězil v individuální kategorii Jiří Prskavec starší, který úspěšně vede svého syna Jiřího či dalšího kajakáře Víta Přindiše. Oceněn byl i trenér české hokejové dvacítky z MS U20 Radim Rulík.
Češi se proti Slovincům zpočátku trápili, pak Kubalík rozjel kanonádu. Němci slaví první výhru na turnaji
Česká hokejová reprezentace porazila ve svém čtvrtém utkání na mistrovství světa Slovince 6:2, přestože po první třetině o dvě branky prohrávala. O otočku ve skóre se postaral především Dominik Kubalík, který zaznamenal svůj první hattrick na mistrovství světa. V dalších zápasech Švédsko přejelo Maďarsko, Německo letos poprvé v Tampere zvítězilo, když porazilo Dánsko, a Švýcaři zvítězili nad Slovenskem.
Lotyši ve vyrovnaném zápase udolali Nory, Finsko se pořádně zapotilo s Francií
Šestý hrací den mistrovství světa patřil favorizovaným celkům. Jisté výhry si připsaly zámořské reprezentace, zatímco Finové opět tápali a výhru proti Francii si museli pojišťovat až gólem do prázdné brány. Lotyšsko v důležitém zápase těsně přehrálo Nory a v domácím prostředí stále může pomýšlet na play off.
Norsko a Maďarsko poprvé slaví. Další výhru zapsali i rozjetí Švýcaři a Dánové
Úterní program mistrovství světa v hokeji přinesl další čtyři zápasy. V Rize byli úspěšní Norové a zatím bezchybní Švýcaři. Pro Nory jde navíc o první výhru na turnaji. Stejně na tom jsou členové skupiny A – Maďaři. I oni zapsali první výhru, když porazili Francii. Slaví také Dánsko po výhře nad Rakouskem.