Články

Hlinka Gretzky Cup 2022 zná rozpis zápasů. Proběhne v kanadském Red Deeru
Hlinka Gretzky Cup proběhne letos v kanadském městě Red Deer. Nedaleký Edmonton bude hostit mistrovství světa do 20 let, které odstartuje pouhé tři dny po konci tradičního letního turnaje kategorie U18. Kanadští organizátoři zveřejnili rozpis zápasů pro letošní ročník turnaje, který nese jméno po Wayneu Gretzkym a Ivanu Hlinkovi.
Česká šestnáctka absolvovala testy na ledě a mimo led
Česká reprezentace do 16 let má za sebou první akci v sezoně 2022/23. Svěřenci trenéra Milana Razýma absolvovali v Praze na Fakultě tělesné výchovy a sportu předsezonní testy mimo led a na zimním stadionu ve Velkých Popovicích je čekaly fyzické testy na ledě.
Národní tým sehraje v sezóně 2022/23 až 28 utkání
Českou reprezentaci, vedenou trenérem Kari Jalonenem s asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem, čeká v sezóně 2022/23 podle úspěšnosti na mistrovství světa 25 až 28 utkání. Celkem sedmkrát se přitom představí v domácím prostředí.
Aukce z MS U18, Švédských hokejových her a MS v parahokeji
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce vybraných dresů z posledních dvou MS U18, světového šampionátu v para hokeji v Ostravě a dvou dresů reprezentačního A-týmu ze Švédských hokejových her.
Asistentem trenéra juniorské reprezentace se stal Marek Židlický
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval asistentem trenéra české juniorské reprezentace U20 Marka Židlického, který v minulosti působil ve stejné roli i u českého výběru do 18 let.
Setkání premiéra ČR a ministra školství s bronzovými medailisty z MS v Kramářově vile
Premiér České republiky Petr Fiala a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík se setkali v Kramářově vile s trenérem české hokejové reprezentace Kari Jalonenem, generálním manažerem Petrem Nedvědem a částí bronzového týmu z mistrovství světa 2022 ve Finsku.
Anketa Zlatá hokejka 2022 zná deset nejlepších
Součet hlasů z prvního a druhého kola ankety Zlatá hokejka 2022 určil desítku nejlepších. O vítězi ankety rozhodne závěrečné třetí kolo, v němž budou hlasující vybírat z desítky nejlepších, přičemž body z předchozích kol se nezapočítávají.
Začala aukce bílých dresů bronzových medailistů z MS ve Finsku
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních bílých dresů české hokejové reprezentace z mistrovství světa ve Finsku 2022.
Souhrn dne: Češi předvedli fantastický obrat a slaví bronz, drama ve finále, po prodloužení slaví Finové
Češi prohrávali 1:3, v poslední třetině ale zabrali, vstřelili 6 branek a porazili Spojené státy 8:4. Svěřenci Kariho Jalonena tak ukončili desetileté čekání na medaili a vezou z Mistrovství světa bronzovou medaili. Zápas o zlato přinesl velice napínavý souboj. Kanada nejprve vedla, do vedení se pak dostali Finové, odskočili o dvě branky, v závěru třetí periody ale Kanaďané stihli ještě vyrovnat a zdramatizovali finálový souboj. Nakonec ale slaví domácí Suomi.
Souhrn dne: Češi si proti Američanům zahrají o bronz, ve finále Kanaďané s Finy
Předposlední den světového šampionátu rozhodl o složení dvojic pro finále i zápas o bronz. V souboji mezi Finskem a USA tahali za delší konec hráči domácího výběru, kteří pro sebe urvali třetí finále v řadě po těsné výhře 4:3. Naopak Česku se proti druhému ze zámořských týmů nedařilo. Čeští reprezentanti sice otevřeli gólový účet zápasu, proti javorovým listům ale nakonec museli kousat prohru 1:6.