Články

Na trenérské konferenci Mosty se Jan Vopat rozpovídal na téma "talent"
Česká trenérská akademie, jedna ze složek Českého olympijského výboru, uspořádala na Chodově trenérskou konferenci Mosty. Své zkušenosti předávali přítomným trenérům letecký akrobat Martin Šonka, scout NBA Jakub Kudláček, psychoterapeut Milan Studnička nebo scout NHL Jan Vopat, který se rozpovídal na téma "talent".
Seminář pro trenéry žáků Českého hokeje proběhl letos online formou
V klubech po celé České republice aktuálně pracuje 148 koučů zapojených do projektu Trenéři žáků Českého hokeje. Na začátku každé sezony pořádají zástupci tohoto projektu velký seminář, který se však letos kvůli koronavirové pandemii uskutečnil online formou.
Přihlášky do 8. etapy projektu Trenér žáků Českého hokeje
Projekt "Trenér žáků Českého hokeje" pokračuje i v sezoně 2020/2021 a jeho cílem je i tentokrát přímé financování vybraných činností hlavního trenéra nejmladších věkových kategorií. Trenérů žáků Českého hokeje je aktuálně 141.
OBRAZEM: Seminář s Tomášem Pacinou - Naučit se učit
Český olympijský výbor ve spolupráci s Českým hokejem zorganizoval další seminář ze série "Dialogy". V pražském hotelu Step se sešlo přes 60 trenérů a hlavním přednášejícím byl skills coach Tomáš Pacina, který působí mimo jiné jako poradce projektu VTM pro oblast dovedností hráčů.
Šestý ročník akce Díky, trenére začíná. Nominujte své oblíbené trenéry
Začíná další ročník sportovně-společenské akce Díky, trenére. Od února můžete opět nominovat trenérky a trenéry, kteří dle vašeho názoru dobře pracují s hokejovou mládeží. Nejen, že jim poděkujete za jejich práci, ale zároveň je přihlásíte do soutěže o titul Trenér mládeže 2020, o příspěvky na zahraniční stáže nebo pro jejich kluby.
Do finále ankety Díky, trenére mládežnický kouč z Vimperka David Vinš
Dvě trenérky a šest trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2019 a následníkem Michalů Eisenkolba a Bízy, Zdeňka Grygara a Lukáše Nováka, vítězů uplynulých ročníků, se rozhodne v neděli 3. listopadu v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. O titul bude bojovat i David Vinš, trenér z HC Vimperk.
Semináře v rámci NHL Global Series se zúčastnilo 200 českých trenérů
Díky zápasu NHL v Praze se do české metropole sjela spousta hokejových odborníků. Tři trenéři z nejlepší soutěže světa neodmítli pozvánku zástupců Českého hokeje a zúčastnili se velkého semináře, který vyvrcholil návštěvou tréninků týmů Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers.
Při Global Series budou v Praze přednášet odborníci z NHL
Český hokej pořádá ve spolupráci s Asociací trenérů NHL v rámci pražského utkání NHL Global Series Chicago Blackhawks – Philadelphia Flyers odborný seminář pro hlavní trenéry nejvyšších profesionálních, juniorských a dorosteneckých soutěží.
Seminář v Chebu: Význam jídelníčku – stravování mladých sportovců
HC STADION CHEB pořádá seminář pro rodiče a trenéry „Význam Jídelníčku – stravování mladých sportovců“ s lektorkou MUDr. Marií Skalskou. Seminář se bude konat dne 13. 8. 2019 od 16:30 hodin v Planetáriu Gymnázia Cheb (Nerudova 2283/7, 350 02 Cheb).
Nové výběrové řízení pro projekt Trenér žáků Českého hokeje
Do úspěšného projektu Českého hokeje "Trenér ČSLH do malých klubů" se zapojily extraligové a prvoligové kluby, a tak pokračuje s novým názvem "Trenér žáků Českého hokeje". Cílem projektu je i tentokrát přímé financování vybraných činností hlavního trenéra nejmladších věkových kategorií. Trenérů žáků ČH je aktuálně 129. Je nám potěšením vám oznámit, že od 1. září 2019 budeme do projektu přijímat další nové kluby. Zájemci mohou posílat přihlášky do konce dubna 2019. Kompletní informace najdete zde.