Články

Druhé místo v Díky, trenére 2022 obsadil trenér poděbradské hokejové mládeže
I v 7. ročníku sportovně společenské akce Díky, trenére byl oceněn zástupce ledního hokeje. Druhé místo letos v anketě obsadil Martin Pánek, hokejový trenér mládeže HC Poděbrady. Vítězkou akce se stala Monika Vojtová, trenérka karate z Českých Budějovic.
Semináře NHL Coaches Clinic v Praze se zúčastnilo přes 250 českých trenérů
Český hokej ve spolupráci s Asociací trenérů NHL uspořádal den před prvním zápasem NHL Global Series v Praze trenérský seminář, na kterém přednášely významné trenérské osobnosti nejlepší ligy světa. Do hotelu Step si jejich postřehy přišlo poslechnout více než 250 českých koučů.
Český hokej pořádá trenérský seminář v rámci Global Series, přednášet budou odborníci z NHL
Český hokej pořádá ve spolupráci s Asociací trenérů NHL v rámci pražského utkání Global Series odborný seminář s názvem NHL Coaches Clinic určený pro všechny hokejové trenéry v České republice. Akce proběhne při příležitosti dvojzápasu San Jose Sharks vs Nashville Predators v O2 areně.
Zástupce USA Hockey přednášel v ČR o hře tělem v žákovských kategoriích
Český hokej si velice váží toho, že do Chomutova a Kuřimi dorazil Kevin McLaughlin, dlouholetý funkcionář a trenér USA Hockey, který během dvou seminářů českým trenérům přednášel, jak správně aplikovat hru tělem v žákovských kategoriích.
V Chomutově a Kuřimi proběhne seminář Hra tělem v žákovských kategoriích
Hra tělem u žáků je téma, které se v poslední době probírá čím dál víc a ne všichni trenéři přesně ví, jak by měla být v této kategorii uplatňována. K tomu by měly pomoci dva semináře na začátku prázdnin, na kterých tuto problematiku rozebere Kevin McLaughlin z USA Hockey.
Trenérské online semináře při Českých hokejových hrách
Jako tradičně proběhnou při Českých hokejových hrách trenérské online semináře, pořádané Českým hokejem. Ve středu 27. dubna 2022 se od 13:00 do 15:30 hodin uskuteční online seminář pro trenéry přípravek a žáků, věnovaný hře tělem a rotaci postů v mládežnických kategoriích.
Speciální jednodenní srazy regionálních trenérů s klubovými kouči za přítomnosti odborníka na skills
Český hokej se snaží zintenzivnit předávání informací z hnutí směrem do klubů, a proto nedávno inicioval nové jednodenní srazy. Regionální trenéři se na nich vždy sejdou s klubovými trenéry a s pomocí profesionálního skills kouče se věnují tréninku konkrétní sady dovedností. Podívejte se, jak to na tomto srazu vypadalo v Hradci Králově.
Seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje proběhl podruhé v řadě online formou
Podruhé v řadě proběhl tradiční seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje online formou. Každoroční akce se všemi trenéry placenými svazem, kteří mají v klubech po celé České republice na starost žákovské kategorie, se zúčastnilo přes 140 koučů.
Pro trenéry: Mezinárodní seminář 2021 NHLCA Online Global Coaches’ Clinic
Asociace trenérů NHL pořádá pětidenní webinář, během něhož si trenéři z celého světa budou moct vyslechnout online přednášky mj. hlavních trenérů a generálních manažerů týmů NHL.
Dialogy České trenérské akademie opět ve formě online
Podruhé v řadě se tradiční série přednášek a diskuzí důležitých a zajímavých osobností ze světa sportu s názvem "Dialogy" uskutečnila vinou špatné epidemické situace v online podobě. Podívejte se na všech 6 dílů, jejichž hosty byli např. olympijský vítěz z Nagana Dominik Hašek, manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener a další.