Články

Vyjádření k některým názorům, týkajícím se zdravé výživy sportovců
Vzhledem k dotazům rodičů a kritickým připomínkám odborníků požádala trenérská komise ČSLH MUDr. Marii Skalskou z Centra sportovní medicíny o vyjádření k názorům na stravování mladých sportovců, které prezentoval v audionahrávce trenér dorostu VSK Technika Hokej Brno Martin Stloukal.
V síni slávy proběhly semináře s cílem zlepšení tréninkového procesu žákovských kategorií
V úterý a ve čtvrtek se v Síni slávy českého hokeje sešli kluboví zástupci žákovských kategorií (6. – 9. třída) s vedením Českého hokeje. Hlavním tématem bylo zlepšení tréninkového procesu v kategoriích U12-U15, jehož cílem by mělo být vychovat v následujících sezonách více talentovaných hráčů pro Akademie Českého hokeje.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Příprava Davida Pastrňáka
V sedmnáctém, předprázdninovém vydání série videí s hráči NHL vám ukážeme, jak trénuje mimo led náš nejlepší hokejista a současně nejlepší střelec NHL David Pastrňák. Jeho přístup k tréninku, hře, soutěživost a zápal do všeho, co dělá, je velice inspirativní.
Přihlaste se na Letní kemp Českého hokeje
Oddělení rozvoje ledního hokeje organizuje v Blansku speciální letní kemp pro mladé hokejisty. Pokud máte zájem, přihlaste se co nejdříve, kapacita je 36 hráčů a 4 brankáři. Kemp svou přítomností podpoří i několik hostů například z řad českých hokejistů NHL.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Tenis
V minulém díle ukázali útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas a útočník Colorada Avalanche Martin Kaut, že jsou dobří fotbalisté. Svou všestrannost dokazují i v 16. díle série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát se jedná o další mezi hokejisty oblíbenou disciplínu: tenis, který je vhodným sportem pro hráče všech věkových kategorií.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Fotbalové dovednosti
Do 15. dílu série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL zapojilo oddělení rozvoje ledního hokeje dva mladé útočníky ročníku 1999. Martin Nečas z Caroliny Huricanes a Martin Kaut z Colorada Avalanche ukázali, jak doplnit tréninkové jednotky v hokejovém klubu o aktivity spojené s fotbalem.
Počty malých hokejistů dlouhodobě rostou
Počty registrovaných malých hokejistů v České republice po dřívějších obdobích poklesu a stagnace v několika posledních letech neustále rostou. Za posledních pět let vzrostl počet každoročně nově registrovaných dětí v Českém hokeji o 44 %.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Základní gymnastika hokejisty
V 14. díle seriálu, který inspiruje mladé hokejisty k pohybu mimo tréninkovou jednotku, ukazuje útočník Chicaga Blackhawks David Kampf, které gymnastické prvky patří do rejstříku základních pohybových dovedností. Zvládnutím předvedených cviků prokáže mladý hokejista, že je rychlý, obratný, mrštný, hbitý, dobře se orientuje v prostoru a prokazuje i určitou míru odvahy.
HC Pilsen Wolves obdrží od Českého hokeje dětskou výstroj za 200 000 Kč
Klub HC Pilsen Wolves získal cenu Kånken Youth Retention Award, kterou začala od letošního roku udělovat Aliance evropských hokejových klubů za rozvoj mládežnického hokeje v regionu.
Letošní seminář Pojď hrát hokej se uskutečnil online formou webináře
Konec května již tradičně patří seminářům, které Český hokej pořádá v rámci projektu Pojď hrát hokej pro všechny zástupce hokejových klubů z projektu. Obsah semináře se oproti minulým ročníkům příliš nelišil, opět byla na programu zajímavá a obohacující témata, rozdílná však byla forma letošního semináře.