Články

České hokejistky přispěly k zisku 12 medailí ze Zimních světových univerzitních her
12. – 22. 1. 2023 se v americkém Lake Placid uskutečnil 31. ročník Zimních světových univerzitních her. Na této největší zimní multisportovní studentské akci získali Češi celkem 12 medailí, což je v novodobé historii České republiky další výborný výsledek. Přispěly k tomu i české hokejistky, které v USA vybojovaly bronz.
Zlato na ODM obhájil výběr Moravskoslezského kraje
Hokejový turnaj v rámci Olympiády dětí a mládeže v kategorii U15 má stejné vítěze jako před třemi lety. Výběr Moravskoslezského kraje ve finále ODM proti Plzeňskému kraji otočil skóre z 0:2 na 3:2 a slaví zisk zlatých medailí. Bronz bere výběr Libereckého kraje.
Český univerzitní výběr žen vybojoval na Zimních světových univerzitních hrách bronz
Český ženský hokej zaznamenal na Zimních světových univerzitních hrách medailový úspěch. Svěřenkyně trenéra Jakuba Peslara po třech výhrách v základní skupině postoupily do semifinále, kde sice nestačily na Japonsko, ale v duelu o 3. místo porazily Slovensky a slaví zisk bronzových medailí.
Ve Vrchlabí a Trutnově odstartuje hokejový turnaj Olympiády dětí a mládeže
V neděli 22. ledna uvidí zimní stadion v Hradci Králové zahajovací ceremoniál Olympiády dětí a mládeže. O den později pak startuje hokejový turnaj ODM. Nejlepší hokejisté kategorie U15 se utkají na turnaji krajských výběrů, všechny duely se odehrají na zimních stadionech ve Vrchlabí a Trutnově.
Výsledky pátých turnajů VTM v sezoně 2022/23
Projekt Výchova talentované mládeže má za sebou pátý díl ze série miniturnajů krajských výběrů ve skupinách Západ, Střed a Východ. Druhou lednovou neděli už se hrálo pouze na dvou stadionech – v Liberci, kde zvítězil výběr domácího libereckého kraje, a Písku, kde se z prvenství radovali talentovaní zástupci z české metropole.
České výběry mužů i žen odcestovaly na Zimní světové univerzitní hry
12 sportů, 93 českých studentů a 49 členů realizačního týmu – přesně tolik čítá tým, který bude od 11. do 22. ledna reprezentovat české národní barvy na Zimních světových univerzitní hrách v Lake Placid. Součástí výpravy jsou i české hokejové univerzitní výběry mužů a žen.
Výsledky čtvrtých turnajů VTM v sezoně 2022/23
Čtvrtá letošní akce projektu Výchova talentované mládeže v kategorii U15 je historií. Turnaje krajských výběrů se tentokrát uskutečnily v Benátkách nad Jizerou, Ledči nad Sázavou a Hodoníně.
České hokejové týmy zveřejnily nominace na Zimní světové univerzitní hry 2023
Ve dnech 12. – 22.1.2023 proběhnou v Lake Placid Zimní světové univerzitní hry. Na svůj sportovní vrchol se chystají české univerzitní hokejové výběry mužů i žen, které zveřejnily své nominace.
Letošní Týden hokeje přinesl rekordní počet zapojených klubů
3500 dětí přilákala akce Týden hokeje, která proběhla koncem listopadu ve 157 klubech po celé republice. Nejvíce práce měli pořadatelé na Kladně, ve Zlíně, Jablonci nad Nisou a Ostrově, kde nově registrovali přes 50 malých zájemců o náš sport.
Výsledky třetích turnajů VTM v sezoně 2022/23
Projekt Výchova talentované mládeže má za sebou třetí kolo turnajů v rámci kategorie U15. Výběry krajů se tentokrát sjely na turnaje do Mariánských Lázní, Dvora Králové nad Labem a Lhoty u Vsetína.