Články

Licenci Akademie ČH pro sezónu 2022/23 získalo 15 klubů
Výkonný výbor Českého hokeje schválil udělení licencí Akademií ČH pro sezónu 2022/23. O udělení licence požádalo 19 klubů, z nichž 15 – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Berani Zlín, HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Motor České Budějovice, HC Litvínov, HC Oceláři Třinec, Rytíř Kladno, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK – splnilo podmínky a licenci získalo.
Desetiletí hokejisté si zahrají turnaje pod otevřeným nebem
Pod názvem „Mini Winter Cup – Memoriál Tamira Wintersteina“ uspořádá Český hokej pro hráče ročníku 2011 seriál turnajů v minihokeji pod otevřeným nebem. Malí hokejisté v nich dostanou příležitost vyzkoušet si prostředí, v němž začínali slavní předchůdci a zahrát si podle modelu zámořských Winter Classic.
Mezinárodní seminář k problematice náborů a výchovy hokejistů
Český hokej uspořádal ve spolupráci s rozvojovým oddělením Mezinárodní hokejové federace IIHF a Švýcarskou hokejovou federací mezinárodní online seminář, věnovaný problematice náborů a výchovy mládeže.
Schůzka trenérů Akademií ČH a mládežnických reprezentací, zájem projevilo 12 ze 17 akademií
Sportovní oddělení Českého hokeje uspořádalo první ze série diskusí trenérů Akademií ČH s trenéry mládežnických reprezentací, kterého se zúčastnili mimo jiné šéftrenér ČH Filip Pešán, trenéři výběrů U16–U20 Milan Razym, Rostislav Vlach, Jakub Petr a Karel Mlejnek, vedoucí projektu Akademií Pavel Geffert nebo předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler.
VIDEO: Projekt VTM není jen o hráčích. Proč by měli jezdit i trenéři?
V uplynulém víkendu proběhl další kemp projektu VTM. Hráči zlepšovali své dovednosti během tréninků se skills koučem, v zápasech poměřili své kvality s vybranými hokejisty z dalšího kraje. Pro HokejkaTV užitečnost projektu okomentoval mj. manažer VTM Milan Razým.
Český hokej již rozeslal nejmenším hokejistům výstroj za více než sto milionů Kč
Český hokej rozeslal 156 klubům, které se věnují výchově mládeže, v letošním roce bezplatnou výstroj pro nejmenší hokejisty v hodnotě 7,6 miliónu Kč.
Projekt Výchova talentované mládeže pokračuje dalším ročníkem
Český hokej odstartoval další ročník projektu Výchova talentované mládeže (VTM) pro hráče v kategoriích U14 a U15.
Díky, trenére poprvé vyhrála žena. Jiskrová z Karlových Varů obsadila třetí místo
Sportovně-společenskou akci Díky, trenére poprvé v historii ovládla žena. Ve finále v pražské UNYP aréně zvítězila Hana Novotná z týmu mažoretek Prezioso Blatná. Na druhém skončila Eva Drešerová z volejbalového týmu Lvi Praha a třetí byla trenérka hokejové mládeže Blanka Jiskrová z Energie Karlovy Vary.
HC Plzeň 1929 převzala ocenění pro nejlepší akademii uplynulé sezony
Zástupci klubu HC Plzeň 1929 převzali z rukou Pavla Gefferta ocenění za nejlepší Akademii Českého hokeje za uplynulou sezonu. Tento titul se premiérově uděloval podle toho, jak jednotlivé akademie plní své základní poslání – výchovu mladých hokejistů pro nejvýznamnější reprezentační akce a nejkvalitnější soutěže.
Nejlepší Akademií ČH v sezóně 2020/21 se stala HC Škoda Plzeň
Titul Nejlepší Akademie Českého hokeje získala poprvé v historii HC Škoda Plzeň. Na dalších místech žebříčku se umístila akademie HC Komety Brno, dosahující ve výchově mládeže dlouhodobě nejlepších výsledků, a Bílí Tygři Liberec, nejúspěšnější v letech 2018–2020.