Články

Proběhne druhý ročník hokejového fóra Kabina
Vedení Českého hokeje připravilo druhý ročník hokejového fóra Kabina, který se uskuteční ve čtvrtek 9. června 2022 od 09:00 do 16:00 hodin v Síni slávy českého hokeje. Celodenní akce je určena především pro manažery a trenéry klubů, které se věnují výchově mládeže.
MS U18: Titul patří Švédům, česká osmnáctka na 4. místě
Mistrovství světa do 18 let je definitivně u konce. Ve finálový den se lépe vedlo severským celkům. Nejprve v souboji s českým národním týmem otočili výsledek ve svůj prospěch Finové, obrat byl k vidění i ve finále, kdy USA nakonec podlehlo Švédům v poměru 4:6.
Univerzitní liga ledního hokeje: Historicky první titul pro UK HOCKEY PRAGUE
Univerzitní liga ledního hokeje už se na českém území hraje tři roky. Předchozí dva ročníky se kvůli covidu nedohrály, pohár Jana Palacha letos nad hlavu zvedli hráči UK HOCKEY PRAGUE, kteří v napínavém finále porazili Akademiky Plzeň 2:1 na zápasy.
V pražském Edenu byla zakončena sezona 2021/22 projektu Výchova talentované mládeže
Projekt Výchova talentované mládeže, kterému se také zkráceně říká VTM, zakončil sezonu 2021/22 dvojzápasem v rámci kategorií U14 a U15. Proti sobě nastoupily výběry západu a východu republiky. Finálový turnaj hostil pražský Eden.
Jakým způsobem pomáhají české kluby mladým hokejistům z Ukrajiny?
Zástupci českého hokeje po celé ČR pomáhají v době válečného konfliktu mladým ukrajinským hokejistům a jejich rodinám. Hokejové kluby Piráti Chomutov, HC Kometa Brno, HC Brumov-Bylnice, HC Mystery Kuřim a PSG Zlín umožnily zástupcům mladé hokejové generace z Ukrajiny pokračovat v kariérách a poskytly jim zázemí.
Mistrovství ČR 9. tříd vyhrál Liberec před Mladou Boleslaví a Plzní
V Ostravě-Porubě během velikonočního prodlouženého víkendu vyvrcholila sezona žákovských soutěží Finálovým turnajem Ligy starších žáků "A", hokejistů ročníku 2007 a mladších. Mistrovství České republiky 9. tříd, jak se turnaji také říká, ovládli Bílí Tygři Liberec.
Memoriál Jana Marka napsal v Jindřichově Hradci 9. ročník
V duchu vzpomínání, ale zejména kvalitního dorosteneckého hokeje se o úvodním dubnovém víkendu nesl již devátý ročník Memoriálu Jana Marka. V Jindřichově Hradci soupeřilo pět týmů – čtyři české a výběr akademie Red Bull Salcburk.
V Chomutově se uskutečnil premiérový ročník Memoriálu Ondřeje Buchtely
V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ zorganizovali místní Piráti první ročník Memoriálu Ondřeje Buchtely na počest obránce, který v červenci 2020 zemřel na rakovinu srdce. Na turnaj osmých tříd se sjelo osm týmů z celé republiky a premiérový ročník ovládli Bílí Tygři Liberec.
Výsledky dalších finálových turnajů VTM Západ-Střed-Východ v kategoriích U14 a U15
V pořadí druhé finálové turnaje projektu Výchova talentované mládeže, kdy proti sobě systémem každý s každým nastoupily výběru západu, středu a východu České republiky, úspěšně dospěly do svého konce. Ledeč nad Sázavou tentokrát hostila turnaj v kategorii U15, hráči do 14 let se proti sobě utkali ve Žďáru nad Sázavou.
Další dva finálové turnaje VTM v kategoriích U14 a U15 uspořádá Ledeč a Žďár nad Sázavou
Projekt Výchova talentované mládeže v sezoně 2021/22 pokračuje druhým finálovým turnajem, kde si to proti sobě rozdají výběry západu, středu a východu republiky. Turnaj VTM Z-S-V v kategoriích U14 a U15 se uskuteční 12. a 13. 3. v Ledči nad Sázavou a ve Žďáru nad Sázavou.