Články

HC Plzeň 1929 převzala ocenění pro nejlepší akademii uplynulé sezony
Zástupci klubu HC Plzeň 1929 převzali z rukou Pavla Gefferta ocenění za nejlepší Akademii Českého hokeje za uplynulou sezonu. Tento titul se premiérově uděloval podle toho, jak jednotlivé akademie plní své základní poslání – výchovu mladých hokejistů pro nejvýznamnější reprezentační akce a nejkvalitnější soutěže.
Nejlepší Akademií ČH v sezóně 2020/21 se stala HC Škoda Plzeň
Titul Nejlepší Akademie Českého hokeje získala poprvé v historii HC Škoda Plzeň. Na dalších místech žebříčku se umístila akademie HC Komety Brno, dosahující ve výchově mládeže dlouhodobě nejlepších výsledků, a Bílí Tygři Liberec, nejúspěšnější v letech 2018–2020.
Nejvíce talentů pro vrcholový hokej vychovává HC Kometa Brno
Nejvíce talentů pro nejvýznamnější reprezentační akce a nejkvalitnější soutěže v zahraničí vychovala v posledních pěti sezónách akademie HC Komety Brno. Vyplývá to z oficiálního rankingu Českého hokeje, porovnávajícího úspěšnost klubů ve výchově mládeže podle počtu hráčů, kteří v nich vyrostli pro vrcholový hokej.
Podívejte se na záznam diskusního fóra Kabina
Sledujte přímý přenos z diskuzního hokejového fóra Kabina, které připravilo vedení Českého hokeje pro kluby věnující se mládežnickému hokeji. Program je rozdělen do dvou bloků, jejichž dopolední část je věnována výchově mládeže v klubech a odpolední rozvojovým projektům ČH.
Diskusní fórum Kabina k mládežnickému hokeji
Pro kluby, které se věnují výchově mládeže, připravilo vedení Českého hokeje na úterý 7. září 2021 diskusní online fórum Kabina k problematice mládežnického hokeje. Program je rozdělen ve dvou blocích, jejichž dopolední část bude věnována výchově mládeže v klubech a odpolední rozvojovým projektům ČH.
Historicky devátý Týden hokeje se uskuteční od 20. do 26. září
Další Týden hokeje je tu. A po krátké odmlce se opět uskuteční přímo na hokejových kluzištích po celé České republice. Do náborové akce, která proběhne od 20. do 26. září 2021, se tentokrát zapojí 156 klubů!
Český hokej vypisuje licenční řízení pro získání Licence Akademie ČH
Český hokej vypisuje licenční řízení pro získání Licence Akademie Českého hokeje na období od 1.5.2022 do 30.4.2023. Žádosti se všemi povinnými přílohami je možné podávat v období od 15.9. do 15.10. 2021 elektronicky s PDF přílohou na emailovou adresu geffert@czehockey.cz.
Jak to vypadá na testech českých mládežnických reprezentantů?
V neděli naplno vypukl první kemp reprezentace do 20 let v nové sezoně. Ještě před jeho začátkem ale čeští mladíci absolvovali velmi poctivé testy v pražské laboratoři, výjimku dostali pouze brankáři.
V následující sezoně se uskuteční dva Týdny hokeje
Po roční pauze se opět připravuje Týden hokeje. Vinou nastalé epidemiologické situace bylo nutné tuto akci loni na podzim přesunout na webové stránky a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej a uspořádat ji online formou. Nicméně v nadcházející hokejové sezoně se již tato oblíbená náborová akce uskuteční podle plánu přímo na zimních stadionech po celém Česku, a to dokonce dvakrát!
Českým trenérům přednášely hokejové špičky
Doba stále není příznivá pro scházení většího počtu lidí, konání Českých hokejových her přesto svaz opět spojil s velkým trenérským seminářem. Ve čtvrtek a pátek si poznatky renomovaných zahraničních odborníků poslechly stovky českých kolegů.