Články

Na MS ve Švýcarsku pojedou rozhodčí Jeřábek, Šír a Ondráček
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila listinu rozhodčích pro elitní skupinu mistrovství světa, kterou budou 8. – 24. května 2020 hostit švýcarská města Curych a Lausanne. Figuruje na ní 16 hlavních a 16 čárových rozhodčích z 12 zemí, z účastníků turnaje nemají mezi nominovanými zastoupení Itálie, Kazachstán, Lotyšsko, Slovensko a Velká Británie.
Seminář rozhodčích během mistrovství světa juniorů
Komise rozhodčích Českého hokeje uspořádala v pondělí 30. prosince 2019 jednodenní odborný seminář, který se konal v Ostravě při příležitosti domácího mistrovství světa juniorů. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 40 rozhodčích zařazených do vzdělávacích programů, které zřizuje komise rozhodčích s cílem intenzivnější výchovy perspektivních rozhodčích.
Seminář čárových rozhodčích v Nymburku
Komise rozhodčích Českého hokeje uspořádala v sobotu 9. listopadu 2019 ve Sportovním centru Nymburk jednodenní seminář profesně určený pro čárové rozhodčí. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 14 rozhodčích zařazených do Výběrového vzdělávacího programu pro čárové rozhodčí, který komise rozhodčích zřídila s cílem intenzivnější výchovy perspektivních čárových sudích.
Na nominačních listinách IIHF pro sezónu 2019/20 figuruje 21 českých rozhodčích
Mezinárodní hokejová federace IIHF zařadila na nominační listiny pro nejvýznamnější turnaje v sezóně 2019/20 celkem 21 českých rozhodčích z toho 12 hlavních a 9 čárových.
Zemřel bývalý dlouholetý rozhodčí Ivo Haber
Po delší těžké nemoci zemřel ve věku čtyřiašedesáti let bývalý dlouholetý hlavní rozhodčí Ivo Haber (1955). Ivo Haber, který řídil řadu sezón zápasy nejvyšší soutěže, československé ligy a české extraligy, se s aktivní kariérou rozloučil v lednu 2002.
Rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH: HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala utkáním HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 25. 3. 2019. Konstatovala, že při vyloučení hráče HC Vítkovice Ridera Patrika Zdráhala za hákování došlo v čase 47:33 k pochybení ze strany hlavního rozhodčího Jana Hribika, neboť menší trest za hákování neměl být uložen.
Mistrovství světa na Slovensku se zúčastní rozhodčí Fraňo, Hribik, Lhotský a Ondráček
Na listině rozhodčích pro mistrovství světa 2019 na Slovensku, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní hokejová federace IIHF, figurují i hlavní rozhodčí Martin Fraňo s Janem Hribikem a čároví Miroslav Lhotský s Jiřím Ondráčkem. Na mistrovství světa divize I, skupiny A v Kazachstánu byl nominován hlavní rozhodčí Robin Šír.
Rozhodnutí komise rozhodčích – Oldřich Hejduk, René Hradil a Alexander Pavlovič
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala chybnými rozhodnutími v zápasech 24. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín a HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (02. 12. 2018).
Vysvětlení Pravidla 96, podle kterého se určuje, zda gól bruslí platí či nikoliv
V reakci na správně uznaný gól Romana Vlacha v zápase HC Sparta Praha vs. HC Energie Karlovy Vary (9. 10. 2018) přichází Komise rozhodčích s vysvětlením Pravidla 96, podle kterého se určuje, zda gól bruslí platí či nikoliv. Níže najdete i videa, podle kterých rozpoznáte rozdíl mezi oběma situacemi.
Do extraligy se vrací Antonín Jeřábek, rozloučí se zkušení rozhodčí Stanislav Barvíř a Petr Blümel
Na nominační listině extraligy figuruje 21 hlavních a 29 čárových rozhodčích, 9 delegátů a 22 brankových videorozhodčích. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou hlavní rozhodčí Pavel Obadal s Tomášem Veselým a pětice čárových rozhodčích Jaromír Bryška, Ladislav Lučan, Ondřej Malý, Ondřej Polák a Radek Špringl. Se změnami v Pravidlech Mezinárodní hokejové federace IIHF se rozhodčí se zástupci všech extraligových klubů seznamovali na několika seminářích, podle nových pravidel probíhala i přípravná utkání před sezónou.