Články

Výroční kongres IIHF v Rize schválil nová, sjednocená pravidla ledního hokeje
Výroční kongres Mezinárodní hokejové federace, který se uskutečnil při mistrovství světa v Rize, schválil nová Pravidla ledního hokeje IIHF, platná od sezóny 2021/22.
Nejvíce rozhodčích na MS bude z ČR
Mezinárodní hokejová federace nominovala na mistrovství světa, které se bude hrát 21. května – 6. června 2021 v Rize, 18 hlavních a 18 čárových rozhodčích ze 14 zemí. Nejvyšší počet zástupců má na listině Česká republika, která vyšle na šampionát pět rozhodčích.
Vyjádření komise rozhodčích k utkání HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín
Komise rozhodčích ČSLH se zbývala situací z 5. série samostatných nájezdů duelu HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín z 2. 4. 2021. Po prostudování záznamu dospěla k závěru, že puk vystřelený Romanem Vlachem se odrazil od břevna na led a byl odehrán brankářem, aniž by předtím překročil celým objemem brankovou čáru.
Rozhodčí Adam Kika s Davidem Kloučkem pojedou na MS U18
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila nominace rozhodčích pro mistrovství světa U18, které se bude hrát 26. dubna – 6. května 2021 ve Spojených státech, a pro mistrovství světa žen, které se bude hrát 6. – 16. května 2021 v Kanadě.
Vyjádření komise rozhodčích
Komise rozhodčích se zabývala situacemi, při nichž byl v utkáních HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice a HC Kometa Brno – HC Vítkovice Ridera uplatněn systém brankového videorozhodčího. Ve všech případech potvrdila vyhodnocení situace jako správné.
Rozhodnutí komise rozhodčích – Petr Lacina
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala rozhodnutím ze dne 2. 2. 2021, kterým byla Petru Lacinovi vzhledem k informacím týkajícím se údajného zneužití dotace při pořádání mládežnického turnaje v kopané pozastavena do odvolání nominace k utkáním. Jednání, které proběhlo on line formou, se zúčastnil i Petr Lacina.
Vyjádření komise rozhodčích ČSLH - Petr Lacina
Na základě informací týkajících se údajného zneužití dotace při pořádání mládežnického turnaje v kopané pozastavila komise rozhodčích ČSLH do odvolání rozhodčímu Petru Lacinovi, který je předsedou pořádajícího spolku Ondrášovka Cup – Pohár mládeže z.s, nominace k utkáním.
Rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH – M. Hlavatý a L. Lučan
Komise rozhodčích ČSLH se v rámci rozboru zápasů Tipsport extraligy zabývala chybně vyhodnocenými ofsajdovými situacemi v utkáních PSG Berani Zlín – HC Kometa Brno (5. 1. 2021) a HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň (10. 1. 2021).
Zemřel Pavel Šelešovský
Ve věku nedožitých 77 let zemřel Pavel Šelešovský, bývalý rozhodčí I. ligy a delegát. Byl celoživotně spjatý se vsetínským ledním hokejem a pro činnost rozhodčího přesvědčil další kolegy, kteří později postoupili do nejvyšších soutěží včetně extraligy.
Na nominační listinu TELH bylo zařazeno 22 hlavních a 28 čárových rozhodčích
Na nominační listině Tipsport extraligy pro sezónu 2020/21 figuruje 22 hlavních a 28 čárových rozhodčích. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou hlavní rozhodčí Luděk Pilný s Filipem Vrbou a čároví Martin Ševic, Petr Šimánek a Jan Votrubec.