Články

Seminář rozhodčích a hlavních trenérů Chance ligy na téma komunikace
Komise rozhodčích Českého hokeje v Pardubicích uspořádala seminář, který byl určen pro hlavní trenéry celků z Chance ligy a rozhodčí. Mezi témata byla zařazena změna pravidel pro nový ročník či kroky ke zlepšení vzájemného respektu a komunikace.
Jde to podle mých představ, říká o rozhodcovské kariéře v NHL Libor Suchánek
Komise rozhodčích připravila pro čárové arbitry speciální seminář, na kterém přednášela řada jmen z české rozhodcovské scény. Několik postřehů k videu si nachystal také Libor Suchánek, sudí s několikaletou zkušeností z nejslavnější hokejové ligy světa.
Libor Suchánek z NHL přednášel začínajícím českým čárovým rozhodčím
Komise rozhodčích českého hokeje uspořádala v Přerově seminář určený začínajícím českým čárovým rozhodčím. Hlavním přednášejícím byl Libor Suchánek, čárový rozhodčí, který už od roku 2017 působí v zámoří a na čáře řídí zápasy NHL.
Přehled nejvýznamnějších změn pravidel ledního hokeje pro sezonu 2023/24
IIHF zveřejnila novou, upravenou podobu pravidel ledního hokeje pro následující sezonu 2023/24. Tímto dokumentem se budou nově řídit všechny evropské soutěže a také zápasy mistrovství světa ve všech kategoriích. Nová pravidla tak plátí i pro české soutěže od těch nejnižších mládežnických v regionech, až po Tipsport extraligu.
Proběhl seminář rozhodčích Chance ligy v Nymburce
Pro rozhodčí Chance ligy uspořádala komise rozhodčích Českého hokeje pravidelný předsezónní seminář, který se uskutečnil 10. – 12. srpna již tradičně ve Sportovním centru Nymburk, kde mají rozhodčí výborné podmínky pro absolvování náročného kompletního programu.
Zemřel rozhodčí Jiří Stulák
Ve věku nedožitých 71 let zemřel někdejší rozhodčí Jiří Stulák. V rámci českého hokeje patřil ve své době mezi nejlepší rozhodčí, který prošel napříč všemi soutěžemi v České republice. Po konci aktivní kariéry vykonával funkci instruktora rozhodčích, delegáta a videorozhodčího.
IIHF se ve své nové kampani zaměřila na rozhodčí
Mezinárodní hokejová federace spustila kampaň s názvem „Officially Cool“, jejíž cílem je zvýšení povědomí a zájem o funkci hokejových rozhodčích. IIHF chce touto cestou podpořit všech 83 členských národních asociací z celého světa v náboru hokejových sudí.
Školení parahokejových rozhodčích ve Zlíně
První seminář zacílený přímo na sudí parahokeje proběhl předčasném v Karlových Varech. Druhé školení pro jednadvacet rozhodčích zorganizovala tentokrát komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje v rámci finálového utkání České parahokejové ligy ve Zlíně.
Hokejoví sudí z Akademie hlavních rozhodčí řídili ODM 2023
Ve dnech 23. až 26. ledna 2023 se na zimních stadionech v Trutnově a Vrchlabí uskutečnil hokejový turnaj Olympiády dětí a mládeže. Velkou část utkání turnaje řídili hokejoví sudí z Akademie hlavních rozhodčích a na čárách jim asistovali kolegové z Programu pro čárové rozhodčí společně s vybranými rozhodčími z Královehradeckého kraje.
Seminář rozhodčích Chance ligy v Praze
Komise rozhodčích uspořádala 16. 1. 2023 pravidelný vzdělávací seminář hlavních rozhodčích Chance ligy. Program semináře, který vedl předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler společně se Stanislavem Barvířem, se skládal praktické části na ledě, na kterou navázala teoretická část semináře v sídle Českého hokeje.