Články

Školení parahokejových rozhodčích ve Zlíně
První seminář zacílený přímo na sudí parahokeje proběhl předčasném v Karlových Varech. Druhé školení pro jednadvacet rozhodčích zorganizovala tentokrát komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje v rámci finálového utkání České parahokejové ligy ve Zlíně.
Hokejoví sudí z Akademie hlavních rozhodčí řídili ODM 2023
Ve dnech 23. až 26. ledna 2023 se na zimních stadionech v Trutnově a Vrchlabí uskutečnil hokejový turnaj Olympiády dětí a mládeže. Velkou část utkání turnaje řídili hokejoví sudí z Akademie hlavních rozhodčích a na čárách jim asistovali kolegové z Programu pro čárové rozhodčí společně s vybranými rozhodčími z Královehradeckého kraje.
Seminář rozhodčích Chance ligy v Praze
Komise rozhodčích uspořádala 16. 1. 2023 pravidelný vzdělávací seminář hlavních rozhodčích Chance ligy. Program semináře, který vedl předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler společně se Stanislavem Barvířem, se skládal praktické části na ledě, na kterou navázala teoretická část semináře v sídle Českého hokeje.
Český hokej spouští náborovou kampaň I ty můžeš pískat hokej
Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Staň se hokejovým rozhodčím díky kampani I ty můžeš pískat hokej a informacím na webu www.piskejhokej.cz.
Český rozhodčí Jan Vaněk řídil finále paralympijských her v Pekingu
Český hokejový rozhodčí Jan Vaněk má za sebou úspěšně zvládnuté paralympijské hry, které se konaly 4. – 13. března 2022 v Pekingu. Svými výkony na turnaji dobře reprezentoval českou rozhodcovskou školu a díky nim byl nominován na řízení finále mezi USA a Kanadou.
Komise rozhodčích připravuje náborovou akci „I ty můžeš pískat hokej...“
Vedení Českého hokeje a komise rozhodčích připravují pod názvem „I ty můžeš pískat hokej…“ akci zaměřenou na nábor nových rozhodčích mezi hráči mládežnických soutěží.
Dva čeští hlavní rozhodčí odpískají finále Ligy mistrů
Vedení hokejové Ligy mistrů oznámilo nominaci rozhodčích pro vyvrcholení letošní sezony. Finálový zápas budou 1. března 2022 ve švédském Ängelholmu řídit dva hlavní rozhodčí z České republiky – Robin Šír a Vladimír Pešina.
Zemřel rozhodčí Josef Furmánek
Ve věku jedenasedmdesáti let zemřel dlouholetý čárový rozhodčí, někdejší člen komise rozhodčích ČSLH Josef Furmánek (1950). Josef Furmánek působil v nejvyšší federální a české soutěži včetně několika finálových zápasů, rozhodoval i na mezinárodní scéně.
Přehled nejvýznamnějších změn pravidel ledního hokeje pro období 2022 - 2023
Nová pravidla ledního hokeje pro následující sezóny jsou dokončením projektu IIHF a top evropských soutěží za spolupráce NHL. Mají strukturu pravidel NHL a pouze v některých procedurálních postupech se od pravidel NHL liší. Dle těchto pravidel budou rozhodovány veškeré top ligy v Evropě, mistrovství světa i olympijské hry.
Přehled nejvýznamnějších změn v pravidlech pro sezonu 2021/22
Podívejte se na dokument, který shrnuje nejvýznamnější změny v pravidlech ledního hokeje pro sezonu 2021/22. Dokument se věnuje upřesnění definic některých vyloučení, zabývá se ale i trenérskou výzvou nebo rolí kapitána týmu. Odkaz naleznete níže.