Články

České reprezentantky odjíždějí z přípravného kempu před MS žen s bilancí jedné výhry a jedné prohry
Trenérka Carla MacLeodová má za sebou první dva zápasy na lavičce české hokejové reprezentace žen, ve kterých zaznamenala jednu výhru a jednu porážku. Národní tým žen na přípravném kempu před MS žen odehrál dva duely proti domácím Finkám, první vyhrál 3:2 po nájezdech, odveta vyšla lépe soupeřkám.
Česká reprezentace žen zahájila přípravu na MS 2022
Po krátkém přípravném kempu v Litoměřicích se česká reprezentace žen přesunula do finského Vierumaki, kde odehraje dvě utkání v rámci přípravy na mistrovství světa, které odstartuje v Dánsku 25. srpna. První dva zápasy na lavičce národního týmu žen čekají Carlu MacLeodová ve středu 27. a ve čtvrtek 28. července.
Dne s českou hokejovou reprezentací žen se zúčastnilo 40 mladých hokejistek
V Litoměřicích se sešel národní tým žen poprvé pod vedením hlavní trenérky Carly MacLeodové. Součástí přípravného kempu byl tzv. Den s českou hokejovou reprezentací žen pro dívky ve věku 8-14 let, které mimo jiné absolvovaly i jeden trénink vedený zkušenou kanadskou trenérkou.
Česká výprava na Women’s High Performance Campu ve Vierumäki
Poprvé od roku 2019 a vypuknutí covidové pandemie se ve finském Vieromäki uskutečnil rozvojový kemp Mezinárodní hokejové federace, který nese název "IIHF Women’s High Performance Camp". Český hokej zde reprezentovaly mimo jiné tři hráčky národního týmu žen: Alena Mills, Klára Peslarová a Kateřina Mrázová.
V Litoměřicích proběhne den s českou hokejovou reprezentací žen
Součástí přípravy národního týmu žen na MS bude i akce určená především pro mladé hokejistky a také pro fanoušky ženského hokeje. Během soustředění v Litoměřicích proběhne den s českou hokejovou reprezentací žen, jehož součástí bude mimo jiné autogramiáda reprezentantek a také trénink pro dívky ve věku 8-14 let vedený Carlou MacLeodovou.
Začala aukce červených dresů české reprezentace z MS žen do 18 let
Na www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce červených dresů z MS žen U18, které probíhalo v červnu v amerických městech Madison a Middleton. Svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského si v nich představily v zápasech s Německem, Švédskem a Švýcarskem.
MS žen do 18 let: Zlato se vrací do Kanady, bronz berou Finky
Mistrovství světa žen do 18 let v americkém Wisconsinu je u konce! Pondělní finále ovládly hokejistky Kanady, které vrátily Američankám dva roky starou porážku a vrací se na pomyslný trůn. V severském souboji o bronz se radovaly hokejistky Finska, které díky hattricku Sanni Vanhanenové zdolaly Švédsko 3:0.
MS žen do 18 let: Češky končí páté, finále bude zámořské
České hokejistky do 18 let zakončily světový šampionát v americkém Wisconsinu vítězstvím 7:2 nad Slovenskem, čímž si zajistily páté místo. Pondělní finále bude ryze zámořské, přestože Kanada i Američanky zdolaly severské soupeřky po tuhém boji o jediný gól.
MS žen do 18 let: Češky si o medaile nezahrají, čeká je derby
V americkém Wisconsinu odstartovalo play off světového šampionátu hokejistek do 18 let, které však nedopadlo pro Češky dobře. Svěřenkyně Dušana Andrašovského nestačily v pátečním čtvrtfinále na Švédky, s nimiž prohrály 1:2 a čeká je boj o páté místo se Slovenskem. Švédky se naopak v semifinále utkají s USA, Finsko vyzve Kanadu.
MS žen do 18 let: Češky a Slovenky postupují, historický debakl Kanady
Základní část světového šampionátu v americkém Wisconsinu vyvrcholila historickým večerem! České hokejistky po výhře 2:0 nad Švýcarskem vyhrály i svůj třetí duel a z prvního místa postupují do čtvrtfinále, kde je v pátek čeká Švédsko. Historický postup slaví také Slovensko, Kanada naopak schytala ostudnou porážku.