Články

Pořad "Na slovíčko s..." v úterý 15. ledna 2013 o mládežnickém hokeji
Česká televize odvysílá v úterý 15. ledna 2013 v 20:10 na kanálu ČT4 Sport pořad "Na slovíčko s ...", který bude věnován mládežnickému hokeji. Hosty ve studiu jsou Slavomír Lener, šéftrenér ČSLH, Bedřich Ščerban, předseda trenérsko-metodické komise ČSLH, Josef Řezníček, ředitel Tipsport extraligy ledního hokeje.
Upřesnění pravidla omezující hru tělem v žákovských kategoriích
Snaha o omezení tvrdé hry v žákovských kategoriích je celosvětovým trendem, ke kterému se přiklání i ČSLH. Proto také již delší dobu v těchto kategoriích platí „domácí ustanovení k pravidlům ledního hokeje pro hru tělem a holí v žákovských kategoriích“.
Vyhodnocení kladů a záporů soutěží mladších a starších žáků
Ačkoliv ještě není konec sezóny, je čas na krátké hodnocení žákovských soutěží. Předem bych chtěl podotknout, že jakoukoliv soutěž, kdokoliv vymyslí, tak to vždy bude mít své klady a zápory. Nové soutěže, na nichž komise mládeže ČSLH více jak rok pracovala, vzbudily i negativní ohlasy. U nás se však a priori neguje vše, co je nové, nevyzkoušené. Soutěže je však nutné vyhodnotit, říct si, jestli to splnilo naše očekávání, či nikoliv. Základem všech soutěží však je, aby k nim všichni přistoupili jak mají, pak jsem přesvědčen, že budou mít stoupající tendenci.
Regionální výběry ČSLH hráčů do patnácti let
Ve dnech 5. – 8. dubna 2012 uspořádá ČSLH kemp tří regionálních výběrů hráčů ročníku narození 1997 a mladších (týmy „Západ“, „Střed“ a „Východ“). Akce se bude konat v Liberci a její termín byl zvolen v závislosti na termínech dalších hokejových akcí (MČR 8. tříd a ml. dorostu a MS hráčů do 18 let). Kromě tří výběrů ČSLH je přizván také ruský tým – výběr hráčů petrohradské oblasti. Namísto loňského Lekov Cupu se tak letos téměř 60 vybraných hráčů sejde na akci, kde během čtyř dnů absolvují dopolední tréninky a odehrají tři náročná utkání.
Hokejový turnaj na Olympiádě dětí a mládeže 2012
V týdnu od 30. ledna do 5. února hostil Moravskoslezský kraj Olympiádu dětí a mládeže 2012. Jedná se o vrcholnou českou soutěž krajských reprezentací žákovských kategorií. Svým charakterem Olympiáda dětí a mládeže navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci si prožili zapálení olympijského ohně, složili olympijskou přísahu a ti nejúspěšnější si vychutnali medailové ceremoniály.
Karlovy Vary organizují turnaj mládežnických akademií
Po uspořádání Vemex Cupu přichází HC Energie s další iniciativou ke zkvalitnění mládežnického hokeje nejen v Karlových Varech. S využitím připomínek dalších klubů s titulem Akademie ČSLH organizuje karlovarský klub v čele s šéftrenérem mládeže Jiřím Ryžukem dlouhodobý turnaj družstev hráčů ročníku 1998 a mladších. Turnaje s ambicí stát se tradicí se v premiérovém ročníku zúčastní Karlovy Vary, Plzeň, Letňany, Kometa Brno, Chomutov, Liberec, Jihlava a Sparta Praha.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 5
Trenéři sportovního oddělení Českého svazu ledního hokeje připravili pro kolegy pracující v klubech s kategorií přípravek a podílející se na hokejovém náboru příručku k projektu "Pojď hrát hokej!", který by měl podpořit právě nábor nových mladých hokejistů a práci s nimi. Poslední část celkem pětidílného materiálu se věnuje organizaci hokejového náboru dívek. Ke stažení jsou nyní k dispozici všechny díly i kompletní příručka. Vše ve formátu PDF.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 4
Trenéři sportovního oddělení Českého svazu ledního hokeje předkládají kolegům pracujícím v klubech s kategorií přípravek a podílejícím se na hokejovém náboru čtvrtý díl praktické příručky k projektu "Pojď hrát hokej!". Tato část se věnuje organizaci hokejového kempu pro začátečníky. Poslední (pátá) část příručky bude zveřejněna v druhém únorovém týdnu. Poté bude ke stažení připraven i kompletní materiál.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 3
Trenéři ze sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládají již třetí díl celkem pětidílné praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tato část se věnuje organizaci "demo" zápasu pro kategorii přípravek nebo žáků. Poslední dvě části příručky budou postupně zveřejněny v následujících dvou týdnech tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 2
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá druhý díl praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tentokrát se příručka věnuje organizaci přípravy na ledě. Další části příručky budou postupně zveřejňovány tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.