Články

Sedmnáctka skončila na World Hockey Challenge osmá
V kategorii hráčů do sedmnácti let není pořádáno mistrovství světa, proto je nejprestižnějším turnajem roku World Hockey Challenge. V kanadském Winnipegu se na přelomu let 2010 a 2011 krom České republiky představilo pět výběrů Kanady, Finsko, Německo, Slovensko a Spojené státy. Vítězství si připsal výběr Ontaria, který ve finále porazil tým USA. Česká sedmnáctka obsadila osmou příčku.
Luděk Bukač zhodnotil prosincové soustředění reprezentace U16
Nejmladší reprezentační výběr se sešel v období Vánoc k přípravnému kempu, který se uskutečnil v Litoměřicích. Původně měla šestnáctka sehrát tři přípravné zápasy s Ruskem, ale soupeř z důvodu nepříznivého počasí a omezení letecké dopravy nemohl dorazit. I přesto přinesl průběh soustředění a jednotlivé tréninkové jednotky (stejně jako předešlé reprezentační akce) trenéru Luďku Bukačovi řadu zajímavých poznatků.
Na Nový rok startuje ve Stockholmu mistrovství světa žen do 18 let
V sobotu 1. ledna jsou na programu první čtyři utkání základních skupin světového šampionátu žen v kategorii hráček do 18 let. Hraje se ve švédském Stockholmu. Reprezentantky České republiky budou chtít vylepšit umístění z posledního mistrovství světa, na kterém obsadily sedmé místo, a cílem bude navázat na povedený začátek roku 2008, kdy si ze šampionátu odvezly bronzové medaile. O postup do čtvrtfinále budou Češky bojovat se silnými Američankami, domácími Švédkami a Japonkami.
Osmnáctka skončila v Zuchwilu na třetím místě
Dvě výhry a dvě prohry, taková je bilance reprezentačního týmu hráčů do osmnácti let na turnaji ve Švýcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka prohráli s pozdějšími vítězi s Finska a domácím Švýcarskem. Naopak zdolali Němce a Slováky.
Reprezentační šestnáctka proti Rusům nenastoupí, proti bylo počasí
Měl to být ostrý test s jedním z nejsilnějších soupeřů, místo toho si čeští reprezentanti kategorie do šestnácti let jen zatrénují. Tři utkání proti Rusům musela být zrušena, protože soupeř mladých Čechů vinou nepříznivého počasí nemohl zvládnout včasný přílet. Kemp trvající s přestávkou již od pondělí 20. prosince tak skončí v úterý 28. prosince dopoledním tréninkem.
Všechny reprezentační výběry mají před koncem roku napilno
Všechny čtyři reprezentační výběry mají před koncem kalendářního roku napilno. mladí hráči se sešli ještě před Štědrým dnem, na svátky byly doma a nyní je čekají zápasové zkoušky. Nejdůležitější akci mají před sebou dvacetiletí, kterým 26. prosince začíná světový šampionát. Osmnáctku čeká tradiční vánoční turnaj ve švýcarském Zuchwilu, sedmnáctka bude bojovat na prestižním kanadském turnaji World Hockey Challenge a hráči do šestnácti let změří síly se stejně starými Rusy.
Konečná nominace dvacítky pro MS 2011
Po posledním přípravném duelu zveřejnili trenéři konečnou nominaci pro mistrovství světa. Z kádru bylo vyřazeno celkem pět hokejistů. V týmu pod vedením Miroslava Přerosta, Jiřího Fischera a Terryho Christensena nebudou pokračovat David Musil, Marek Hrbas, Michael Zacpálek, Tomáš Filippi a Radim Heřman. Pro světový šampionát je tak nadále připravena trojice brankářů, sedm obránců a třináct útočníků.
Reprezentanti získali na Channel One Cupu pět bodů a druhé místo
Dvě výhry a jednu prohru si připsali na moskevském Channel One Cupu čeští hokejisté. Ti nejprve porazili v předehrávce v Espoo Finsko 5:4 po samostatných stříleních, poté podlehli v poměru 1:3 domácímu Rusku a na závěr zdolali 4:1 Švédsko.
Turnaj čtyř reprezentací U20 v Karlových Varech: Hodnocení trenérů
Podruhé v letošní sezóně se česká reprezentace hráčů do dvaceti let utkala se stejnými soupeři a stejně jako v září ve Švédsku výsledkem byla jedna výhra a dvě prohry. V televizní předehrávce v Českých Budějovicích čeští junioři porazili Rusko, v Karlových Varech poté prohráli se Švédskem a Finskem. Předkládáme stručnou charakteristiku herního projevu našeho týmu.
Reprezentaci U18 prověřily americké týmy
V listopadu měla česká U18 na programu pět zápasů proti čtyřem různým protivníkům z amerického Detroitu a okolí. Čeští reprezentanti si nevedli vůbec špatně, neboť ve dvou duelech se jim podařilo svého protivníka porazit.