Články

#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Tenis
V minulém díle ukázali útočník Caroliny Hurricanes Martin Nečas a útočník Colorada Avalanche Martin Kaut, že jsou dobří fotbalisté. Svou všestrannost dokazují i v 16. díle série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL. Tentokrát se jedná o další mezi hokejisty oblíbenou disciplínu: tenis, který je vhodným sportem pro hráče všech věkových kategorií.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Fotbalové dovednosti
Do 15. dílu série #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL zapojilo oddělení rozvoje ledního hokeje dva mladé útočníky ročníku 1999. Martin Nečas z Caroliny Huricanes a Martin Kaut z Colorada Avalanche ukázali, jak doplnit tréninkové jednotky v hokejovém klubu o aktivity spojené s fotbalem.
Počty malých hokejistů dlouhodobě rostou
Počty registrovaných malých hokejistů v České republice po dřívějších obdobích poklesu a stagnace v několika posledních letech neustále rostou. Za posledních pět let vzrostl počet každoročně nově registrovaných dětí v Českém hokeji o 44 %.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Základní gymnastika hokejisty
V 14. díle seriálu, který inspiruje mladé hokejisty k pohybu mimo tréninkovou jednotku, ukazuje útočník Chicaga Blackhawks David Kampf, které gymnastické prvky patří do rejstříku základních pohybových dovedností. Zvládnutím předvedených cviků prokáže mladý hokejista, že je rychlý, obratný, mrštný, hbitý, dobře se orientuje v prostoru a prokazuje i určitou míru odvahy.
HC Pilsen Wolves obdrží od Českého hokeje dětskou výstroj za 200 000 Kč
Klub HC Pilsen Wolves získal cenu Kånken Youth Retention Award, kterou začala od letošního roku udělovat Aliance evropských hokejových klubů za rozvoj mládežnického hokeje v regionu.
Letošní seminář Pojď hrát hokej se uskutečnil online formou webináře
Konec května již tradičně patří seminářům, které Český hokej pořádá v rámci projektu Pojď hrát hokej pro všechny zástupce hokejových klubů z projektu. Obsah semináře se oproti minulým ročníkům příliš nelišil, opět byla na programu zajímavá a obohacující témata, rozdílná však byla forma letošního semináře.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Workoutové hřiště II
Seriál #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL bude pokračovat i v době, kdy se situace začíná vracet do normálu a je možné sportovat ve skupinách v uzavřených i otevřených prostorech. Důvody vysvětluje Slavomír Lener, manažer rozvoje ledního hokeje, ve speciálním rozhovoru na toto téma. Třináctý díl série zavede mladé hokejisty na workoutové hřiště, kde jim své další oblíbené cviky ukáže útočník Chicaga Blackhawks David Kämpf.
Nejlepší hráči premiérové sezóny ULLH převzali ocenění v Síni slávy českého hokeje
Síň slávy patřila 27. května 2020 Univerzitní lize ledního hokeje (ULLH). Její zástupci slavnostně předali ocenění nejlepším hráčům premiérového ročníku. Hráčem sezóny byl vyhlášen David Kulich z pražského klubu Engineers.
Zpětná vazba na #HokejDoma je úžasná, chválí rodiče s dětmi Lener
Když jde Čechům do tuhého, většinou se dokáží nejvíc semknout. A jako by to platilo nejen na ledě. Během karantény se mladí sportovci předháněli v domácích cvičeních, ke kterým je inspiroval i Český hokej skrz seriál #HokejDoma, do něhož zapojil talenty z NHL. A dobrá zpráva? Navzdory rozvolnění všech opatření bude pokračovat dál.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Workoutové hřiště s Davidem Kampfem
Dvanáctý díl série, díky které se mladí hokejisté mohou inspirovat hráči NHL, přináší několik cvičení zaměřených na horní polovinu těla a břišní svaly. Sadu svých oblíbených cviků na workoutovém hřišti připravil útočník Chicaga Blackhawks David Kämpf ve spolupráci se sportovním oddělením Českého hokeje. Na praktické ukázky dohlíželi profesionální regionální trenéři Robert Kaše a Petr Beránek.