Články

Rozhodnutí komise rozhodčích – Oldřich Hejduk, René Hradil a Alexander Pavlovič
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala chybnými rozhodnutími v zápasech 24. kola Tipsport extraligy BK Mladá Boleslav – PSG Berani Zlín a HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (02. 12. 2018).
Vysvětlení Pravidla 96, podle kterého se určuje, zda gól bruslí platí či nikoliv
V reakci na správně uznaný gól Romana Vlacha v zápase HC Sparta Praha vs. HC Energie Karlovy Vary (9. 10. 2018) přichází Komise rozhodčích s vysvětlením Pravidla 96, podle kterého se určuje, zda gól bruslí platí či nikoliv. Níže najdete i videa, podle kterých rozpoznáte rozdíl mezi oběma situacemi.
Do extraligy se vrací Antonín Jeřábek, rozloučí se zkušení rozhodčí Stanislav Barvíř a Petr Blümel
Na nominační listině extraligy figuruje 21 hlavních a 29 čárových rozhodčích, 9 delegátů a 22 brankových videorozhodčích. Nováčky v nejvyšší soutěži jsou hlavní rozhodčí Pavel Obadal s Tomášem Veselým a pětice čárových rozhodčích Jaromír Bryška, Ladislav Lučan, Ondřej Malý, Ondřej Polák a Radek Špringl. Se změnami v Pravidlech Mezinárodní hokejové federace IIHF se rozhodčí se zástupci všech extraligových klubů seznamovali na několika seminářích, podle nových pravidel probíhala i přípravná utkání před sezónou.
Vysvětlení nejdiskutovanějších aplikací nových pravidel pro roky 2018-2022
Se začátkem sezony 2018/2019 vstoupila v platnost nová Pravidla ledního hokeje 2018 – 2022, jejichž součástí je řada změn. Níže naleznete podrobné vysvětlení pěti nejdiskutovanějších aplikací nových pravidel a jejich použití na příkladných videích.
Nová Pravidla ledního hokeje 2018 – 2022
Od letošní sezóny vstupují v platnost nová Pravidla ledního hokeje 2018 – 2022, která obsahují řadu změn. V tomto týdnu probíhají v Ostravě a Nymburce na toto téma semináře trenérů a novinky se začnou uplatňovat v Českém hokeji od 15. srpna 2018, ve vybraných zápasech již 14. srpna 2018.
Zemřel bývalý vynikající rozhodčí Aleš Pražák
Ve věku osmaosmdesáti let zemřel bývalý vynikající rozhodčí Aleš Pražák. Spolu s Rudolfem Baťou, Zdeňkem Kořínkem nebo Richardem Hajným patřil k silné, doma i za hranicemi uznávané generaci sedmdesátých let, uplatňující nové pojetí v řízení utkání.
Do Tipsport extraligy se vrací rozhodčí Antonín Jeřábek
Do české nejvyšší soutěže se po čtyřletém působení v KHL vrací hlavní rozhodčí Antonín Jeřábek. Šestatřicetiletý Antonín Jeřábek patří k absolutní mezinárodní špičce, jako jediný rozhodoval třikrát finále mistrovství světa. Zúčastnil se sedmi světových šampionátů a dvou olympijských turnajů, v Tipsport extralize a KHL, do níž přešel jako první český rozhodčí, odřídil více než 550 zápasů.
Rozhodčí z Akademie a Programu rozvoje řídili MMČR v Ostravě
Obdobně jako v loňském roce v Hradci Králové, tak i letos se hokejisté 8. tříd, mladší dorostenci a a nově i týmy staršího dorostu střetli o titul mistra republiky ve svých kategoriích na pětidenním turnaji, tentokrát v Ostravě – Vítkovicích.
Rozhodčí na Olympiádě dětí a mládeže
Ve dnech 29. ledna až 1. února 2018 se na zimních stadionech v České Třebové a Chocni uskutečnil hokejový turnaj Olympiády dětí a mládeže. Souběžně se konaly semináře Akademie rozhodčích a Programu rozvoje rozhodčích Českého svazu ledního hokeje.
Vyjádření Komise rozhodčích k situacím v utkání Kladno – Karlovy Vary
Komise rozhodčích se na základě zprávy delegáta zabývala výkonem hlavních rozhodčích v utkání WSM ligy mezi Kladnem a Karlovými Vary (31. 1. 2018) a ke sporným situacím vydává následující stanovisko: