Články

Český hokej modernizuje zimní stadiony produkčními soupravami na analýzu utkání a tréninků
České zimní stadiony a arény dostanou v nejbližších měsících k dispozici technologickou novinku v podobě streamovacích a produkčních souprav, které budou hráčům i trenérům nápomocny k rozborům utkání či tréninků, a fanouškům zároveň přinesou novou možnost streamů z utkání.
O vítězi ankety Zlatá hokejka 2021 se rozhodne mezi desítkou nejlepších
Majitel Zlaté hokejky 2021 vzejde z desítky finalistů, kterou určila úvodní kola hlasování. Celkem získalo alespoň jeden hlas v úvodních kolech hlasování 45 hokejistů. Níže naleznete finálovou desítku.
Startuje kampaň Takoví jsme
Necelá polovina Čechů nedůvěřuje neziskovým organizacím a část ani netuší, co dělají a proč existují. Ukazují to opakované průzkumy veřejného mínění. Nevědomost je přitom živnou půdou pro dezinformace a nepravdivá tvrzení o neziskovkách. Festival svobody proti tomu společně s dalšími organizacemi staví fakta.
Zemřel Miroslav Fryčer
Ve věku jedenašedesáti let zemřel Miroslav Fryčer (1959), první český hokejista, který v roce 1985 nastoupil a skóroval v utkání hvězd NHL.
Informace k opatřením ministerstva zdravotnictví
Podle informací Národní sportovní agentury připravuje Ministerstvo zdravotnictví České republiky opatření, kterým budou stanovena a upřesněna mimo jiné pravidla pro organizovaný amatérský sport platná od 12. dubna 2021.
Po prvním kole ankety Zlatá hokejka 2021 je v čele David Pastrňák
První kolo ankety Zlatá hokejka 2021 ovládl David Pastrňák (Boston Bruins, 506 bodů) před Ondřejem Palátem (Tampa Bay Lightning, 385) a Dmitrijem Jaškinem (HC Dynamo Moskva, 337).
Výkonný výbor: nová struktura žákovských soutěží od sezóny 2022/23
Výkonný výbor ČSLH jednomyslně schválil novou strukturu žákovských soutěží, kterou v hlasování podpořily více než dvě třetiny klubů. Podle ní bude kategorie mladších žáků zahrnovat 5. a 6. třídu, kategorie starších žáků 7. a 8. třídu a samostatnou kategorii vytvoří hráči 9. tříd.
Tisková konference k projektům z oblasti mládežnického hokeje
Ve čtvrtek 11. března proběhla online tisková konference, během které zástupci Českého hokeje představili několik návrhů na projekty v oblasti mládežnického hokeje (např.: hodnocení a diferenciace Akademií ČH nebo projekt spádových oblastí ČH).
Zemřel Václav Jáchim
Ve věku padesáti let zemřel novinář Václav Jáchim (1970), dlouholetý šéfredaktor Hokej.cz. Někdejší redaktor týdeníku Gól a měsíčníku Hokej vynikal erudicí, encyklopedickými znalostmi a nadhledem, nikdy se nesnížil k laciným senzacím a bulvární žurnalistice.
Výzva Asociace profesionálních klubů ledního hokeje
Představenstvo APK LH požádalo Český hokej o zveřejnění jejich výzvy k zaslání nabídek na výběr generálního partnera ELH pro období 2023-2028. Plný text výzvy je následující: