Články

Do finále ankety Díky, trenére mládežnický kouč z Vimperka David Vinš
Dvě trenérky a šest trenérů tvoří finálovou osmičku sportovně-společenské akce Díky, trenére. O tom, kdo z nich se stane Trenérem mládeže roku 2019 a následníkem Michalů Eisenkolba a Bízy, Zdeňka Grygara a Lukáše Nováka, vítězů uplynulých ročníků, se rozhodne v neděli 3. listopadu v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze. O titul bude bojovat i David Vinš, trenér z HC Vimperk.
Semináře v rámci NHL Global Series se zúčastnilo 200 českých trenérů
Díky zápasu NHL v Praze se do české metropole sjela spousta hokejových odborníků. Tři trenéři z nejlepší soutěže světa neodmítli pozvánku zástupců Českého hokeje a zúčastnili se velkého semináře, který vyvrcholil návštěvou tréninků týmů Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers.
Při Global Series budou v Praze přednášet odborníci z NHL
Český hokej pořádá ve spolupráci s Asociací trenérů NHL v rámci pražského utkání NHL Global Series Chicago Blackhawks – Philadelphia Flyers odborný seminář pro hlavní trenéry nejvyšších profesionálních, juniorských a dorosteneckých soutěží.
Seminář v Chebu: Význam jídelníčku – stravování mladých sportovců
HC STADION CHEB pořádá seminář pro rodiče a trenéry „Význam Jídelníčku – stravování mladých sportovců“ s lektorkou MUDr. Marií Skalskou. Seminář se bude konat dne 13. 8. 2019 od 16:30 hodin v Planetáriu Gymnázia Cheb (Nerudova 2283/7, 350 02 Cheb).
Nové výběrové řízení pro projekt Trenér žáků Českého hokeje
Do úspěšného projektu Českého hokeje "Trenér ČSLH do malých klubů" se zapojily extraligové a prvoligové kluby, a tak pokračuje s novým názvem "Trenér žáků Českého hokeje". Cílem projektu je i tentokrát přímé financování vybraných činností hlavního trenéra nejmladších věkových kategorií. Trenérů žáků ČH je aktuálně 129. Je nám potěšením vám oznámit, že od 1. září 2019 budeme do projektu přijímat další nové kluby. Zájemci mohou posílat přihlášky do konce dubna 2019. Kompletní informace najdete zde.
Masarykova univerzita připravila ve spolupráci s Českým hokejem nový studijní obor
Fakulta sportovních studií na Masarykově univerzitě v Brně připravila ve spolupráci s Českým hokejem nový studijní obor! Zájemci mají možnost v rámci nového bakalářského studijního programu získat „B“ licenci trenéra ledního hokeje.
Bedřich Ščerban přednášel o projektu VTM na hokejovém fóru v Minsku
Veteránský turnaj prezidenta Běloruska v Minsku nebyl pouze o hokejových zápasech legend. Součástí programu bylo i hokejové fórum, které uspořádal Běloruský hokejový svaz. Mezi přednášejícími byl např. Aku Nieminen z Mezinárodní hokejové federace nebo předseda trenérské komise Českého hokeje Bedřich Ščerban, který trenérům a manažerům popsal projekt Výchova talentované mládeže.
V novém vydání magazínu Coach najdete i rozhovor s trenérem národního týmu Říhou
V listopadovém vydání trenérského magazínu Coach si můžete mimo jiné přečíst rozhovor s Milošem Říhou. Trenér národního týmu se například rozpovídal o tom, jak je těžký přechod z pozice hráče do funkce trenéra nebo co je nejdůležitější pro kouče při příchodu do nového týmu.
Český hokej začal pořádat semináře pro rodiče a trenéry nejmenších hokejistů
Sportovní oddělení Českého hokeje začalo pořádat pro rodiče a trenéry hokejistů v nejmenších věkových kategoriích přípravek a mladších žáků semináře „Role rodičů ve výchově sportovce“.
Barry Smith pro Coach: Musíte zjistit, co hráč chce
Pracoval jako hokejový kouč v šesti zemích, sedmkrát vyhrál Stanley Cup, nyní pracuje pro Chicago Blackhaws. Řeč je o Barrym Smithovi. Rozhovor s legendou, která bude na podzim uvedena do sportovní Síně slávy v Buffalu, najdete v zářijovém vydání magazínu Coach.