Články

V následující sezoně se uskuteční dva Týdny hokeje
Po roční pauze se opět připravuje Týden hokeje. Vinou nastalé epidemiologické situace bylo nutné tuto akci loni na podzim přesunout na webové stránky a sociální sítě projektu Pojď hrát hokej a uspořádat ji online formou. Nicméně v nadcházející hokejové sezoně se již tato oblíbená náborová akce uskuteční podle plánu přímo na zimních stadionech po celém Česku, a to dokonce dvakrát!
Českým trenérům přednášely hokejové špičky
Doba stále není příznivá pro scházení většího počtu lidí, konání Českých hokejových her přesto svaz opět spojil s velkým trenérským seminářem. Ve čtvrtek a pátek si poznatky renomovaných zahraničních odborníků poslechly stovky českých kolegů.
Kanada slaví zlato na MS U18, severské derby jednoznačně pro Švédy
Mistrovství světa do osmnácti let je minulostí, zlaté medaile zůstaly v zámoří. Ve finálovém zápase Kanada přetlačila Rusko a po výsledku 5:3 je novým mistrem světa. V utkání o bronzové medaile došlo na výrazný debakl finských hokejistů, Švédové si napravili reputaci osmi nastřílenými brankami a získali do své moci bronz.
MS U18: Finále bude hrát Kanada a Rusko, Švédové znovu schytali debakl
Semifinálové bitvy mistrovství světa do osmnácti let určily finální bitvy o medaile. Souboj o postup do finále skvěle zvládla Kanada, která podruhé na šampionátu rozstřílela Švédy, v nervózním a vypjatém duelu nakonec Rusové přetlačili Finsko a odsoudili ho „jen“ k severskému souboji o bronz.
Čtvrtfinále MS U18: Češi na Kanadu nestačili, překvapením vyřazení USA
Osm postupujících ze základních skupin si to ve čtyřech čtvrtfinálových zápasech rozdalo o postup do bojů o medaile. Českým hokejistům se proti Kanadě vůbec nedařilo, podruhé za sebou inkasovali dvojciferný počet branek a se šampionátem se loučí vysokou porážkou. Dál jdou naopak favorité z Ruska a Finska, Američané trochu nečekaně padli proti Švédsku a jeden z favoritů na celkové vítězství tak končí již ve čtvrtfinále.
Čtvrtfinále MS U18 Kanada - Česko sledujte od 22:00 živě na ČT Sport
Českou reprezentaci do 18 let čeká čtvrtfinále mistrovství světa. Svěřenci trenéra Jakuba Petra skončili v základní skupině na čtvrtém místě a v bitvě o semifinále narazí na vítěze druhé skupiny z Kanady. Utkání sledujte od 22:00 českého času na ČT Sport.
Češi vzdorovali dalšímu gigantovi a berou bod. S USA padli po nájezdech
Na mistrovství světa hráčů do osmnácti let se vykrystalizovala postupová osmička! Chybět v ní nebude česká reprezentace, která v dalším urputném boji okradla o jeden bod tým Spojených států, když duel dotáhla za stavu 1:1 až do nájezdů. Očekávané výhry slaví Rusové i Švédi, Bělorusové v přímém souboji ukončily naději Lotyšska na čtvrtfinále jednoznačným vítězstvím.
Češi smutní, o body přišli v čase 59:41. Kanada se bála o výhru
Čeští hokejisté na světovém šampionátu do 18 let byli ve druhém utkání své skupiny velmi blízko dalšímu bodovému zisku! Po vítězství proti Německu zdatně vzdorovali i severskému Finsku, proti kterému sice neudrželi ve třetí třetině dvoubrankové vedení a nakonec po obratu musí překousnout porážku 5:6. Bolí to o to víc, že rozhodující branku inkasoval český tým až devatenáct vteřin před koncem zápasu. Ve druhém nočním utkání se o výsledek až nečekaně bála Kanada, která porazila Lotyšsko těsně 4:2.
Překvapení ve druhém hracím dni! Kanada rozstřílela Švédy a Bělorusové uštědřili debakl Švýcarsku
Ve druhém hracím dni byla vidět zajímavá utkání. Švédové a Švýcaři schytali překvapivé debakly. Tým USA potvrdil proti Německu roli favorita, když zvítězil 5:3. Vyrovnaný duel mezi Finskem a Ruskem musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hráči Suomi.
Vítězný vstup české osmnáctky na MS!
V USA odstartoval světový šampionát do osmnácti let. V prvním hracím dni se Češi ve skupině B utkali s Německem a splnili roli favorita, když zvítězili 3:1. První vítězství na turnaji rovněž zaznamenalo Švédsko nad Běloruskem, Švýcarsko s Lotyšskem a také Rusko v prodloužení s USA.