Články

Tři semináře na konci ledna, pro trenéry SCM a k hokejovému náboru
Hned trojici seminářů přichystal Český svaz ledního hokeje pro trenéry na poslední lednový týden. V pondělí 24. ledna budou zváni trenéři SCM (kategorie juniorů a staršího dorostu) do Prahy. V úterý 25. ledna se uskuteční opět pro trenéry SCM setkání v Olomouci a v odpoledních hodinách seminář věnovaný přípravě náborových akcí a tréninku přípravek, podobný, jaký se uskutečnil již 8. prosince v Karlových Varech.
Seminář ČSLH k organizaci náboru
Český svaz ledního hokeje přichystal ve spolupráci s klubem HC Energie Karlovy Vary seminář pro trenéry, náborové specialisty a organizační pracovníky přípravek všech hokejových klubů. Setkání se uskuteční ve středu 8. prosince od 15:00 do 19:00 na zimním stadionu v Karlových Varech. Druhý tematicky shodný seminář se uskuteční na Moravě (pravděpodobně v Olomouci) v druhé polovině ledna 2011.
Video: Individuální trénink obránce
Přes čtrnáct minut dlouhé video podrobně ukazuje celou řadu cvičení pro trénink obránců. Cvičení jsou zaměřena na nácvik bruslení, rozehrávky a spolupráci mezi obránci.
Trenérský seminář při utkání reprezentace U20 v Českých Budějovicích
Český svaz ledního hokeje pořádá při reprezentačním utkání kategorie hráčů do 20 let 12. listopadu 2010 v Českých Budějovicích seminář pro trenéry Tipsport extraligy, 1. ligy, NOEN extraligy juniorů, extraligy staršího dorostu a ELIOD servis extraligy mladšího dorostu.
Trenérský seminář při utkání NHL v pražské O2 aréně
Český svaz ledního hokeje pořádá seminář hlavních trenérů týmů hrajících Tipsport Extraligu, I. ligu ČR a NOEN Extraligu juniorů. Akce se koná při příležitosti utkání NHL v O2 areně v Praze mezi Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Přednášky proběhnou v neděli 10. října 2010 od 10:30 do 15:00 hodin přímo v O2 areně.
Video: Bruslení pro žáky 4. - 8. Tříd
Doporučená cvičení na silově obratnostní bruslení pro zlepšení bruslařské techniky a síly dolních končetin. Tato cvičení by měla být prováděna několikrát týdně na začátku tréninku ve třech až čtyřech opakováních. Určeno pro děti od jedenácti let.
Trenérský seminář při Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi
ČSLH pořádá seminář hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy st. dorostu, extraligy ml. dorostu v předzávodním období sezóny 2010/11. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Přednášky proběhnou v Domě školství v ulici 17. listopadu 1A v úterý 10. srpna 2010 od 10 hodin.
Video: Cvičení reprezentace U16
Trenéři reprezentační šestnáctky Luděk Bukač a David Bruk natočili s video trenérem ČSLH Janem Procházkou několik cvičení ze svých letních kempů. Většina cvičení probíhá na malém prostoru a je zaměřena na zdokonalování individuálních dovedností jednotlivce.
Video: Dynamická rozcvička
Dynamická rozcvička, která je představena na sedm a půl minuty dlouhém videu, je vhodná pro všechny věkové kategorie a doporučujeme ji provádět před každým utkáním či tréninkem tak, aby došlo k rozehřátí celého organismu a nachystání svalů na maximální výkon.
Úvodní trenérský seminář pro sezónu 2010/11
Trenérské oddělení ČSLH pořádá dne 4. června 2010 od 13 do 19 hodin v areálu DOMYNO SPORTOVNÍ AKADEMIE v Praze úvodní seminář pro sezónu 2010/11. Setkání je určeno pro hlavní trenéry O2 extraligy, I. ligy ČR a Extraligy juniorů. S příspěvky vystoupí mimo jiné trenéři reprezentačních družstev v sezóně 2009/10 Vladimír Růžička, Jaromír Šindel a Jiří Kopecký. Další program mají připravený Marián Jelínek, Slavomír Lener, miroslav Přerost či Luděk Bukač mladší.