Články

Regionální výběry ČSLH hráčů do patnácti let
Ve dnech 5. – 8. dubna 2012 uspořádá ČSLH kemp tří regionálních výběrů hráčů ročníku narození 1997 a mladších (týmy „Západ“, „Střed“ a „Východ“). Akce se bude konat v Liberci a její termín byl zvolen v závislosti na termínech dalších hokejových akcí (MČR 8. tříd a ml. dorostu a MS hráčů do 18 let). Kromě tří výběrů ČSLH je přizván také ruský tým – výběr hráčů petrohradské oblasti. Namísto loňského Lekov Cupu se tak letos téměř 60 vybraných hráčů sejde na akci, kde během čtyř dnů absolvují dopolední tréninky a odehrají tři náročná utkání.
Hokejový turnaj na Olympiádě dětí a mládeže 2012
V týdnu od 30. ledna do 5. února hostil Moravskoslezský kraj Olympiádu dětí a mládeže 2012. Jedná se o vrcholnou českou soutěž krajských reprezentací žákovských kategorií. Svým charakterem Olympiáda dětí a mládeže navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci si prožili zapálení olympijského ohně, složili olympijskou přísahu a ti nejúspěšnější si vychutnali medailové ceremoniály.
Karlovy Vary organizují turnaj mládežnických akademií
Po uspořádání Vemex Cupu přichází HC Energie s další iniciativou ke zkvalitnění mládežnického hokeje nejen v Karlových Varech. S využitím připomínek dalších klubů s titulem Akademie ČSLH organizuje karlovarský klub v čele s šéftrenérem mládeže Jiřím Ryžukem dlouhodobý turnaj družstev hráčů ročníku 1998 a mladších. Turnaje s ambicí stát se tradicí se v premiérovém ročníku zúčastní Karlovy Vary, Plzeň, Letňany, Kometa Brno, Chomutov, Liberec, Jihlava a Sparta Praha.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 5
Trenéři sportovního oddělení Českého svazu ledního hokeje připravili pro kolegy pracující v klubech s kategorií přípravek a podílející se na hokejovém náboru příručku k projektu "Pojď hrát hokej!", který by měl podpořit právě nábor nových mladých hokejistů a práci s nimi. Poslední část celkem pětidílného materiálu se věnuje organizaci hokejového náboru dívek. Ke stažení jsou nyní k dispozici všechny díly i kompletní příručka. Vše ve formátu PDF.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 4
Trenéři sportovního oddělení Českého svazu ledního hokeje předkládají kolegům pracujícím v klubech s kategorií přípravek a podílejícím se na hokejovém náboru čtvrtý díl praktické příručky k projektu "Pojď hrát hokej!". Tato část se věnuje organizaci hokejového kempu pro začátečníky. Poslední (pátá) část příručky bude zveřejněna v druhém únorovém týdnu. Poté bude ke stažení připraven i kompletní materiál.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 3
Trenéři ze sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládají již třetí díl celkem pětidílné praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tato část se věnuje organizaci "demo" zápasu pro kategorii přípravek nebo žáků. Poslední dvě části příručky budou postupně zveřejněny v následujících dvou týdnech tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 2
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá druhý díl praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tentokrát se příručka věnuje organizaci přípravy na ledě. Další části příručky budou postupně zveřejňovány tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 1
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá praktickou příručku k projektu Pojď hrát hokej, která navazuje a detailně doplňuje akce svazu, jako jsou náborové semináře, propagační a metodické materiály (plakát, skládačka, videoklip). Jednotlivé části příručky budou postupně zveřejněny na našich webových stránkách tak, abyste mohli postupně vstřebávat všechny informace. Dnes si můžete přečíst první část věnovanou náborovému programu.