Články

Sledujte nový magazín Hokejka na ČT Sport
Česká televize do svého programu zařazuje vysílání magazínu Hokejka z produkce HokejkaTV. Na první díl se můžete těšit už v úterý na programu ČT sport od 16:35. V magazínu Hokejka uvidíte informace a zajímavosti z hokejového prostředí nejen pro fanoušky, ale i pro hráče všech věkových kategorií a jejich rodiče.
Zemřel legendární hokejový útočník Vladimír Zábrodský
Ve věku sedmadevadesáti let zemřel jeden z nejlepších hokejistů historie, dvojnásobný mistr světa Vladimír Zábrodský (7. 3. 1923).
Sídlo Českého hokeje dočasně uzavřeno
V návaznosti na rozhodnutí vlády České republiky ze dne 14.3.2020 o dalších opatřeních zabránění šíření koronaviru bude sídlo Českého hokeje (Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9) až do odvolání uzavřeno. Zaměstnance můžete kdykoliv kontaktovat elektronicky e-mailem či prostřednictvím mobilních telefonů.
Smutné výročí českého hokeje
Přesně sedmdesát let uplynulo od 13. března 1950, kdy byla v hospodě U Herclíků v Pštrossově ulici zatčena část hokejové reprezentace Československa, dvojnásobných mistrů světa z let 1947 a 1949.
Vydražte speciální dresy a podpořte projekt Legenda legendám
Projekt Legenda legendám je ve svém finále. V pondělí 9. března končí další dvě aukce speciálních dresů (Ústí nad Labem a Třebíč v 17:00, České Budějovice a Přerov ve 20:00) s podobiznami legend jednotlivých klubů. V tomto týdnu bude ukončeno i zbylých 9 aukcí. Máte tedy poslední šanci vydražit unikátní dres a zároveň tím podpořit dobrou věc.
Zakladatel dobříšského hokeje slaví sté narozeniny
Obdivuhodné sté narozeniny slaví Cyril Velebil (6. 3. 1920), rozhodčí a zakladatel dobříšského hokeje. Cyril Velebil začínal jako fotbalista a volejbalista a v roce 1940 spoluzakládal hokejový HOSK Dobříš. Později působil jako rozhodčí nebo delegát, v různých funkcích se zúčastnil tří světových šampionátů.
Recepce na Velvyslanectví Kanady na počest 70. výročí narození Ivana Hlinky
Zástupci Českého hokeje v čele s generálním sekretářem Martinem Urbanem zavítali při příležitosti 70. výročí narození legendárního hráče a trenéra Ivana Hlinky na Velvyslanectví Kanady v České republice. Přijala je velvyslankyně Ayesha Rekhi a zároveň společně s Liběnou Hlinkovou podpořila projekt Legenda legendám, prostřednictvím kterého probíhá aukce speciálních hraných dresů. Výtěžek aukce poputuje na Nadační fond Ivana Hlinky.
Hokej v Hlinsku slaví 100 let
Přesně před sto lety, 15. února 1920, sehráli hokejisté Hlinska první utkání proti tehdejšímu BK Německý Brod.
Legenda legendám – Hlinka, Holeček nebo Pastrňák pomáhají
Nedožité sedmdesáté narozeniny skvělého člověka, vynikajícího hokejisty a úspěšného trenéra Ivana Hlinky (1950–2004) připomene charitativní projekt „Legenda legendám“, pořádaný ve prospěch Nadačního fondu Ivana Hlinky.
Nadační fond Ivana Hlinky již rozdělil více než 4,5 miliónu Kč
Nadační fond Ivana Hlinky vznikl v roce 2005 s cílem pomáhat bývalým či současným hokejistům, kteří se ocitli v obtížné životní, zdravotní nebo sociální situaci. Zřizovatelem fondu je Český hokej a předsedkyní správní rady paní Liběna Hlinková. Prostředky získává Nadační fond Ivana Hlinky z příspěvků Českého hokeje a různých vlastních aktivit, jako jsou například charitativní aukce, benefiční utkání, golfové turnaje nebo projekty „Legenda pomáhá“ a „Legenda legendám“.