Články

Na extraligový led se na několik zápasů vrátí rozhodčí Martin Fraňo
Hlavní rozhodčí Martin Fraňo, jeden ze dvou českých sudích působících v KHL, odřídí na přelomu ledna a února 2018 čtyři zápasy i v nejvyšší české soutěži. Předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler získal souhlas KHL, aby při výluce jejich soutěže mohl mezi 26. lednem a 6. únorem působit v Tipsport extralize.
Finále MS U20 budou řídit dva čeští rozhodčí
Komise rozhodčích IIHF dnes delegovala na finálové utkání juniorského mistrovství světa dvojici českých rozhodčích. Zápas Kanada - Švédsko budou v Buffalu řídit i hlavní rozhodčí Robin Šír s čárovým Jiřím Ondráčkem.
Rozhodčí Michal Heinzl pomohl zraněnému dorostencovi
Vedení ČSLH a komise rozhodčích ČSLH ocenily čin rozhodčího Michala Heinzla v utkání regionální ligy mladšího dorostu HC Frýdlant – HC Benátky nad Jizerou. V průběhu třetí třetiny došlo k nešťastné srážce, po které zůstal jeden z hostujících hráčů ležet na ledové ploše. Čárový Michal Heinzl mu duchapřítomně uvolnil zapadlý jazyk a otřeseného, ale stabilizovaného hráče následně převzala zdravotní služba.
Olympiády se zúčastní 5 českých rozhodčích
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila listinu 14ti hlavních a 14ti čárových rozhodčích, nominovaných na mužský olympijský turnaj v Pchjongčchangu. Z českých rozhodčích byli nominováni hlavní rozhodčí Jan Hribik s Antonínem Jeřábkem a čároví Vít Lederer s Miroslavem Lhotským.
Rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH: Valašské Meziříčí - Poruba
Komise rozhodčích ČSLH se na základě Zprávy delegáta zabývala výkonem rozhodčích v utkání 2.ligy Valašské Meziříčí - Poruba (11.11.2017) a dospěla k závěru, že rozhodčí v utkání oboustranně několikrát chybovali.
Rozhodčího Libora Suchánka čeká premiéra v NHL
Premiéra v NHL čeká v nočním utkání New York Islanders – Carolina Hurricanes čárového rozhodčího Libora Suchánka. Osmadvacetiletý Libor Suchánek, který oblékne dres s číslem 60, se stane prvním českým a teprve třetím evropským rozhodčím v NHL. V letech 2010–2012 řídil v zámořské soutěži 40 utkání hlavní rozhodčí Marcus Vinnerborg ze Švédska a v letech 2015–2017 56 utkání hlavní rozhodčí Jevgenij Romasko z Ruska, figurující v NHL také v letošní sezóně.
Rozhodnutí komise rozhodčích ČSLH – Svoboda, Souček a Hodek
Při hodnocení výkonů rozhodčích ve 20. kole Tipsport extraligy potrestala komise rozhodčích ČSLH pochybení, kterých se dopustili v utkáních HC Dukla Jihlava – Kometa Brno a Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec.
Další seminář Programu rozvoje rozhodčích LH, tentokrát v Přerově
V sobotu 25. října 2017 se v Přerově uskutečnil pravidelný seminář Programu rozvoje rozhodčích ledního hokeje pořádaný komisí rozhodčích ČSLH. Této akce se zúčastnilo celkem 13 rozhodčích zařazených do tohoto vzdělávacího programu pod patronací ČSLH.
Mezinárodní hokejová federace zveřejnila nominace rozhodčích
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila seznam 330 rozhodčích ze 42 zemí, kteří byli nominováni na vrcholné mezinárodní turnaje v sezóně 2017/18 s výjimkou olympiády a mistrovství světa. Nominace na olympijský turnaj v Korejské republice a světový šampionát v Dánsku budou zveřejněny později.
Školení rozhodčích I. třídy v Nymburku, v testech zazářil Micka
V termínu od 30. srpna do 2. září ve Sportovním centrum Nymburk uspořádala komise rozhodčích ČSLH školení nových rozhodčích I. třídy, kterého se zúčastnilo celkem 39 adeptů z celé České republiky.