Články

Český hokej zveřejnil oficiální ranking Akademií ČH
Český hokej zveřejnil první oficiální ranking Akademií ČH, zohledňující období do sezóny 2019/20. Rozhodujícím kritériem je schopnost klubu vychovávat hráče pro vrcholový hokej, tj. reprezentační výběry, drafty NHL a nejvyšší soutěže dospělých.
Výkonný výbor schválil novou podobu hodnocení a licencování Akademií ČH
Výkonný výbor ČSLH schválil pravidla pro hodnocení a licencování Akademií Českého hokeje. Pro projekty, jejichž cílem je vytvořit prostor pro objektivní, vyčíslitelné porovnání výsledků jejich práce a budoucí přidělování licencí, se bez zásadních výhrad nebo s dílčími připomínkami vyslovilo 15 ze 17 Akademií ČH.
Výzva sportovních svazů: Umožněte mládeži sportovat
Velké sporty vyzývají premiéra: Nedopusťte zdivočení veřejnosti, která chce sportovat

Veletoč, který v přímém televizním přenosu předvedl nový ministr zdravotnictví, rozlítil velké české týmové sporty. Ministr Petr Arenberger nejprve potvrdil a detailně popsal, že od pondělí bude sportovat venku 20 lidí, aby následně vše zcela odvolal.

Otevřete mládežnický sport, vyzývá iniciativa Restart amatérského sportu
Již téměř půl roku je ochromený celý český amatérský sport. Výzva iniciativy „Restart amatérského sportu“, kterou připravili zástupci šesti sportovních svazů a již podpořily všechny střešní sportovní organizace, volá po neprodleném a bezpečném otevření alespoň toho mládežnického.
Iniciativa „Restart amatérského sportu“
Zástupci šesti sportovních asociací a NSA spustili iniciativu s názvem „Restart amatérského sportu“. Jejím cílem je, aby vláda co nejrychleji umožnila návrat dětí na sportoviště. V prvním kroku mládežnický, amatérský organizovaný sport ve venkovních prostorách, distančně, bezpečně (s testy) a pod vedením trenérů.
Radí skills kouč: Jak oklamat soupeře tělem
Skills kouč Českého hokeje Martin Pouska se v dalším díle seriálu o nácviku hokejových dovedností zaměřil na klamání tělem, manipulaci s noži a špičkami bruslí. Jako vždy jsou na konec videa vloženy praktické ukázky použití dovedností v praxi z NHL.
Český hokej připravuje projekt tzv. spádových oblastí
Odborné komise Českého hokeje zpracovaly návrh projektu tzv. spádových oblastí, zaměřený na zajištění podmínek pro přirozený rozvoj hráčů v mateřských klubech, ochranu menších klubů před předčasnými přestupy a přechod talentovaných hráčů v kategoriích devátých tříd a dorostu do Akademií ČH.
Hodnocení akademií bude vycházet z počtu hráčů vychovaných pro vrcholné soutěže
S cílem vytvořit předpoklady pro objektivní, vyčíslitelné porovnání práce Akademií ČH včetně diferenciaci jejich podpory se připravuje nový systém hodnocení, založený na přínosu pro výchovu talentů a výsledky na mezinárodní scéně.
Návrh struktury žákovských soutěží
Součástí připravovaných změn v mládežnickém hokeji je i návrh struktury žákovských soutěží, vycházející ze zkušeností uplynulých sezón. Jedním z jeho základních cílů je stabilizace struktury soutěží pro delší časové období.
Radí skills kouč: Přenášení váhy s měkkým zpracováním
Do čtvrtého pokračování série Radí skills kouč se zapojil David Moravec, který mladým hokejistům a hokejistkám ukazuje, jak zlepšit dovednost přenášení váhy s měkkým zpracování. Na závěr videa je pak možné vidět, jak měkké zpracování s přenášením váhy využívají hráči NHL.