Články

OBRAZEM: První den finálového turnaje Mini Winter Cupu
Podívejte se, jak vypadala hokejová sobota na střeše Galerie Harfa v rámci prvního dne finálového turnaje Mini Winter Cupu. Do nedělních semifinále Mini Winter Cupu postoupily BK Havlíčkův Brod, HC Klatovy, HC Kometa Brno a Hockey Club Litvínov.
Czech Ice Hockey TV bude vysílat i MČR krajů
Od 13. ledna 2022 spustila společnost Perinvest Media hokejový streamovací projekt s názvem Czech Ice Hockey TV, jehož cílem je dostat lední hokej do více českých domácností a umožnit široké veřejnosti sledovat utkání z pohodlí domova bez nutnosti cestovat.
Do projektu VTM jsou zapojeni i regionální trenéři
V souvislosti s projektem VTM se hovoří především o činnosti skills koučů, důležitou roli ale hrají i regionální trenéři, kteří jsou spojkou mezi Českým hokejem a jednotlivými kraji. Podílejí se např. na nominaci, připravují tréninky na suchu nebo konzultují tréninky na ledě s trenéry dovedností.
Na střeše Galerie Harfa vyvrcholí Mini Winter Cup
Na otevřených zimních stadiónech v Bruntále, Dobříši, Povrlech a Žamberku proběhly v závěru prosince 2021 za účasti dvaatřiceti družstev základní kola „Mini Winter Cupu – Memoriálu Tamira Wintersteina“.
Jubilejní desátý Týden hokeje odstartuje 24. ledna
Již podesáté budou zimáky po celé České republice patřit lednímu hokeji. Od 24. do 30. ledna totiž přivítají další Týden hokeje. Stejně jako loni v září se i tentokrát do akce zapojí 156 hokejových klubů, které přivítají všechny zájemce o lední hokej přímo na svých zimních stadionech.
Mini Winter Cup zná 8 týmů postupujících do pražského finále
Český hokej v této sezoně poprvé pořádá sérii turnajů pro hráčů ročníků 2011 turnaj s názvem „Mini Winter Cup – Memoriál Tamira Wintersteina“. Základní část akce se rozjela na konci roku 2021 v Bruntále, Povrlech, Dobříši a Žamberku. 8 postupujících týmů si to rozdá o celkové vítězství v lednu v rámci pražského finálového turnaje.
Vznikl soubor testů pro porovnání technických dovedností mladých hokejistů
Pro kluby, které se věnují výchově mládeže, je určen unikátní soubor testů ke zjišťování hokejových dovedností hráčů ve věku 6–15 let.
Licenci Akademie ČH pro sezónu 2022/23 získalo 15 klubů
Výkonný výbor Českého hokeje schválil udělení licencí Akademií ČH pro sezónu 2022/23. O udělení licence požádalo 19 klubů, z nichž 15 – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Berani Zlín, HC Dukla Jihlava, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Motor České Budějovice, HC Litvínov, HC Oceláři Třinec, Rytíř Kladno, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK – splnilo podmínky a licenci získalo.
Desetiletí hokejisté si zahrají turnaje pod otevřeným nebem
Pod názvem „Mini Winter Cup – Memoriál Tamira Wintersteina“ uspořádá Český hokej pro hráče ročníku 2011 seriál turnajů v minihokeji pod otevřeným nebem. Malí hokejisté v nich dostanou příležitost vyzkoušet si prostředí, v němž začínali slavní předchůdci a zahrát si podle modelu zámořských Winter Classic.
Mezinárodní seminář k problematice náborů a výchovy hokejistů
Český hokej uspořádal ve spolupráci s rozvojovým oddělením Mezinárodní hokejové federace IIHF a Švýcarskou hokejovou federací mezinárodní online seminář, věnovaný problematice náborů a výchovy mládeže.