Články

PF 2011
Hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů a hlavně hodně radosti z hokeje v roce 2011 Vám všem za Český svaz ledního hokeje přeje Tomáš Král.
Osmnáctka skončila v Zuchwilu na třetím místě
Dvě výhry a dvě prohry, taková je bilance reprezentačního týmu hráčů do osmnácti let na turnaji ve Švýcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka prohráli s pozdějšími vítězi s Finska a domácím Švýcarskem. Naopak zdolali Němce a Slováky.
Reprezentační šestnáctka proti Rusům nenastoupí, proti bylo počasí
Měl to být ostrý test s jedním z nejsilnějších soupeřů, místo toho si čeští reprezentanti kategorie do šestnácti let jen zatrénují. Tři utkání proti Rusům musela být zrušena, protože soupeř mladých Čechů vinou nepříznivého počasí nemohl zvládnout včasný přílet. Kemp trvající s přestávkou již od pondělí 20. prosince tak skončí v úterý 28. prosince dopoledním tréninkem.
Reprezentace U 20 – kemp Detroit a přátelské zápasy Rochester – USA
Reprezentace České republiky do dvaceti let absolvovala před mistrovstvím světa v Buffalu a Niagara Fals týdenní soustředění v Detroitu a odehrála 2 přátelské zápasy v Rochesteru.
MS U20 Buffalo
Česká hokejová reprezentace do dvaceti let obsadila na mistrovství světa v Buffalu, Niagara Fals konečné 7. místo.
Všechny reprezentační výběry mají před koncem roku napilno
Všechny čtyři reprezentační výběry mají před koncem kalendářního roku napilno. mladí hráči se sešli ještě před Štědrým dnem, na svátky byly doma a nyní je čekají zápasové zkoušky. Nejdůležitější akci mají před sebou dvacetiletí, kterým 26. prosince začíná světový šampionát. Osmnáctku čeká tradiční vánoční turnaj ve švýcarském Zuchwilu, sedmnáctka bude bojovat na prestižním kanadském turnaji World Hockey Challenge a hráči do šestnácti let změří síly se stejně starými Rusy.
Konečná nominace dvacítky pro MS 2011
Po posledním přípravném duelu zveřejnili trenéři konečnou nominaci pro mistrovství světa. Z kádru bylo vyřazeno celkem pět hokejistů. V týmu pod vedením Miroslava Přerosta, Jiřího Fischera a Terryho Christensena nebudou pokračovat David Musil, Marek Hrbas, Michael Zacpálek, Tomáš Filippi a Radim Heřman. Pro světový šampionát je tak nadále připravena trojice brankářů, sedm obránců a třináct útočníků.
Nejmenší hokejisté obdrželi od ČSLH malý vánoční dárek
Z rozhodnutí prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále bylo těsně před vánočními svátky distribuováno do 89 klubů celkem 445 helem Reebok či CCM. Tyto helmy s mřížkou jsou určeny pro nejmenší hokejisty, kteří tak od ČSLH dostanou malou hokejovou nadílku. Podobně byly již před rokem mezi nejmenší hokejisty distribuovány hokejové sety. Akce proběhla v rámci podpory projektu "Pojď hrát hokej!", jehož cílem je pomoci klubům s náborem nejmladších hokejistů.
Roční hodnocení a vánoční přání prezidenta ČSLH Tomáše Krále
Vážení přátelé, vážení kolegové, vážení přiznivci českého hokeje, další rok se blíží ke konci. Za pár dní má Ježíšek narozeniny, blíží se Silvestr a k této době vždy patří hodnocení toho, co se v uplynulém roce podařilo či naopak.
Reprezentanti získali na Channel One Cupu pět bodů a druhé místo
Dvě výhry a jednu prohru si připsali na moskevském Channel One Cupu čeští hokejisté. Ti nejprve porazili v předehrávce v Espoo Finsko 5:4 po samostatných stříleních, poté podlehli v poměru 1:3 domácímu Rusku a na závěr zdolali 4:1 Švédsko.