Články

Šestnáctku čeká na začátku února turnaj čtyř ve Finsku
Reprezentační výběr hráčů do šestnácti let čeká v druhém únorovém týdnu turnaj ve finském Vierumäki. Utká se zde nejen s domácími Finy, ale také s výběry Ruska a Švédska. Svěřence trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka čeká první zápasová prověrka od listopadových utkání se Švýcarskem.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 3
Trenéři ze sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládají již třetí díl celkem pětidílné praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tato část se věnuje organizaci "demo" zápasu pro kategorii přípravek nebo žáků. Poslední dvě části příručky budou postupně zveřejněny v následujících dvou týdnech tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Hokejový atletismus. Jak se dotáhnout na světovou špičku?
V dalším článku pro trenéry pracující s mládeží bych se chtěl zaměřit na hokejový atletismus. Jen pokud změníme náš trénink a budeme provádět správná cvičení, můžeme se bruslařsky dotáhnout na světovou špičku.
NOEN extraliga juniorů jde do další části, ta začíná 24. ledna
V pátek 21. ledna se odehrála poslední utkání první části NOEN extraligy juniorů. Je tak rozhodnuto o tom, kdo bude v dalším pokračování sezóny nastupovat v jednotlivých skupinách. Šest týmů bude hrát ve skupině A a má již jistotu postupu do play-off. Dalších šest družstev bude o tuto možnost bojovat ve skupině B. Deset týmů je ve skupině C ohroženo baráží či přímým sestupem. Druhá část soutěže začíná prvními zápasy již v pondělí 24. ledna.
Trénink našich juniorů a dorostenců ve srovnání se zahraničím
Textem psaným především pro kolegy trenéry bych chtěl navázat na svůj článek z počátku ledna, kterým jsem hodnotil poslední akci reprezentačního výběru U16. Nyní podrobněji upozorním na některé rozdíly mezi tréninkem juniorů a dorostenců u nás a v zahraničí - hlavně v Kanadě, Rusku, Švédsku a USA.
Od 27. ledna do 6. února budou Češi bojovat na zimní univerziádě
Ve čtvrtek 27. ledna čeká české akademiky první vystoupení na Zimní světové univerziádě, kterou letos hostí turecké město Erzurum.V základní skupině turnaje s dvanácti účastníky se Češi střetnou s domácím Tureckem, Ruskem a Japonskem. Finále turnaje je na programu v neděli 6. února. Více informací je možné najít na www.universiadeerzurum.org.
Sledge hokejisté mají za sebou poslední kemp, teď je čeká ME
Poslední soustředění před mistrovstvím Evropy včetně dvou utkání s Německem (výhry 4:1 a 4:3) mají čeští sledge hokejisté za sebou a nyní je čeká vrchol sezóny. Trenér Tomáš Zelenka v rozhovoru mluví nejen o ambicích národního týmu, ale také o přípravě na klíčovou akci a obecně o tom, jak se v podmínkách českého sledge hokeje rodí reprezentační tým a jak hráči neustále pracují na společném cíli, který je až daleko za tím, co hokejisty čeká v únoru ve Stockholmu.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 2
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá druhý díl praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tentokrát se příručka věnuje organizaci přípravy na ledě. Další části příručky budou postupně zveřejňovány tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Kompletní Trenérské listy z let 1994 až 2008 jsou k dispozici ke stažení
Od roku 1994 vycházely pod vedením metodiků Českého svazu ledního hokeje Trenérské listy. V průběhu let se měnily vydavatelé, četnost (od čtyř vydání ročně po jedno) i přispěvatelé. Poslední díl označený číslem 35 vyšel v roce 2008. Přesto nebo právě proto, že již od té doby uběhly více než dva roky, jde i dnes o zajímavé čtení. Všechna čísla si nyní můžete na www.cslh.cz stáhnout ve formátu PDF.
MS hráčů do 20 let: Hodnocení trenérů
Předkládáme hodnocení celého období přípravy těsně před juniorským světovým šampionátem a samotného mistrovství světa. Jde o stručný popis tréninků v dějišti šampionátu i jednotlivých utkání. Dále přikládáme souhrnné hodnocení s řadou závěrů. Podrobné hodnocení bylo předloženo Výkonnému výboru Českého svazu ledního hokeje a na trenérských seminářích bude předneseno trenérům příslušné věkové kategorie, včetně zpracovaných video materiálů.