Články

České dívky do 18 let přivezly ze Stockholmu čtvrté místo
Dívčí hokejová reprezentace do 18 let přivezla z mistrovství světa své věkové kategorie ve Švédsku výborné čtvrté místo. Vzhledem k počtu hráček a podmínkám, jaké mají děvčata v Česku, se tenhle výsledek rovná téměř zázraku, vždyť české ženy hrají v seniorské kategorii až ve třetí výkonnostní skupině. „Vybíráme dvacetičlennou nominaci prakticky z pětadvaceti hráček, takže čtvrté místo na světě je myslím vynikající,“ vysvětluje trenér reprezentace Tomáš Výtisk.
Tři semináře na konci ledna, pro trenéry SCM a k hokejovému náboru
Hned trojici seminářů přichystal Český svaz ledního hokeje pro trenéry na poslední lednový týden. V pondělí 24. ledna budou zváni trenéři SCM (kategorie juniorů a staršího dorostu) do Prahy. V úterý 25. ledna se uskuteční opět pro trenéry SCM setkání v Olomouci a v odpoledních hodinách seminář věnovaný přípravě náborových akcí a tréninku přípravek, podobný, jaký se uskutečnil již 8. prosince v Karlových Varech.
Projekt "Pojď hrát hokej!" podpořily také aukce hokejových dresů
Projekt "Pojď hrát hokej!" podpořily také aukce hokejových dresů. V listopadu a prosinci roku 2010 uspořádal Český svaz ledního hokeje ve spolupráci se svým výhradním marketingovým partnerem, společností BPA sport marketing a.s., a provozovatelem aukčního serveru aukce.esports.cz, společností eSports.cz, s.r.o., tři aukce originálních hraných dresů české hokejové reprezentace. Celkem se podařilo vydražit 29 dresů v hodnotě 220.780,- Kč.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 1
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá praktickou příručku k projektu Pojď hrát hokej, která navazuje a detailně doplňuje akce svazu, jako jsou náborové semináře, propagační a metodické materiály (plakát, skládačka, videoklip). Jednotlivé části příručky budou postupně zveřejněny na našich webových stránkách tak, abyste mohli postupně vstřebávat všechny informace. Dnes si můžete přečíst první část věnovanou náborovému programu.
České juniorky skončily na MS čtvrté, turnaj ovládly Američanky
Švédský Stockholm hostil v období od 1. do 8. ledna 2011 mistrovství světa hokejistek v kategorii do osmnácti let. České reprezentantky do posledního dne bojovaly o medaile, nakonec po prohrách s USA (semifinále) a Finskem (o 3. místo) skončily čtvrté. Šampionát jednoznačně ovládly hráčky Spojených států, které vyhrály ve všech utkání a ve finálovém souboji s přehledem porazily Kanadu.
Příprava akademiků na univerziádu vrcholí. Trenéři apelují na kluby, aby hráče pustily
Reprezentační dvacítka má vrchol letošní sezony za sebou, nyní přichází na řadu univerzitní výběr České republiky, který bude chtít na přelomu ledna a února v tureckém Erzurumu vylepšit šesté místo z poslední zimní univerziády, jež se konala před dvěma roky v čínském Harbinu. První přípravný duel absolvovali hráči širšího kádru v polovině listopadu, v závěru kalendářního roku se další adepti představili v Liberci, proti týmu složenému z juniorů Bílých Tygrů a hokejistů záložního celku Severočechů z Benátek nad Jizerou. Trenéry Jana Zachrlu, Radka Hlavatého a Jakuba Havla potěšila výhra, ovšem mají stále poměrně dost starostí spojených s absencí některých borců.
Video: Rozhodčí Martin Fraňo dostal důvěru a řídil finále MS U20
Přestože česká dvacítka se do finálového duelu mistrovství světa neprobojovala, měl český hokej v tomto prestižním utkání své zastoupení. Zápas mezi Kanadou a Ruskem ve vyprodané HSBC Areně v Buffalu řídil sudí Martin Fraňo. Ten v rozhovoru po utkání přiznává, že zažil dosavadní vrchol své kariéry, zážitek, o kterém před startem šampionátu ani nepřemýšlel.
Dvacítka zopakovala na šampionátu umístění na sedmé pozici
Juniorskými mistry světa pro rok 2011 se stali Rusové, kteří ve finále díky nevídanému obratu porazili tým Kanady. Bronzové medaile získali po výhře nad Švédskem hráči Spojených států. Český tým pod vedením trenéra Miroslava Přerosta zopakoval umístění na sedmé příčce, kterou obsadil již před rokem. Češi na turnaji prohráli s Ruskem, Kanadou a Švédskem, naopak porazili Slováky, Němce, a Nory.
Sedmnáctka skončila na World Hockey Challenge osmá
V kategorii hráčů do sedmnácti let není pořádáno mistrovství světa, proto je nejprestižnějším turnajem roku World Hockey Challenge. V kanadském Winnipegu se na přelomu let 2010 a 2011 krom České republiky představilo pět výběrů Kanady, Finsko, Německo, Slovensko a Spojené státy. Vítězství si připsal výběr Ontaria, který ve finále porazil tým USA. Česká sedmnáctka obsadila osmou příčku.
Brankáři reprezentace U20 – MS 2010
První zápasy na MSJ U 20 v Buffalu a Niagara Fals (USA)