Články

Tisková informace z jednání Výkonného výboru ČSLH
Výkonný výbor ČSLH se na svém jednání zabýval přípravami nového ročníku nejvyšší soutěže, Tipsport extraligy v sezóně 2013/14. Přihlášku do nového ročníku včetně požadovaných dokumentů, situační zprávy a bankovní garance, podalo ve stanovených termínech všech čtrnáct účastníků nejvyšší soutěže. Výjimku, týkající se zimního stadiónu, schválil výkonný výbor ČSLH v sezóně 2013/14 pro kluby HC VERVA Litvínov, kde byla rekonstrukce zimního stadiónu již zahájena, a Rytíři Kladno, kde rekonstrukce začne na jaře 2014.
Vítězem Tipsport extraligy 2012/13 jsou hokejisté Plzně
Tým HC Škoda Plzeň se raduje z vítězství v Tipsport extralize 2012/13. Ve finále Česká pojišťovna play off Západočeši zdolali soupeře ze Zlína 4:3 na zápasy, v rozhodujícím duelu na ledě soupeře rozhodli o své výhře gólem v čase 96:15. Plzeň slaví první ligový titul ve své historii, druhé místo patří družstvu PSG Zlín, které si zároveň připsalo vítězství v základní části soutěže, třetí příčku obsadila Slavii Praha.
Byly odehrány poslední duely druhé části extraligy staršího dorostu
V sobotu 9. března byla odehrána poslendí utkání 2. části extraligy staršího dorostu. Šestnáct týmů nyní vstoupí do play-off a naopak dvě nejhůře postavená mužstva budou hájit účast v baráži.
Skončila 2. část NOEN extraligy juniorů, následují play-off a baráž
NOEN extraliga juniorů 2012/13 má za sebou druhou část, která rozhodla o tom, kdo bude bojovat v play-off o titul juniorského mistra republiky a kdo naopak bude muset hájit setrvání mezi elitou v baráži. Čtvrtfinále play-off startuje ve středu 13. března, první barážová utkání jsou na programu o dva dni později.
Mistrovství České republiky výběrů krajů 2013 ovládl tým Prahy
V Plzni se ve dnech 29. až 31. ledna 2013 konalo Mládežnické mistrovství České republiky výběrů krajů. Mezi čtrnácti krajskýmy týmy jasně dominoval výběr Prahy, který již v základní skupině vyhrál všech pět utkání a poté dokázal otočit nepříznivý vývoj finále a zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech nad Ústeckým Krajem. Třetí příčka patří Vysočině, ta v boji o bronz udolala Středočeský kraj.
Extraligové jubileum připomíná anketa i aktivity na stadionech
Jubilejní tisící kolo základní části extraligy připomenou Český svaz ledního hokeje a jeho marketingový partner, společnost BPA sport marketing ve spolupráci s kluby nejvyšší soutěže přímo na stadiónech. A to mj. ve videospotu, v němž fanoušky pozdraví někdejší rekordman v počtu extraligových startů, ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček. Utkání tisícího kola se budou v neděli 13. ledna 2013 hrát se speciální edicí puků připravených v souvislosti s výročím.
V neděli 13. ledna 2013 se hraje tisící kolo základní části extraligy
Čtyřicáté kolo Tipsport extraligy, které proběhne v neděli 13. ledna 2013, bude jubilejním tisícím kolem základní části nejvyšší soutěže v České republice. Její první ročník se hrál v sezóně 1993/94 a jen v základní části bylo během dvaceti ročníků sehráno více než 6 900 utkání.
Hlasujte o největší událost 1000 kol extraligy
Letošní ročník Tipsport extraligy není výjimečný pouze tím, že jde o 20. ročník samostatné nejvyšší soutěže okořeněný účastí hvězd NHL. Těšit se můžeme ještě na jiné významné jubileum. Dne 13. ledna, kdy se bude hrát 40. kolo, totiž bude dosažena meta 1000 extraligových kol základní části.
Rozhodnutí Disciplinární komise ELH: Ryan Hollweg
Disciplinární komise ELH se ve zkráceném řízení zabývala zákrokem hráče Ryana Hollwega na protihráče Róberta Petrovického v utkání HC Kometa Brno – HC Škoda Plzeň, které se hrálo 2. 10. 2012.
Rozhodnutí Disciplinární komise ELH: Roman Polák
Disciplinární komise ELH se ve zkráceném řízení zabývala zákrokem hráče Romana Poláka na protihráče Lukáše Žejdla v utkání HC Vítkovice Steel – HC Slavia Praha, které se hrálo 30. 9. 2012 a za který byl hráč Roman Polák potrestán trestem na 5 minut a do konce utkání.