Články

ELJ: „Stříbrný hoch“ Chludil vyměnil Prahu za Brno. Pro MS udělám maximum, říká
Uplynulé měsíce byly pro sedmnáctiletého útočníka Dannyho Chludila pěkně pestré a náročné. Poprvé se uchytil v české reprezentaci a nakonec jako nejméně zkušený člen kádru slavil stříbro na Hlinka Gretzky Cupu. Mezitím si ale také zvykal na nové klubové angažmá, když z pražské Slavie přestoupil do brněnské Komety.
ELD: Svozil a spol.? Inspirace pro nás všechny, přiznává Zubr Švejcar
Pokud byste měli vyjmenovat favority dorostenecké extraligy, patrně nikdo by mezi ně nezařadil Přerov. Zubři ale v úvodu ročníku ukázali, že se s nimi mezi českou elitou musí počítat. Vyhráli tři zápasy v řadě, ten poslední díky gólovému příspěvku Vratislava Švejcara.
Projekt Výchova talentované mládeže v sezoně 2023/24
V neděli 24. září odstartuje další ročník rozvojového projektu Českého hokeje s názvem Výchova talentované mládeže, který je určený pro hráče věkové kategorie U15 (ročník 2009 a mladší).
Formální ukončení spolupráce s Karim Jalonenem
Vedení Českého hokeje dnes formálně ukončilo spolupráci s finským trenérem Karim Jalonenem. Součástí dohody je v rámci poděkování za odvedené služby i pozvání na domácí světový šampionát v Praze a Ostravě.
9. třída: První výhry pro mladíky Sparty a Zlína. Liberec zatím dominuje
Už jen jeden celek čeká v Extralize devátých tříd na první body. Je jím Havlíčkův Brod, zatímco pražská Sparta i zlínští Berani zaznamenali ve čtvrtém kole soutěže premiérové výhry. Bez porážky pokračují Karlovy Vary, Liberec, Kometa Brno a Jihlava.
Druhá liga chce zatraktivnit. Má nový pohár i utkání hvězd
Zástupci II. ligy chtějí zvýšit její popularitu, a tak tvoří nové projekty. Do nové sezony 2023/24 se jde například s novým pohárem nebo utkáním hvězd, do něhož budou hráče volit fanoušci.
ELD: Vary stále bez porážky. Oceláři udeřili v oslabeních, Kurka deptal Plzeň
V západní skupině Extraligy dorostu přineslo třetí o čtvrté kolo převážně jednoznačné výsledky. Díky vysokým výhrám si protentokrát svou pozici v horních patrech tabulky zajistily Karlovy Vary nebo Mladá Boleslav. Východní skupina je v tuto chvíli více vyrovnaná.
Druhou ligu čeká podpora. Každý klub dostane půl milionu, potvrdil prezident svazu
Český svaz ledního hokeje uspořádal tiskovou konferenci k začátku druhé ligy, kde promluvilo několik tváří českého hokeje a zástupci Asociace druholigových klubů ledního hokeje. Jedním z témat bylo navýšení finanční podpory klubů v třetí nejvyšší soutěži.
Projekt Future Olympians má za sebou první kemp pro kategorii U15
Český hokej naplno rozjel projekt Future Olympians, jehož cílem je zlepšení podmínek pro české hokejistky, výchova budoucích olympioniček a změna vnímání ženského hokeje v České republice. Navázal tak na předchozí projekty zejména na úrovni krajů na základě podkladu Výchovy talentované mládeže. První letošní kemp mají za sebou hráčky U15.
A-tým: Reprezentace zná rozpis prvního turnaje EHT
Českou hokejovou reprezentaci v čele s hlavním trenérem Radimem Rulíkem čeká ostře sledovaný rok, který po devíti letech vyvrcholí domácím světovým šampionátem. Reprezentační ročník 2023/24 startuje v listopadu tradičním Karjala Cupem, který už zná rozpis utkání.