Články

Z tiskové konference prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se na tiskové konferenci vyjádřil k informacím o jeho spolupráci s Vojenskou kontrarozvědkou (VKR), které se objevily ve sdělovacích prostředcích. Uvedl, že v dubnu 1987 byl jako čerstvý absolvent práv převelen jako vyšetřovatel na organizační a plánovací oddělení štábu motostřelecké divize v Plzni.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Martin Havelka (HC Verva Litvínov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Sparta Praha zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Martina Havelky na protihráče Davida Kašeho v utkání HC Sparta Praha – HC Verva Litvínov (23. 09. 2021).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Tomáš Vondráček (HC Energie Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu ze zápisu o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Tomáše Vondráčka, za které mu byl v utkání PSG Berani Zlín – HC Energie Karlovy Vary (21. 9. 2021) uložen osobní trest do konce utkání za přestupek Bitka.
Prezident Českého hokeje Tomáš Král k volbě prezidenta a vedení IIHF
Prezident Českého hokeje Tomáš Král poblahopřál novému prezidentovi Mezinárodní hokejové federace IIHF Lucu Tardifovi a ocenil práci Petra Břízy, který byl zvolen prvním místopředsedou IIHF, ve vedení mezinárodního i domácího hokeje.
Startuje 3. ročník Univerzitní ligy ledního hokeje
V neděli 26.9.2021 bude zahájen zápasem týmů BO Ostrava Vítkovice Steel proti VUT Cavaliers Brno již 3. ročník Univerzitní ligy ledního hokeje. U této příležitosti se ve čtvrtek 23.9.2021v Síni slávy českého hokeje uskutečnila předsezónní tisková konference.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 22. 9. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (16.9.2021 – 22.9.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Zemřel rozhodčí Josef Furmánek
Ve věku jedenasedmdesáti let zemřel dlouholetý čárový rozhodčí, někdejší člen komise rozhodčích ČSLH Josef Furmánek (1950). Josef Furmánek působil v nejvyšší federální a české soutěži včetně několika finálových zápasů, rozhodoval i na mezinárodní scéně.
Sedmdesátiny Milana Nového
Sedmdesáté narozeniny oslavil Milan Nový (1951), mimo jiné dvojnásobný mistr světa (1976, 1977), stříbrný medailista ze zimních olympijských her (1976) nebo finalista Kanadského poháru (1976).
Seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje proběhl podruhé v řadě online formou
Podruhé v řadě proběhl tradiční seminář pro Trenéry žáků Českého hokeje online formou. Každoroční akce se všemi trenéry placenými svazem, kteří mají v klubech po celé České republice na starost žákovské kategorie, se zúčastnilo přes 140 koučů.
Vyjádření Tomáše Krále k článkům zveřejněným v Deníku Sport dne 22. 9. 2021
Prezident Českého hokeje Tomáš Král se vyjádřil k článkům zveřejněným v Deníku Sport dne 22. 9. 2021. Kompletní text je uveden níže: