Články

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Vít Christov (Madeta Motor České Budějovice)
Předseda disciplinární komise ELH Víktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Víta Christova, za které mu byl v utkání Madeta Motor České Budějovice – HC Sparta Praha (3. 12. 2020) uložen menší trest za Nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Nové podmínky pro profesionální hokejové soutěže (Covid-19)
V návaznosti na výnos Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 4. prosince 2020, stanovující podmínky pro konání profesionálních soutěží v ledním hokeji, rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král o úpravě manuálu, který jsou kluby Tipsport extraligy a Chance ligy při pořádání utkání povinny dodržet.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Na kole s Radko Gudasem
Ve 31. díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukáže Radko Gudas, že lze i době tréninku na ledě provozovat sport, který patří čistě do přírody. Obránce Floridy Panthers inspiruje mladé hokejisty i v tom, jak efektivně trávit čas na kole.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 3. 12. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (27.11.2020 – 3.12.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
O systému Českého hokeje: Pojď hrát hokej
Jaké rozvojové projekty formují komplexní systém Českého hokeje a jak přesně fungují? V novém seriálu videí jejich podobu představuje svazový šéftrenér a zároveň hlavní trenér národního mužstva Filip Pešán.
Trenér Karel Mlejnek zveřejnil širší nominaci na MS U20
Trenér hokejové reprezentace do 20 let Karel Mlejnek zveřejnil nominaci na mistrovství světa juniorů, které odstartuje 25. prosince 2020 v kanadském Edmontonu. Celkem 43 nominovaných hráčů se spolu s realizačním týmem sejde 5. prosince 2020 na přípravném kempu ve Vyškově.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - JEDNOTLIVCI ČI DVOJICE S TENISÁKY
V 18. díle #HokejDoma: Cvičení pro brankáře se brankářská komise Českého hokeje rozhodla připravit trénink k povelům a následným reakcím. Jako vybavení postačí pár tenisáků a kuželů (či terčíků), cviky lze provádět samostatně nebo ve dvojicích.
Webinář k online Týdnu hokeje
Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní byla diskuze nad tématy, které rodiče mladých hokejistů zaznamenali v průběhu předchozích šesti dnů na kanálech Pojď hrát hokej. Všem tátům a mámám malých sportovců doporučujeme webinář zhlédnout.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Discgolf a fotbalgolf s Ondřejem Kašem
Všestrannost je doménou bratrů Kašových. Jen těžko najdeme sport, který neumí. V dalším díle #HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL ukazuje Ondřej Kaše své dovednosti v netradičních sportech - discgolfu a fotbalgolfu. I k této venkovní aktivitě by Ondra rád inspiroval mladé hokejisty v době, kdy jsou zavřené zimní stadiony.
Rozhodnutí ředitele ELH – Filip Hronek (Mountfield HK)
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se zabýval výroky hráče Filipa Hronka, pronesenými po skončení utkání Mountfield HK – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 24. 11. 2020, a týkajícími se výkonu rozhodčích.