Články

Národní tým sehraje v sezóně 2022/23 až 28 utkání
Českou reprezentaci, vedenou trenérem Kari Jalonenem s asistenty Liborem Zábranským a Martinem Eratem, čeká v sezóně 2022/23 podle úspěšnosti na mistrovství světa 25 až 28 utkání. Celkem sedmkrát se přitom představí v domácím prostředí.
V Karlových Varech proběhl 18. ročník golfového turnaje, NF Ivana Hlinky vynesl přes 350 000 Kč
Pořádání tradičního golfového turnaje Nadačního fondu Ivana Hlinky nezastavila v předchozích letech ani koronivirová pandemie, bylo tedy jasné, že si i letos bývalí či současní hokejisté, trenéři a funkcionáři zahrají v Karlových Varech golf a pomůžou dobré věci. Sbírka v rámci 18. ročníku turnaje vynesla NF Ivana Hlinky 352 000 Kč.
Konference ČSLH schválila novelizaci stanov
Konference ČSLH schválila návrhy změn ve stanovách, předložené výkonným výborem a rozšiřující pravomoci konference jako nejvyššího orgánu Českého hokeje.
Prezident Českého hokeje Alois Hadamczik slaví sedmdesáté narozeniny
Sedmdesáté narozeniny slaví Alois Hadamczik, který byl v sobotu na konferenci ČSLH zvolen nově prezidentem Českého hokeje.
Prezidentem Českého hokeje byl zvolen Alois Hadamczik
Novým prezidentem Českého svazu ledního hokeje se stal Alois Hadamczik, kterého v prvním kole volby podpořilo 31 delegátů. Jiří Šlégr získal 16 hlasů, Dominik Hašek 5 hlasů, Bedřich Ščerban 4 hlasy a Otakar Černý 2 hlasy.
Výkonný výbor ČSLH odmítá nepravdivá tvrzení Petra Dědka
Výkonný výbor Českého hokeje důrazně odmítá nepravdivá a účelová tvrzení pana Petra Dědka, týkající se hospodaření ČSLH, a ohrazuje se proti jeho lžím, urážkám a dehonestacím. K podobným krokům vůči vedení ČSLH, členům APK LH a partnerům se uchyluje vždy, když nejsou naplněny jeho osobní ambice a ekonomické zájmy jeho firem.
Prohlášení Tomáše Krále, bývalého prezidenta Českého hokeje
Přečtěte si prohlášení bývalého prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále k výrokům Petra Dědka z 16. června 2022:
Aukce z MS U18, Švédských hokejových her a MS v parahokeji
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce vybraných dresů z posledních dvou MS U18, světového šampionátu v para hokeji v Ostravě a dvou dresů reprezentačního A-týmu ze Švédských hokejových her.
Asistentem trenéra juniorské reprezentace se stal Marek Židlický
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval asistentem trenéra české juniorské reprezentace U20 Marka Židlického, který v minulosti působil ve stejné roli i u českého výběru do 18 let.
MS žen do 18 let: Zlato se vrací do Kanady, bronz berou Finky
Mistrovství světa žen do 18 let v americkém Wisconsinu je u konce! Pondělní finále ovládly hokejistky Kanady, které vrátily Američankám dva roky starou porážku a vrací se na pomyslný trůn. V severském souboji o bronz se radovaly hokejistky Finska, které díky hattricku Sanni Vanhanenové zdolaly Švédsko 3:0.