Články

Letošní Týden hokeje přinesl rekordní počet zapojených klubů
3500 dětí přilákala akce Týden hokeje, která proběhla koncem listopadu ve 157 klubech po celé republice. Nejvíce práce měli pořadatelé na Kladně, ve Zlíně, Jablonci nad Nisou a Ostrově, kde nově registrovali přes 50 malých zájemců o náš sport.
Parahokejová reprezentace odletěla na prestižní kanadský turnaj
Lunenburg County Lifestyle Centre v kanadském městě Bridgewater hostí Para Hockey Cup 2022 a na turnaj už odcestovala také česká parahokejová reprezentace. Ta se v Kanadě postupně utká s týmy USA, Itálie a domácími javorovými listy. A na české soupisce je i jedno nové jméno.
Druhé místo v Díky, trenére 2022 obsadil trenér poděbradské hokejové mládeže
I v 7. ročníku sportovně společenské akce Díky, trenére byl oceněn zástupce ledního hokeje. Druhé místo letos v anketě obsadil Martin Pánek, hokejový trenér mládeže HC Poděbrady. Vítězkou akce se stala Monika Vojtová, trenérka karate z Českých Budějovic.
Jedenáctý Týden hokeje je tady! Do akce se zapojí 157 klubů po celém Česku
Oblíbený Týden hokeje odstartoval! Od 21. do 27. 11. 2022 proběhne už 11. ročník této celorepublikové akce. Zapojí se do něj celkem 157 hokejových klubů ze všech 14 krajů. Akce je určena dětem ve věku 4-8 let v doprovodu svých rodičů či zákonných zástupců. Novou tváří Týdne hokeje se letos stal útočník Bostonu Bruins David Pastrňák.
Utkání českých veteránů v rámci oslav výročí založení kolínského klubu
Česká veteránská reprezentace se zúčastnila oslav 90 let od založení kolínského klubu. Při této příležitosti odehrála přátelské utkání proti místními výběru Old Boys Blue Bucks Kolín. Vyrovnané utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou 5:5, na které se třemi body (2+1) podílel útočník českých veteránů Pavel Brendl.
Tisková informace z jednání výkonného výboru 16. 11. 2022
Výkonný výbor Českého hokeje na svém zasedání dne 16.11.2022 rozhodl o změnách v některých odborných komisích ČSLH. Jejich celkový počet se snížil ze 17 na 13. Šest komisí bylo zrušeno (např. veteránská, rozvoje infrastruktury..), naopak vznikly dvě nové.
Para hokejové rozvojové kempy vyrazily do extraligových měst po celé ČR
První zastávkou tour para hokejových rozvojových kempů po celé ČR se stalo Kladno. V prvním sklouznutí začínající hráče a hráčky přišly podpořit legendy ledního sportu Jaromír Jágr a Zdeněk Krupička. Jak se na saních udržet, zatáčet nebo jak se pohybovat s pukem, radili začátečníkům i hráči české para hokejové reprezentace.
Podívejte se na výsledky turnaje reprezentací U20 a U19 v Ostravě
Zimní stadion v Ostravě-Porubě hostil během listopadové reprezentační pauzy turnaj pěti národních týmů. Fanouškům se mimo jiné představily i dva české výběry – reprezentace U20 a U19. Níže se podívejte na kompletní výsledky této akce.
Češi z Karjala Cupu vezou skalp domácích mistrů světa a třetí místo v turnaji
Národní tým veze z prvního mezinárodního turnaje nové sezóny třetí místo. Karjala Cup odstartovali čeští reprezentanti domácím utkáním proti Švédům a poté se přesunuli do finského Turku. Zde čekal na svěřence trenéra Kariho Jalonena kromě tradičních soupeřů Finska a Švédska také výběr Švýcarska, který na Karjale nahradil ruskou reprezentaci. Velmi vyrovnaný turnaj nakonec ovládli Švédové, domácí Finové skončili poslední.
České juniorky ovládly turnaj tří zemí v Teplicích
Hokejoví fanoušci v Teplicích mohli během listopadové reprezentační pauzy vidět na vlastní oči turnaj tří zemí v kategorii ženy U18. Všechny výběry proti sobě odehrály dva vzájemné zápasy, každý tým tak absolvoval celkem čtyři duely. Z celkového vítězství se radoval domácí výběr českých juniorek, který díky lepšímu skóre odsunul Finky na druhé místo.