Články

Čeští para hokejisté vybojovali na MS v Kanadě historický bronz
Čeští para hokejisté na mistrovství světa 2023 v kanadském Moose Jaw přepsali historii. Svěřenci trenéra Jakuba Novotného v souboji o bronz porazili Čínu 3:2 a do České republiky vezou poprvé v historii medaili ze světového šampionátu. Celý český hokej posílá do Kanady velkou gratulaci.
Po druhém kole ankety Zlatá hokejka 2023 je známá desítka finalistů
55. ročník Zlaté hokejky zná svou finálovou desítku, kterou určil součet hlasů z prvního a druhého kola této tradiční ankety. O celkovém vítězi a majiteli prestižního ocenění rozhodne třetí kolo, v němž budou hlasující vybírat z desítky nejlepších hokejistů za sezonu 2022/23. Body z předchozích dvou kol už se do třetího nebudou započítávat.
Začala aukce hraných bílých dresů z MS 2023
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních bílých dresů české hokejové reprezentace z mistrovství světa 2023 v Lotyšsku a Finsku.
Přesunutí Síně slávy českého hokeje
Síň slávy českého hokeje se přesouvá a nadále nebude v prostorech Galerie Harfa. K uzavření hokejové výstavy ve Vysočanech dojde v pondělí 29. května 2023. V současné chvíli probíhají jednání o novém umístění, nová kamenná síň slávy by měla být otevřena nejpozději v březnu následujícího roku.
Složení skupin Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 je odtajněno
Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, které proběhne od 10. do 26. května 2024 v Praze a Ostravě, zná předběžné obsazení obou skupin. Česká reprezentace se stejně jako v letech 2004 a 2015 představí v pražské aréně.
Česko bude v roce 2025 hostit mistrovství světa žen
Mezinárodní hokejová federace IIHF na kongresu ve finském Tampere rozhodla o přidělení pořadatelství mistrovství světa žen pro rok 2025 České republice. Poprvé v historii se tak elitní skupina světového šampionátu žen uskuteční v Česku.
Senzační postupy Němců a Lotyšů, Češi po prohře s USA končí
Čtvrtfinálové souboje na mistrovství světa přinesly kromě očekávaných postupů favoritů také dvě velká překvapení. Stejně jako na loňském šampionátu se po vítězství ve skupině pakují Švýcaři, tentokrát nestačili na německý výběr. Další senzaci připravilo Lotyško, tomu se podařilo vyřadit silný výběr Švédska. Do semifinále postupuje také Kanada, která lépe zvládla reprízu loňského finále. Český tým končí mistrovství na osmé pozici, bránu do semifinále mu zavřeli hokejisté ze Spojených států. Američané se v semifinále postaví Němcům, druhou dvojici utvoří Kanada s Lotyšskem.
Česká parahokejová reprezentace odletěla na MS do Kanady
Na ledě zimního stadionu ve Velkých Popovicích se sešla kompletní sestava české parahokejové reprezentace na posledním tréninku před odletem na mistrovství světa v parahokeji 2023 v kanadském Moose Jaw. Na ledě chyběl jen zraněný nováček v týmu David Vrubel, který na turnaji ale již bude v pořádku.
Lotyšsko v posledním zápase skupiny přeskočilo Slovensko a jde do čtvrtfinále, Češi podlehli Kanadě
Poslední den základních skupin nabídl v obou destinacích letošního mistrovství světa zajímavé souboje o postup do play-off a konečné umístění. Asi nejzajímavější byl ten mezi Švýcarskem a Lotyšskem, v němž domácí reprezentace potřebovala získat alespoň bod, aby se po pěti letech podívala mezi osmičku nejlepší celků turnaje. K vidění byl také český mančaft, jenž podlehl Kanadě a z posledního postupového místa míří na USA.
Norové zaskočili Kanadu, Rakousko se po boji s Maďary udrželo v nejvyšší divizi
V pondělí se o jeden z nejpřekvapivějších výsledků dosavadního průběhu mistrovství světa postaralo Norsko, které po samostatných nájezdech porazilo 3:2 Kanadu. Švédové si výsledkově jednoznačně poradili s Dány. V přímém souboji o udržení v nejvyšší divizi MS udolali Rakušané Maďary 4:3 po samostatných nájezdech. Kazachstánci ve svém posledním duelu na turnaji přehráli 4:3 Slovince.