Články

Výsledky prvních turnajů VTM v sezoně 2022/23
Další ročník projektu Výchova talentované mládeže odstartoval v neděli 25. září 2022. Letos jsou na programu v první části sezony miniturnaje na různých místech ve zhruba měsíční frekvenci v rámci kategorie U15. Zářijové turnaje se uskutečnily na třech zimních stadionech - v Litvínově, Žďáru nad Sázavou a Novém Jičíně.
Exhibiční zápas IPH Cupu sledovalo na dva tisíce diváků
Světový parahokejový turnaj International Para Hoceky Cup oficiálně začne v sobotu 24. září. Svůj první exhibiční zápas za sebou už mají ale Češi s Američany. Zahráli si totiž ve společných smíšených týmech pod vedením českých i amerických trenérů.
Projekt Výchova talentované mládeže v sezoně 2022/23
Český hokej v neděli 25. září odstartuje další ročník projektu Výchova talentované mládeže určený pro hráče věkové kategorie U15 (ročník 2008 a mladší). První část sezony budou tvořit miniturnaje, na které naváže Olympiáda dětí a mládeže. Projekt pak vyvrcholí výběrovým kempem VTM.
Rezignace Petra Nedvěda na funkci generálního manažera hokejové reprezentace
Bývalý vynikající útočník Petr Nedvěd se rozhodl opustit post generálního manažéra hokejové reprezentace.
Český hokej pořádá trenérský seminář v rámci Global Series, přednášet budou odborníci z NHL
Český hokej pořádá ve spolupráci s Asociací trenérů NHL v rámci pražského utkání Global Series odborný seminář s názvem NHL Coaches Clinic určený pro všechny hokejové trenéry v České republice. Akce proběhne při příležitosti dvojzápasu San Jose Sharks vs Nashville Predators v O2 areně.
Český hokej se do Světového víkendu dívčího hokeje zapojí 8. 10. v Teplicích a Porubě
Stejně jako v loňské sezoně se česká část akce v rámci Světového víkendu dívčího hokeje uskuteční v Teplicích a Ostravě-Porubě. Na obou zimních stadionech se budou mít děvčata možnost seznámit se se základními hokejovými dovednostmi v pozitivním a přátelském prostředí 8. října 2022.
Informace z jednání výkonného výboru ze dne 14. 9. 2022
Výkonný výbor Českého hokeje na svém jednání dne 14. září 2022 ocenil výkony národního týmu žen na mistrovství světa 2022 v Dánsku, poděkoval za skvělou reprezentaci a schválil mimořádné odměny pro hráčky i členy realizačního týmu.
Začala aukce dresů bronzových medailistek z MS žen
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních červených dresů české hokejové reprezentace žen z mistrovství světa 2022 v Dánsku, kde české reprezentantky vybojovaly historický bronz.
Nejlepší akademií českého hokeje v sezóně 2021/22 opět stala HC Škoda Plzeň
Loni hokejový klub HC Škoda Plzeň získal ocenění „Nejlepší Akademie Českého hokeje“ poprvé a přestože obhájit je údajně těžší, letos si o tento titul řekl znovu. I v sezoně 2021/22 byla tedy plzeňská hokejová akademie nejlepší v České republice.
HC Kometa Brno stále drží primát ve výchově talentů pro vrcholový hokej
Podle rankingu za uplynulých 5 sezón se nejvíce na výchově talentovaných hokejistů pro nejvýznamnější reprezentační akce a nejkvalitnější soutěže v zahraničí nejvíce spolupodílela akademie Komety Brno. Obhájila tak svůj loňský primát, byť tentokrát si o jednoho symbolického lva pohoršila.