Liga juniorů (2020/2021)

Jméno Email Tel./Fax
Tomáš Jankovič
(řídící pracovník)
ks-zlinsky@cslh.cz +420 737 533 722
Soutěže řídí Český hokej
Ze soutěže se postupuje do: Extraliga juniorů

1. část:
- 66 družstev rozděleno územně do 10 skupin; 6 družstev ve skupině „A“, 7 družstev ve skupině „B“, 7 družstev ve skupině „C“, 6 družstev ve skupině „D“, 6 družstev ve skupině „E“, 7 družstev ve skupině „F“, 6 družstev ve skupině „G“, 7 družstev ve skupině „H“, 7 družstev ve skupině „I“ a 7 družstev ve skupině „J“; družstva se ve skupinách utkají tříkolově každý s každým, dále se družstva ze skupiny „A“ utkají jednokolově s družstvy ze skupiny „B“, družstva ze skupiny „C“ se utkají jednokolově s družstvy ze skupiny „D“, družstva ze skupiny „E“ se utkají jednokolově s družstvy ze skupiny „F“, družstva ze skupiny „G“ se utkají jednokolově s družstvy ze skupiny „H“ a družstva ze skupiny „I“ se utkají jednokolově s družstvy ze skupiny „J“ (22-25 utkání).

2. část

  • a) - Nadstavbová:
    - skupiny „K“, „L“, „M“ a „N“ - družstva umístěná po 1. části v jednotlivých skupinách na 1. - 2. místě rozdělená na základě územního principu do čtyř skupin po 5 družstvech se v jednotlivých skupinách utkají tříkolově každý s každým (12 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.
  • b) - O umístění:
    - skupina „O“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „A“ na horším nežli 2. místě se utkají tříkolově každý s každým (9 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „P“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „B“ na horším nežli 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „Q“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „C“ na horším nežli 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „R“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „D“ na horším nežli 2. místě se utkají tříkolově každý s každým (9 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „S“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „E“ na horším nežli 2. místě se utkají tříkolově každý s každým (9 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „T“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „F“ na horším nežli 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „U“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „G“ na horším nežli 2. místě se utkají tříkolově každý s každým (9 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „V“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „H“ na horším nežli 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „W“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „I“ na horším nežli 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.
    - skupina „X“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „J“ na horším nežli 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky z 1. části soutěže.

3. část:
- družstva umístěná po části 2a) - „Nadstavbová“ v jednotlivých skupinách na 1. místě sehrají dvě kola play-off s tím, že obě kola play-off se hrají na 2 utkání (2-4 utkání). Pro sestavení dvojic pro první kolo play-off platí, že družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbová“ ve skupině „K“ na 1. místě se utká s družstvem umístěným po části 2a) - „Nadstavbová“ ve skupině „L“ na 1. místě, a družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbová“ ve skupině „M“ na 1. místě se utká s družstvem umístěným po části 2a) - „Nadstavbová“ ve skupině „N“ na 1. místě. V obou kolech play-off platí, že postavení družstev bude určeno dle čl. 418 SDŘ, přičemž první utkání se hraje u hůře umístěného družstva po části 2a) - „Nadstavbová“, druhé utkání se hraje u družstva umístěného po části 2a - „Nadstavbová“ lépe.
Vítěz této části soutěže postupuje do 3. části ELJ o účast v soutěži Extraliga juniorů pro sezónu 2021/2022.

Utkání 1. části, části 2a) - „Nadstavbová“ a části 2b) - „O umístění“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 odst. 1. SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku.

Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ. Nebude-li však po skončení soutěže nebo její části možné postupovat podle čl. 417 SDŘ, jelikož všechna zúčastněná družstva nebudou mít odehraný stejný počet utkání (pro účely tohoto ustanovení se bude za odehrané utkání považovat též takové utkání, které bude kontumováno ve prospěch jednoho z družstev dle čl. 410 písm. b/ SDŘ, nebo které bude oboustranně kontumováno dle čl. 410 písm. c/ SDŘ), bude při určení konečného pořadí družstev postupováno obdobně podle čl. 418 SDŘ. V průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Utkání 3. části se hrají dvoubodovým systémem dle čl. 402 SDŘ, vítězné družstvo bude určeno podle čl. 417 SDŘ. Nemůže-li být po druhém utkání určen vítěz, pokračuje se v souladu s čl. 417 písm. i) SDŘ do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

1. V utkání mohou nastupovat hráči věkové kategorie juniorů, tj. hráči ročníku narození 2001, 2002 a 2003. Hráčům věkové kategorie dorostu, tj. hráčům ročníku narození 2004 a 2005, je start v utkání povolen za podmínek stanovených čl. 219 odst. 1. SDŘ. Protokol o souhlasu se startem hráče ve vyšší věkové kategorii dle čl. 219 odst. 1. SDŘ nemusí být klubem předkládán rozhodčím utkání.

2. Družstvo je povinno nastoupit do utkání ve stanoveném počtu hráčů následovně:

  • a) minimálně 1, maximálně 2 brankáři a
  • b) minimálně 10, maximálně 18 hráčů do pole

(výjimka z čl. 318 odst. 1. SDŘ)

3. V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

4. V utkání může za družstvo klubu nastoupit celkem maximálně 5 hráčů na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 4. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to:

  • z ELJ hráči ročníku narození 2003,
  • z ELD hráči ročníku narození 2004.

5. Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 116 ze dne 30. 7. 2020 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře, kterým může být i para medik (student VŠ) po absolvování příslušných zkoušek.

6. Je-li zápis o utkání zpracován dle čl. 326 odst. 2. písm. b) SDŘ, je pořádající klub povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

7. Domácí družstvo je povinno k utkání nastoupit ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

8. Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z čl. 40 bodu i. Pravidel, viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení). Brankář, který v roce, v němž začala příslušná sezóna, dovršil či dovrší 17. rok věku (pro sezónu 2020-2021 se jedná o ročník narození 2003), a mladší, musí nosit obličejovou masku vyrobenou tak, aby jejími otvory nemohl proniknout puk ani čepel hole (výjimka z čl. 190 bodu ii. Pravidel, viz také příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

9. Na účast reprezentačního družstva Polské republiky věkové kategorie U18 se použije obdobně vnitřní směrnice ČSLH č. 88 ze dne 8. 6. 2017. Utkání, u něhož je reprezentační družstvo Polské republiky věkové kategorie U18 uvedeno na prvním místě, se koná na hřišti soupeře (tj. na hřišti družstva klubu, které je u utkání uvedeno na druhém místě) s tím, že veškeré náklady spojené s pořádáním takového utkání (konkrétně pronájem hrací plochy, náklady na pořadatelskou službu, na zdravotní službu a odměny rozhodčím, odměny pomocným rozhodčím atd.) uhradí polský svaz ledního hokeje (PZHL) nebo jím určená třetí osoba.

10. Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel).

11. Evidence trestů dle čl. 529 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.


Související dokumenty:


Související články:

Vyjádření Vladimíra Šindlera k nájezdu D. Grígera (Liberec)
Předseda komise rozhodčích Českého hokeje se vyjádřil k samostatnému nájezdu z utkání Tipsport extraligy Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec, který provedl liberecký Dávid Gríger. Rozhodčí dle Vladimíra Šindlera uznali branku v souladu s pravidly.
Rozhodnutí DK ČSLH – HC Dukla Jihlava
Disciplinární komise ČSLH se na základě podnětu klubu LHK Jestřábi Prostějov zabývala nezajištěním zdravotní služby při utkání HC Dukla Jihlava – LHK Jestřábi Prostějov, které se hrálo 12. 9. 2020 a došlo při něm ke zranění hráče Michala Gaga.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 24. 9. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (17.9.2020 – 24.9.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Nejvyšší hokejová liga pokračuje bez přerušení
Nejvyšší hokejová soutěž Tipsport extraliga bude pokračovat bez přerušení, podle schváleného rozpisu. Vedení Českého hokeje, který je řídícím orgánem soutěže, stanovisko, na kterém se domluvila mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, přivítalo.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Černoch (Karlovy Vary), Kousal (Pardubice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Jiřího Černocha v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec (20. 9. 2020).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Valentin Claireaux (HC DYNAMO PARDUBICE)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Valentina Claireauxe v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Dynamo Pardubice (18. 9. 2020).
Program Tipsport extraligy – Kometa Brno a HC Vítkovice Ridera
Vzhledem ke karanténním opatřením v klubech Kometa Brno a HC Vítkovice Ridera byla odložena utkání 3. kola Tipsport extraligy Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec a Kometa Brno – HC Madeta Motor České Budějovice (25. 9. 2020), 4. kola HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera a BK Mladá Boleslav – Kometa Brno (27. 9. 2020) a 5. kola HC Vítovice Ridera – Kometa Brno (29. 9. 2020).
Důležité! Pravidla pro konání zápasů a soutěží
Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová zveřejnila metodický pokyn, upravující pravidla pro testování sportovců a související karanténní opatření.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Vít Christov (České Budějovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Víta Christova na protihráče Radima Šaldu, za který mu byl v utkání Madeta Motor České Budějovice – Mountfield HK (17. 9. 2020) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Podkopnutí.
Odložená utkání Tipsport extraligy, 18.9.2020
Vzhledem ke karanténním opatřením byla odložena páteční utkání Kometa Brno - HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov a nedělní zápasy HC Verva Litvínov - Kometa Brno a Mountfield HK - HC Vítkovice Ridera.